Т5 мнение и съвет?

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Varvas
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 13 авг 2018 15:21
Автомобил:
Двигател:

Т5 мнение и съвет?

Мнениеот Varvas » Пон 13 авг 2018 16:06


Здравейте група,нов съм във форума! Имам нужда от съвет за определен модел т5 2.5 131 к.с. автоматик.
Прилагам обява на въпросният модел: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=31513602109897800&slink=7vngxv . Какво трябва да се внимава и гледа при покупка на такъв модел. Благодаря!




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот niks76 » Вто 14 авг 2018 19:12


Т5 е малко специфичен и после се плаче че е скъпо,за кутията трябва да си тръгва сам без газ по леко нанагорнище и да не превключва с тласъци.
откъде си? мога да покажа по нов Т5 на 210000км за да имаш база за сравнение какво и къде трябва да се гледа


Потребителски аватар
shoila
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 01 яну 2018 22:49
Автомобил: vw t4 2 5tdi 102ps
Двигател: acv 2000г

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот shoila » Вто 14 авг 2018 19:23


Лично мое мнение, намери си запазена т4, аз лично се убедих колкото по ново толкова по голям боклук .Постоянни наливки на пари в бездънни ями са тези нови модели коли всичките до една.


Varvas
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 13 авг 2018 15:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот Varvas » Сря 15 авг 2018 10:03


На нен ми трябва бус с три реда седалки,за това гледам такъв модел. Има аналогични Мерцедес Спринтер,но имам дългогодишен опит с Вито и не съм доволен,затова съм се спрял на фолксваген.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот niks76 » Чет 16 авг 2018 9:39


вдигни си малко бюджета ако търсиш читав Т5


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот System_error » Чет 16 авг 2018 10:51


shoila написа:Лично мое мнение, намери си запазена т4, аз лично се убедих колкото по ново толкова по голям боклук .Постоянни наливки на пари в бездънни ями са тези нови модели коли всичките до една.


Подкрепям!
Имам познат доста добър автомонтьор. Цитирам: "Мани ги тия курници. Вземи си читава Т-четворка и си гледай кефа"
Моята я взех ноември миналата година и досега съм похарчил около 1500-2000 лв. за ремонти. Климатик (втора употреба - от Германия), цялата предница, нови дискове (АТЕ) и оригинални накладки отпред, двете външни карета, ремъци и ролки, масло и филтри, ремонт на хидравликата (помпата втора употреба)... И май е това. Тепърва ще обръщам внимание на задните колела и окачване, ама засега бусчето стана повече от добро.
А Т5 с техните помпи-дюзи и с нашите горива :bowdown . Не казвам, че са лоши машините. Ама поддръжката им в България особено...
Успех с избора!

Edit: Забравих да кажа, че същия тоя познат автомонтьор ме посъветва като търсих и аз бус.
"Т4 търсиш - 2,5 TDI, Т5 - 1,9 TDI".
Не знам какво точно има предвид, но му имам пълно доверие.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот niks76 » Чет 16 авг 2018 17:43


На Т5 проблема са точно автомеханиците и после се реве че е скъпа подръжката,чупливи и така нататък ..............................


Потребителски аватар
shoila
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 01 яну 2018 22:49
Автомобил: vw t4 2 5tdi 102ps
Двигател: acv 2000г

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот shoila » Пет 17 авг 2018 0:18


Varvas написа:На нен ми трябва бус с три реда седалки,за това гледам такъв модел. Има аналогични Мерцедес Спринтер,но имам дългогодишен опит с Вито и не съм доволен,затова съм се спрял на фолксваген.


Колега т4 също е с 3 реда седалки На мен също визуално ми харесва т5. Не знам какви финансови възможности имаш може и т6 да си вземеш. Но ако си сиромах като мен, повярвай ми т4 2.5 тди 102 к.с. Най важното да е ГЛЕДАН И ПОДДЪРЖАН. Трудно се намират но не невъзможно.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Т5 мнение и съвет?

Мнениеот System_error » Пет 17 авг 2018 14:16


shoila написа:
Varvas написа:На нен ми трябва бус с три реда седалки,за това гледам такъв модел. Има аналогични Мерцедес Спринтер,но имам дългогодишен опит с Вито и не съм доволен,затова съм се спрял на фолксваген.


Колега т4 също е с 3 реда седалки На мен също визуално ми харесва т5. Не знам какви финансови възможности имаш може и т6 да си вземеш. Но ако си сиромах като мен, повярвай ми т4 2.5 тди 102 к.с. Най важното да е ГЛЕДАН И ПОДДЪРЖАН. Трудно се намират но не невъзможно.


Факт! Моя ми излезе точно 3880 € докато стъпи от Германия в България. Имаше (и още има) забележки по боята, но си беше добре гледан и поддържан. За 20 годишна кола направо си е перфектен. Не е пушено в него - много важен момент при избор на бус. Тапицериите и седалките са доста и като се вмирише няма оправяне. М/у другото и аз не пуша в него, въпреки че дърпам по кутия на ден.
Та мисълта ми беше, че с бюджет 5-6 к евро (колкото искат на Т-петицата от линка), може да си намериш доста добро бусче. А мен ако питаш, в България не търси изобщо. Да натъртя, че си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.
А пък на мен ми е по красива Т-четворката фейслифта.
Въпрос на вкус. ...Рекло кучето...



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта