Съвет за покупка на бус VW Т4

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
kiko_bs
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 20 фев 2008 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот kiko_bs » Съб 14 май 2016 20:37


Имал съм Т4 98 година - 68 коня Буса е много икономичен, кара се нормално до 100 км., ако не се натоварва по нагорнище. Не мога да кажа че буса няма проблеми - доста неща бях му сменил. И накрая като го продавах - никакъв интерес :) Само едно обаждане за 1-2 месеца и човека го купи. Иначе уж много хора търсят бусове, но до 4 - 5 000 лв, което е смешно, ако се поддържа бус както трябва. После човека като го купи каза, че не е карал или тествал по стегнат бус :)))




Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот System_error » Чет 19 окт 2017 11:55


Здравейте колеги! Специално се регистрирах за да помоля за съвет. :smile
Нямам бус (все още) но сериозно съм се замислил да вляза и аз в тоя клуб. В момента карам едно Caddy с 1,9 литровия чист дизел. Много съм си доволен от него. Върши ми страхотна работа за почти без пари, но взе да ме предава. Пода му взе постепенно да прозира и май скоро ще се възроди във вид болтове и гайки. :neutral
Та съм се ориентирал към едно бусче Т4 и по специално такова със 102 кончета мотор. Казват им "милионери", щото навивали по милион километра без особени интервенции. Всъщност се двоумя между бус със ACV мотор и такъв и със 1,9. Идеята е да имам два еднакви мотора и при евентуален проблем директно да слагам тоя от Caddy-то.
Нещо такова, но километрите ми се виждат множко. Идеята ми е да няма ръжда по него. Мотори и части се намират. Ще съм благодарен на всякакви мнения и препоръки.

Edit: А мога ли да взема и 2,5 TDI, но 88 коня и каква е разликата между двата?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот samo_pechka » Чет 19 окт 2017 20:54


Няма кулер. Това е основната разлика. Гледай предния мост за разбиване/хлопане. Друго слабо място е вакуум помпата (2.5тди). Също и петата скорост , но това на по-тормозени коли.
1.9 атмосферка е слаб мотор , за кратки и спокойни преходи не е лош. Не е подходящ за дърпане на ремарке. 1.9 тд варианта е по-препоръчителен. Пък и евентуално може да намериш и от фейса им . 1.9 моторите са по-прости и лесни за обслужване.
2.5тди са класика в Т4 . Според мен е по-добрият избор . Вече е друг въпрос да не случиш уморен екземпляр.
Успех


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот DA@KA » Сря 25 окт 2017 21:00


Впредвид годините на тия бусчета километрите ще са много повярвай ми.Ефтино и хубаво няма аз се убедих преди 6г. и сега това правило важи още,важно е да е запазен,успех с намирането.А вакум помпата да ти е грижата,излекувахме я нея.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот System_error » Чет 26 окт 2017 15:20


Знам, че няма такова нещо като "хем оная работа отзад, хем душата в рая", но като цяло съм си късметлийче. М/у другото Caddy-то го взех преди 9 години със сменен (вероятно нов) мотор. Няма номер, та затова така си мисля. Много корава душа излезе.
Гледам постоянно обявите в Германия и отвреме навреме излизат наистина приятни неща от порядъка на 3-3,5 евра. Като това примерно. Пише, че е само с 2 места, но... Дори и така да е, вероятно има начин да се направи с 5. Има един подобен, но е автоматик. Нещо ги недолюбвам тях. И пак пише, че е с две места. Малко вероятно ми се струва.
Друго да попитам. Кой двигател ще ми препоръчате, ако не намеря 75 киловатов? Как са бензиновите и ще има ли филми, ако си взема такъв?
Благодаря предварително! :smile


Потребителски аватар
soaring
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот soaring » Чет 26 окт 2017 16:30


Моя Т4 Мултиван е с 1.9 ТД - 68 коня и е перфектен, но както казва колегата kiko_bs , ако не се натоварва е идеален. То зависи за какво ти трябва - ако е за "влачене" 102 коня, ако е за "кеф" няма толкова значение. При мен е втория случай и е втора кола.


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот avtohit77 » Чет 26 окт 2017 17:32


Ако ме питаш за мотори аз ще ти кажа,че всички са добри но зависи кой идиот е седял зад волана.Имам един лаф,няма лош мотор има лош шофьор.Успех и дано намериш твоята машина.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот System_error » Чет 26 окт 2017 18:13


avtohit77 написа:няма лош мотор има лош шофьор.Успех и дано намериш твоята машина.

Благодаря, ще я намеря :smile Захванал съм се. Иначе си прав - няма лош мотор. Но има добри и по-добри. Въпроса ми е по скоро кои са слабите места на разните мотори. Четох тук, разпитвам наляво надясно и всички препоръчват 2,5 TDI.
Иначе съм карал доста време три вида - 1,9 чист, 2,4 чист и дооооста километри 2,5 AHD (на LT 35). Е честно да си кажа, влюбих се в тоя мотор. Звука му е същия като на ACV. Не знам каква е разликата, но подозирам, че не е голяма.


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Съвет за покупка на бус VW Т4

Мнениеот avtohit77 » Чет 26 окт 2017 18:19


Да ти кажа АCV със годините излезе бетон.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта