Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот Grizzlito » Пон 03 юли 2017 20:03


Здравейте колеги става въпрос за Т5 2.5 TDI (AXE) 128Кв, който при около 2200 оборота на 6та при изкачване и плавно подаване на газ влиза в "авариен" режим, като после на диагностика дава грешка 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation, Демек пренадува поне по това което ми обяьниха. До тук добре и започнахме по ред на номерата. Подмениха клапан N75, проблема остана, след това подменихме самата Турбина с такава рециклирана в Германия с гранция, проблема отново остана. После се установи че когато съм закупил буса той е имал Чип тунинг при който бууста надвишава допустимите стойности за това Турбо, смениха Софтуера с близък до фабричните стойности. Проблема продължи. Последно смениха EGR'а защото блокираше в полуотворено положение поради отлагания. Буса спря да пуши след това, но проблема остава. Вече нямам идея какво може дае изчетох какво ли не, но не мога да окрия проблема. Имате ли опит с подобен проблем, както и имате ли Сервиз, освен представителството, където има хора способни да се справят с този тип проблеми от които може да ти побелее косата. Почвам да съжалявам, че продадох прекрасния ми Т4 2.4 ААВ, Мултиван :) движеше се със скороста на теснолинейка но беше безотказен :)




Потребителски аватар
panchod
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 29 авг 2015 14:00
Автомобил: VW T5
Двигател: BRS BNZ
Местоположение: София

Re: RE: Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот panchod » Пон 03 юли 2017 23:43


Дюзите колко корекция подават?


Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

Re: RE: Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот Grizzlito » Вто 04 юли 2017 7:08


panchod написа:Дюзите колко корекция подават?

Ами не сме гледали работи гладко но... тва нищо не значи. А защо да дава тази грешка поради дюзи?


Потребителски аватар
panchod
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 29 авг 2015 14:00
Автомобил: VW T5
Двигател: BRS BNZ
Местоположение: София

Re: Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот panchod » Вто 04 юли 2017 8:54


При евентуален проблем с разпръсквачите или помпата за високо налягане,при определени моменти може да не достига гориво. Пуши ли понякога?


Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот Grizzlito » Вто 04 юли 2017 13:14


Пуишеше доста особено при ускорение, но след подмяната на EGR'a престана. докато пушеше също така не ускоряваше плавно получаваше се един прилив на мощност след нещо подобно на Турбо Лаг, но и това изчезна след подмяната на EGR'a


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот vlado_tonev » Вто 04 юли 2017 19:18


Направи един лог в движение на 10 и 11ти канал


Потребителски аватар
Grizzlito
Мнения: 732
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:11
Автомобил: Volkswagen T5 4motion
Двигател: AXE 2006
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот Grizzlito » Вто 04 юли 2017 20:31


vlado_tonev написа:Направи един лог в движение на 10 и 11ти канал

Ами нищо не ми говори това но ще помоля да го направят, аз не познавам много програмите за диагностика :redface


marian1
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 23 мар 2023 12:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Т5 2.5 TDI (AXE). Дава грешка с Boost Controla и влиза в Limb mode

Мнениеот marian1 » Чет 23 мар 2023 14:15


Grizzlito написа:Здравейте колеги става въпрос за Т5 2.5 TDI (AXE) 128Кв, който при около 2200 оборота на 6та при изкачване и плавно подаване на газ влиза в "авариен" режим, като после на диагностика дава грешка 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation, Демек пренадува поне по това което ми обяьниха. До тук добре и започнахме по ред на номерата. Подмениха клапан N75, проблема остана, след това подменихме самата Турбина с такава рециклирана в Германия с гранция, проблема отново остана. После се установи че когато съм закупил буса той е имал Чип тунинг при който бууста надвишава допустимите стойности за това Турбо, смениха Софтуера с близък до фабричните стойности. Проблема продължи. Последно смениха EGR'а защото блокираше в полуотворено положение поради отлагания. Буса спря да пуши след това, но проблема остава. Вече нямам идея какво може дае изчетох какво ли не, но не мога да окрия проблема. Имате ли опит с подобен проблем, както и имате ли Сервиз, освен представителството, където има хора способни да се справят с този тип проблеми от които може да ти побелее косата. Почвам да съжалявам, че продадох прекрасния ми Т4 2.4 ААВ, Мултиван :) движеше се със скороста на теснолинейка но беше безотказен :)

Най вероятно е износен разпределителен вал дюзите не с работват , почти 99.9%.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта