Т4 Мултиван - nylon

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот musuibie » Съб 23 ное 2013 6:40


Определено ще трябва да го разучиш, па и да го направиш даже топлото, че от Понеделник го дават, че ще е пълно вече със студенти.




Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот nylon » Нед 24 ное 2013 11:51


Закачих пробната лампа на буксата на парното в салона - ток има :c020 Вероятно проблем с ел. моторчето (клеясало, замърсено и т.н.), когато дойде времето да го свалям ще снимам.
Вчера на едно готино място (с много дълга маса!) се запознах с едни много готини пичове от русенската секция. Да живее клубната дейност! :drunk

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот nylon » Нед 24 ное 2013 17:23


Днес се проявих и като следовател :mhihi Седнах да разглеждам бордовите документи на буса, сервизна книжка, упътване за употреба и т.н. Много съм щастлив, че разполагам с пълния комплект документи и то така добре съхранени. Имам документ дори и за теглича.

Изображение

Изображение

Много ми бе интересно да разбера нещо повече от историята на машината. Първия собственик се казва Hans-Willi Lemm и живее(надявам се да е жив и здрав) на адрес Gladiolenstrasse 9, 41516 Grevenbroich Ето и линк от Maps Google ( явно снимката е стара и вдясно на къщата е паркиран буса ми :icon_lol )
http://goo.gl/maps/3Aeow

Сервиза, където е извършвана подръжката от новичък се казва Gottfried Schultz, намира се на 14 км. от дома на човека на адрес Romerstrasse (im Kaufpark) 41462 Neuss

Проверих във Фейсбук, но няма профил с такива имена. Не знам кой набор е първия собственик. Нищо не се знае, може пък някой ден да ида и да паркирам пред тях :mhihi . (Едва ли ще се зарадва много, ако не обича стари таратайки)


eddie75
Мнения: 95
Регистриран на: Пет 26 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот eddie75 » Нед 24 ное 2013 20:48


Честито за новата придобивка , колега! Мноого хубави, щастливи и безаварийни километри да му навъртите! Да Ви отведе и прибере до най- чудните кътчета и до най-добрите приятели! Радвам се , че успяхме да се запознаем и да знаеш , че ми е малко тъжно за темата ти с светло синьото Т3 беше страхотно начало, дълго време се питахме къде "потъна" красавеца. :beer


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот nylon » Пон 25 ное 2013 12:38


Благодаря за хубавите пожелания! Желая щастие на Вас и Вашите семейства. И аз се радвам, че се запознахме, а за Т3-ката до скоро съжалявах, но все пак запълнихме празнината в сърцето на жена ми(и моето) с Т4-ката. :biggrin Колко са големи тези женски сърца не знам, но спокойно събират и цял Т4 Мултиван :biggrin

Последна промяна от nylon на Съб 28 юни 2014 10:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот musuibie » Пон 25 ное 2013 16:21


nylon написа:... Колко са големи тези женски сърца не знам, ...

Женското сърце е като Икаруса - винаги има място за още един! :biggrin :biggrin :biggrin


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот valsanik » Пон 25 ное 2013 17:30


Добре дошъл при мултиваните и честито за буса ти....Пожелавам много безаварийни километри.


Потребителски аватар
danov_m
Мнения: 170
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лом

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот danov_m » Пон 25 ное 2013 18:11


nylon написа:Благодаря за хубавите пожелания! Желая щастие на Вас и Вашите семейства. И аз се радвам, че се запознахме, а за Т3-ката до скоро съжалявах, но все пак запълнихме празнината в сърцето на жена ми(и моето) с Т4-ката. :biggrin Колко са големи тези женски сърца не знам, но спокойно събират и цял Т4 Мултиван :biggrin Поне аз си го представям, че не е пълен с мъже де :horror :newsm66 :c020

Никой не знае отговора на въпроса за женското сърце! Но едно е сигурно и Т8 няма да и стигне ако реши да го пълни с мъже. Искрено ти пожелавам и жената и машината да ти служат вярно !!!!


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот nylon » Нед 01 дек 2013 9:33


Изображение

Да ми е честит новия русенски номер, който миналия четвъртък грубо и отегчено ми монтираха в местния КАТ. :biggrin Щастлив съм, заради успеха сам да взема номерата и новите талони, пожелавам си скоро да нямам ходене в това учреждение from Hell (от ада). Понеже не прибягвам към услугите на новата професия в българския класификатор на професиите - "Регистратор в КАТ" - смяната на собственост ми коства три броя ходенета до там. Първо да напечатам заявление. Второ - да мина т.нар. "канал". Трето - да взема новите талони и номера. В парично изражение удоволствието е равно на 72лв. като от тях 16 лв. правят комисионните за банката посредник, добре е.
На длъжност "Регистратор в КАТ" обикновено работят млади момчета облечени с анцузи и качулки, които висят по опашките, попълват декларации и получават новите номера вместо Вас. За тяхно съжаление конкуренцията и при тях е станала толкова голяма, че вече се намирали мераклии да го правят и за 15 лева на ден, цените на услугата им са паднали главоломно. Такива неща чувах без да искам, докато бях в стълпотворението пред оградата на КАТ. Там се врязах рано - около 06:50 часа в четвъртък. Бях шестия човек. След няколко минути, дойде някой, който започна да твърди, че е първи, защото спял в колата си от 23:00 часа предната вечер и нямало никой пред вратата тогава. За щастие спора не беше с мен. В подобни и други спорове мъчително бавно минаваше времето до 08:05 часа, когато началникът на сектор "Регистрация на ППС" Петров ни прекъсна с въпроса "Студено ли Ви е, А?" Последва дружен отговор "НЕ" Тогава Началникът отвърна: "Ами да не Ви развалям уюта, А?" Демек да не отключвал вратата - горещо очаквания момент от всички нас. След този успешен опит за унизителна шега с "убитаците", чакащи за държавната административна услуга, Човекът отвори и в резултат на наглото бутане от моя страна се оказах трети пред машинката за номерца. Обаче двете момчета пред мен бяха с по 9 девет броя коли. :eek Брех! Тогава сработи патриотичния дух на онзи началник, който след укорително слово за морала на двамината хитреци ми даде номер 303, което значи, че съм четвърти поред за регистрация, защото се брои от нула включително. :icon_lol Отново зарадван, направих опит да изляза и да откарам Мултивана да му свалят старите номера, но изхода беше блокиран. Отнякъде се провикна униформен така както вика овчарин на непослушните овце и стадото се сбута, та се осигури пролука. Излязох. Паркирах пред вратата на второ хале. От там се показа глава, която ядосано дъвчеше вчерашна баничка и ме изгони, работното време не е започнало още. Върнах се отпред на гишетата. Скоро дойде и моя ред. Извиних се на госпожата зад гишето, че не съм свалил старите номера, тя вежливо ме успокои, че като ми огледа документите и ако всичко е наред, тогава ще ме изчака да ида да ги сваля. След малко ме изпрати. Отидох и се върнах със старите номера. После ми даде новите. После пак отидох да ги сложат. После се върнах за талоните. Минаха 40 мин. докато ги ламинират, имаше някакъв проблем. Един мина и каза, че вчера са ги дали чак на обяд и се чудеше дали и днес няма да е така. Слава богу в 10:00 часа вече бях готов и напуснах това място. :death

Последна промяна от nylon на Нед 01 дек 2013 12:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот valsanik » Нед 01 дек 2013 10:45


Баси прикючението......а, за 15лв можеше и да си го спестиш....или поне да седиш отстрани и да гледаш сеира на въпросния "регистратор". :smile
Важното е ,че вече всичко е наред и мажеш да си се кефиш на машинката.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот DA@KA » Нед 01 дек 2013 16:04


Въпросния регистратор върши работа докато стане ред ти лично да се наредиш с всички документи пред гишето,за получаване на номера и връщане на старите.Другия вариант е да му направиш пълномошно за да доведе нещата докраи,но цената е 50 60лв и тои три дена се вози с твоята кола,че може и да се разделиш с катализатора си неусетно :mhihi .Общо взето това е една мафия.От седмица имам скутер със Софииска регистрация и съм пред дилема дали данего карам с нея,че да спестя нерви,време и пари в тъпото учереждение наречено КАТ.


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот musuibie » Пон 02 дек 2013 6:54


Хубава работа, ама ....... българска... :bishop


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот nylon » Чет 05 дек 2013 16:40


Предлагат се два вида водни помпи за ААВ. С 18 зъба и с 20 зъба. Първо ще трябва да разглобя и после да ходя на магазина - както си се прави.


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот BURKAN » Чет 05 дек 2013 17:18


Това е държавата на Златките! В София е същото! Има една опашка, която е в началото и чакаш на студа. После на канала, защо е този канал, като не ти се води като технически преглед?! И навсякъде плащаш и те унижават. Възмутени служителки, не те виждат и чуват. Нещастие останало от времето на комунизма. Едно време техническия преглед се минаваше само през КАТ и беше ужас. Колата, ако е малко мръсна - отиваш да миеш. Нямаше автомивки. Баща ми редовно миеше двигателя на жигулата с някакъв препарат, защото иначе го връщаха. Няма и грам промяна! А ако имаш връзки за 10 минути си готов. :death


djidjo75
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 31 яну 2013 19:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Т4 Мултиван - nylon

Мнениеот djidjo75 » Съб 07 дек 2013 19:43


Хубава работа ама наистина Българска.От известно време живея в чужбина.Едно от нещата които трябваше да направя беше да си купя автомобил.Взех си Т4 и каква беше изненадата ми когато над 50 човека ни обслужиха за има няма 30 минути,и това с номера и нов талон.Имам и още примери,но не искам да ви отегчавам с празни приказки.Толкова е прото и работещо ,но ние винаги намираме начин на опорочим каквото и да било.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта