Нов собственик на T4 Multivan с няколко въпроса.

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Нов собственик на T4 Multivan с няколко въпроса.

Мнениеот System_error » Пон 13 ное 2017 22:27


Е, от днес и аз съм вече част от тоя клуб. Бусчето е вече на почти 20 години с обичайните за възрастта си забележки. Малко ръжда по горните ръбове на челното стъкло (ще се отстрани срещу 250-300 лв.) праговете и веждите, но тях ще ги мисля лятото. Вратичката на резервоара си е за изхвърляне. Прокапалия люк на тавана четох тук, че ще се оправи с прочистване на дренажни тръбички.
Питанките ми са:
► Има ли вариант на T4 Multivan втория ред седалки да не се обръщат по посока на движението? При мен те се закачат за предните и не виждам как да ги обърна.
► Лесно ли се отстранява неизправност с ел. огледалата? Още не съм стигнал до тях, та може и само изгорял предпазител да е.
► Задницата му е малко като настъпана. Пружини?
► Нивото на антифриза е малко ниско и лампата светва понякога. Възможен проблем или просто да долея 300-400 мл? Иначе разширителното казанче е чисто, а антифриза бистър. Ако ще доливам, задължително препоръчания от VW или? В момента е червен някакъв. Такъв ли трябва да е?
► Заключването е централно, но... откъм вратата на пътника. Тоя до шофьора. Шофьорската врата си е отделно. Трудоемко и съответно скъпо ли ще да се направи с дистанционно или от вратата на шофьора да заключва всичко?
► Осветлението на централната конзола и част от уредите не работи. Да го оставя за по натам?

Климатика не работи, но точно в момента не ми е приоритет. :biggrin По нататък ако не намеря информация, може да питам и за печката. Гледам, че се подава ауспухче до предното ляво колело.
Ще съм благодарен, ако има отзовали се. :smile




Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Нов собственик на T4 Multivan с няколко въпроса.

Мнениеот DA@KA » Вто 14 ное 2017 9:09


Привет колега.Седалките от тази модификация немогат да се обръщат,най вероятно имаш прекъснати кабели на шофьорската врата и от там грижи с огледала и отваряне на вратите.Печката ако е догревател Ебершпехер я изхвърли,и си монтирай Вебасто защото с тази "бял ден" няма да видиш.Климатика си е за майстор.Успех.


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Нов собственик на T4 Multivan с няколко въпроса.

Мнениеот petrushkov » Вто 14 ное 2017 9:35


Здравейте колега. Честита нова играчка :) пожелавам много и безаварийни километри с нея :)
- Ел огледала и централно са през един сноп проводници минаващ през гумен маншон ( обикновенно там правят проблем ). Иска време ; свтло; топло и търпение, ако предварително си надпишете кабелите и се въоръжите със схема и търпение е поправимо.
- За задното окачване нещата не са сложни но е необходимо да се подбере точният тип пружини http://www.vwclub.org.ua/modules/mydown ... hp?cid=179 това би трябвало да помогне с избора :) Ориентировъчно пружини от магазина 280 310 лв.
- Няма проблем с доливането на антифриз ... по интересният въпрос е колко губи и от къде :(
- централната конзола http://www.vwclub.org.ua/modules/mydown ... hp?cid=119 Сваля се лесно и се търси къде точно е скрито дяволчето. Но предполагам след ревизията на огледала и централно, и след смяна на предпазитела нещата ще си дойдат на мястото :)
:beer


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Нов собственик на T4 Multivan с няколко въпроса.

Мнениеот System_error » Вто 14 ное 2017 12:31


Благодаря за пожеланията и насоките! Специално и на колегата petrushkov за линковете. Полезно четиво :beer
Друго проблемче е и подлакътника на една от седалките. Четох в тази тема, но проблема при мен е, че не мога да развия болта, който го държи за облегалката. Развива се донякъде и спира. Вероятно развалена резба. Като се разхлаби, вътре нещо започва да трака при разклащане. Мога да си помогна с тръбичка, че рамото на шестограма е късо и ще го развия вероятно. Има ли какво да счупя?
Edit: Развих го! Оказа се просто паста против развиване в края на резбата. :icon_lol



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта