Проблем в ск. кутия на Транспортер Т 4

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Zhivko Danailov D
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 14 авг 2015 9:43
Автомобил:
Двигател:

Проблем в ск. кутия на Транспортер Т 4

Мнениеот Zhivko Danailov D » Пет 14 авг 2015 10:39


Здравейте колеги!Преди месец бях на Рожен.Докато правих маневри из баирите започна да ми изключва 1ва.Птоверих лостовата система,всичко е наред.Понеже тоя проблем ме притесни,на другата сутрин тръгнах обратно. До Кръстова гора никакви ядове. Когато тръгнах да се спускам усетих,че пак ми изключват скорстите .Когато сязох на равното вече нито една скорост не се вклчваше.Пътна помощ ме откара в Асеновград.Монтьорите,до които се допитахме само вдигаха рамене и съветва да сменя кутията.На сутринта проверих маслото(беше според нормата)и подкарах към Варна.Прибрах се без никакъв проблем!В момента избягвам да го карам ,но си върви нормално.Единствено понякога ,когато изключа от скорост се чува стържене откъм кутията ,което изчезва след повторно натискане на съединителя.Свалянето на кутията е неизбежно ,но ако на някого му се е случвало нещо подобно ще бъда благодарен да го сподели.Бусът е 2.4 ,91 г.,навъртял съм 130000 км почти без ядове( досега). Успешен ден на всички ¡




Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Проблем в ск. кутия на Транспортер Т 4

Мнениеот avtohit77 » Нед 16 авг 2015 7:55


Пробвай със смяна на маслото и добавка.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Проблем в ск. кутия на Транспортер Т 4

Мнениеот drotomir » Нед 16 авг 2015 8:08


Може да се отървеш само със съединител , на мен ми прилича на неотделящ добре съединител и поради това скоростите да не се включват. Като свалите кутията ще разберете.


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем в ск. кутия на Транспортер Т 4

Мнениеот Salvatore » Вто 18 авг 2015 21:12


Съединител най-вероятно. Отворете някъде място и вкарайте един ендоскоп вътре при съединителя. Ако са скорости-ще е нещо по механизма на селектора. Смяна на кутия ми се вижда доста пресилено. Щом вклчва, не е тотална щета. Нещо поравимо е.


Zhivko Danailov D
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 14 авг 2015 9:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем в ск. кутия на Транспортер Т 4

Мнениеот Zhivko Danailov D » Сря 19 авг 2015 10:06


Ако не е съединителят,най-вероятно е селектора или ключовете на вилките.За съединителя имам толкова шантаво предположение,че несмея да го споделя.


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем в ск. кутия на Транспортер Т 4

Мнениеот Salvatore » Сря 19 авг 2015 19:28


С кой модел кутия си? Мисля, че имаше начин да видиш селектора как работи без да се сваля кутията.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта