T4 2.5I 1996г. синхро Хвърли маслото

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

T4 2.5I 1996г. синхро Хвърли маслото

Мнениеот petrushkov » Пон 09 яну 2017 12:44


Здравейте колеги :) Не съм сигурен дали темата е за тук или за проблеми и решението им, но ако не е на място моля колегите да преместят темата.
Накратко ... Плаля (при -15) да позагрее; оставих го да поработи и извадих лопата да поразчистя малко сняг; връщам се след минутка за втората лопатка и гледам една хубава черна и мазна локва отдолу :horror гася и оглеждам защо буса иска секс .... (при хвърляне на водата - ще ражда; при хвърляне на маслото ??? ще иска с_кс)
Установих че цвърка масло от някаква цепка над термообменика и стойката за масления филтър http://www.akadia.ru/_pages/audivw/inde ... U2MA%3D%3D
Пръстенче №10 от горния линк вече не е много О пръстен :( по късно днес ще има лежане и снимки. Искам да обърна внимание на колегите със двигатели АЕТ че въпросното О пръстенче следва да се заменя ако не на всяка смяна на филтъра то поне на 50к километра, за да не изпаднете в полежение "леден секс със мазен мотор, пред всички съседи" :redface




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: T4 2.5I 1996г. синхро Хвърли маслото

Мнениеот Stivi » Пон 09 яну 2017 12:48


Ето една хубава тема по въпроса от нашия форум само че преди...8 години :wink
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=79466


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: T4 2.5I 1996г. синхро Хвърли маслото

Мнениеот petrushkov » Вто 10 яну 2017 15:01


Да му се не види и немеца, къде е наврял топлоомненика :(((((( Филтъра падна лесно, гаиката на топлоомненика и тя се предаде лесно, обаче маркучлетата ми разказаха играта :((((
След 4 часа борба стигнах до извода че за днес толкова :(((Като ми се стопли дупето пак :(



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта