Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
RadoPS
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 11 юли 2017 23:03
Автомобил: Volkswagen Transporter T4
Двигател: ABL 1997
Местоположение: Варна

Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Мнениеот RadoPS » Съб 22 сеп 2018 15:47


Добър ден колеги.Собственик съм на Vw transpoter t4 1.9тди 1996 година.Днес отивам към буса давам на контакт и не отчита нито температура,нито километри и горивото,притежавам го буса от 7 години и имах само проблем със стартера и ми препоръчаха да сменя и инсталацията по таблото,но така и не го направих и сега нищо не отчита?Какво мога да направя по въпроса?




petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Мнениеот petrushkov » Съб 22 сеп 2018 15:50


Здравейте колега. Какво са намерили по инсталацията че са препоръчали подмяната и ?


Потребителски аватар
RadoPS
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 11 юли 2017 23:03
Автомобил: Volkswagen Transporter T4
Двигател: ABL 1997
Местоположение: Варна

Re: Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Мнениеот RadoPS » Съб 22 сеп 2018 23:35


Като цяло ми го казаха това преди 3 години когато ми се запали стартера и се наложи подмяната му и ми каза човека че се налагало и да се подмени инсталацията,въпреки това карах без проблеми след това,но ето сега не ми отчита горивото,температурата и километрите.

С буса съм всеки ден на работа,обаче със този проблем няма как да се движа след като нямам дори и мигачи заради този проблем.


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Мнениеот petrushkov » Вто 25 сеп 2018 18:48


Температурка;клометраж;гориво + неработещи мигачи вече е друга повреда :( Авариини има ли ?


Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Мнениеот Е.Димитров » Пон 01 окт 2018 16:10


RadoPS написа:Като цяло ми го казаха това преди 3 години когато ми се запали стартера и се наложи подмяната му и ми каза човека че се налагало и да се подмени инсталацията,въпреки това карах без проблеми след това,но ето сега не ми отчита горивото,температурата и километрите.

С буса съм всеки ден на работа,обаче със този проблем няма как да се движа след като нямам дори и мигачи заради този проблем.

Колега, опитай да "потупаш" кутията, дето се намира под бушоните от лявата страна.
Дневният километраж нулира ли ти се?


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Мнениеот Duke_BG » Пет 05 окт 2018 13:46


ако нищо друго не се губи по ел инсталацията проблема е в самото табло като се демонтира таблото на гърба му има един стабилизатор на напрежение - единстения елемнент е който там е запресовам в меката платка - черен с три крака. не помня точно какъв беше 7809, или 7805 ама струва стотинки смени го .

а за да провериш дали е той намери снопа кабели към таблото и дай жълто - червения кабел на маса - на контакт би трябвало стрелката на температурата да отиде до края посока прегряване - ако отиде не е той а се губят някъде връзки ( ако едновремено са ти спрели горивото и температурата на 88 % съм сигурен че е той )


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Проблем с таблото на бус т4 1.9тди

Мнениеот keymaker » Сря 10 окт 2018 8:19


Същия го ядох и с пасата и с т4 -ката 2.4 ,както предполагах същия проблем като на пасата . Презапоих буксата , която се включва в таблото и нещата се оправиха някои спойки се бяха спукали . Ако е само с една букса се сваля часовника за температура и гориво и се вижда монтажа ,ако е с две се сваля и оборотомера/часовника със стрелките под него също е достъпен монтажа .



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта