темпомат за Т5

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
pitline
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 15:58
Автомобил: Транспортер T5 пътник
Двигател:
Местоположение: Сливен

темпомат за Т5

Мнениеот pitline » Сря 09 ное 2016 14:00


Здравейте колеги, от няколко дни съм собственик на така мечтания Т5 1,9 - 75кв - Пътник, изчетох каквото намерих във форума по въпроса " темпомат за Т5", но не можах нещо да се ориентирам, та въпроса ми е следния: Мога ли да си сложа темпомат на бусчето, годината е 2007 и има ел. стъкла и чистчки отзад /това го уточнявам понеже прочетох нещо такова като необходимо услувие/ Знам че трябва да сменя лоста, но дали са необходими допълнителни кабели, или просто да се укаже на компютъра да активира темпомата. Слагал съм автопилот на Пежо 307 и 407 , но там само слагаш джой стика и вс. е ок, има инсталация т.н. Та ако някой има опит моля да помогне




Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: темпомат за Т5

Мнениеот avtohit77 » Сря 09 ное 2016 17:40


При Т4 има оставена букса и само слагаш лоста и после отключваш функцията със Вагкома.Та предполагам ,че и при Т5 е така. :th_up


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: темпомат за Т5

Мнениеот niks76 » Чет 10 ное 2016 19:14


за Т5 си има отделен сноп кабели за вграждане,не е като при Т4
когато имам време ще постна и инструкциите за инсталиране с номера на кабелния сноп


pitline
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 15:58
Автомобил: Транспортер T5 пътник
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: темпомат за Т5

Мнениеот pitline » Чет 10 ное 2016 20:57


Благодаря Ви, ще изчакам


pitline
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 15:58
Автомобил: Транспортер T5 пътник
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: темпомат за Т5

Мнениеот pitline » Чет 17 ное 2016 20:20


Да споделя до къде стигнах и какво открих, намерих колега който има морга в Кубрат /Разград/ и имаше пусната обява, че продава Т5 с темпомат на части. Свързах се с него и за жалост бе продал оригиналните лостове за управление на мигачите с функция за автопилот, но ми каза че предлага нови такива /Алтернативни естествено/ в комплект с кабел и инструкция за монтаж. Цената за която ги купих е 140лв. +доставка с Еконт, като за сега само съм ги разгледал, а монтаж ще пробвам когато намеря свободно време и разбира се ще споделя тук всичко. До тук мога да заключа следното:Сменят се комплект двата ключа - лоста/за чистачките и за мигачите/ понеже те представляват един модул. В комплекта има жгут/сноп/ с кабели които явно са необходими за свързване на два модула единия е под волана, а другия под жабката поне според това което е отразено в инструкциите за монтаж. След монтажа естествено се активира въпросната функция на компютъра. Ще пробвам да кача снимки на лостовете и инструкцията в най скоро време и да споделя всичко тук.


pitline
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 15:58
Автомобил: Транспортер T5 пътник
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: темпомат за Т5

Мнениеот pitline » Чет 15 дек 2016 15:44


Здравейте колеги,
Преди 10-на дни с един приятел успяхме да монтираме лостовете и кабелите, всичко стана и на работи перфектно. След монтажа се активира функцията от Ваг кома. Нещо не успях да кача снимки /явно са много големи/. За въпроси ми е по лесно на тлф. 0888858182 Пламен



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта