Multivan t4 и какво да му гледам

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
haemoglobin
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 14 яну 2015 9:56
Автомобил:
Двигател:

Multivan t4 и какво да му гледам

Мнениеот haemoglobin » Нед 23 дек 2018 2:45


Здравейте банда!

Сигурно такъв въпрос е минавал безброй път през форума, ама ще ме прощавате - просто ме мързи да търся :bowdown :bowdown , така че ще го карам направо:
Отдавна съм мераклия за t4-ка и сега ми попадна един, който отговаря на изискванията ми, та въпроса е като отида да го видя, на кое да обърна внимание?
Ще напиша какво знам за буса и после какво ме интересува. Имайте предвид, че това ще ми е първата кола и всяко мнение е добре дошло.

та Multivan T4 Allstar 2.5TDI 102к.с. , първа регистрация април 1997
ръчна скоростна кутия; пробег: 313000 км
Екстрите едва ли имат значение, видимо запазен вътре,9-местен
Буса се намира в Норвегия и най-вероятно първата му регистрация е тук. Проверих в базата им данни,че е каран редовно и средно около 12000-15000км годишно,
не са регистрирани инциденти или глоби. Последно е минал техн. преглед през септ. 2017 (правят се по закон на 2г.)
Има сменен ремък (до колкото мога да си преведа) на 250000ния км. Има и нови задните спирачки(каквото и да значи това).
На снимките се виждат 2 малки патна ръжда отстрани на купето, на нивото на фаровете.

Та въпросите:
В Норвегия зимата е люта и 4-5 месеца понякога - мятат сол и химии по пътя яко - къде лови най-много ръжда и общо взето къде може да му се е отразило.
Има ли някои специални датчици или релета, които обичат да се чупят. Ако има нафтова печка, нещо специфично при нея?
Какво да му проверя щателно и като цяло къде да се напъхам да гледам? Какво да питам собственика?
Всяко градивно мнение ще ми е полезно :a045 :a045

Благодаря!!
:th_up :th_up




Потребителски аватар
yordan1-2
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 05 яну 2013 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Multivan t4 и какво да му гледам

Мнениеот yordan1-2 » Пон 24 дек 2018 8:38


9 местен мултиван няма освен ако не е преправян


Потребителски аватар
Ivan.TDI
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 мар 2015 18:05
Автомобил: VW T4
Двигател: ACV - 96
Местоположение: София
Контакти:

Re: Multivan t4 и какво да му гледам

Мнениеот Ivan.TDI » Пон 24 дек 2018 8:52


Здравей колега и аз наскоро си взех мултиван, значи това което открих в последсвие е изгнилото дъно зад десния стоп откъдето минават маркучите за климатика, гумата хвърля там яко и се събира та ще го оправям напролет засега го запуших с пяна, иначе други дребни ръждички се откриват тук там но и моя е 96г и е нормално според мен. Печката може да е само догревател може и отделна да е, но и двата случая се съмнявам да работи за тези години, ако държиш на печка си монтирай в последствие нова.Моята я свалих и ще събирам парички за нова.Както си чел форума - вероятно може да имаш яд с вакум помпата но и аз съм новобранец и незнам как трябва да звучи мотора с тръгнала вакум помпа. там поне подръжката е хубава така че навярно ще е и хубав буса. Най-вече според мен гледай за ръжда да не е много, около гумите , гредите, пода отдолу, праговете, отзад под задната врата , около джамовете предния и задния, всичко друго се прави :)
Успех от мен!


haemoglobin
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 14 яну 2015 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Multivan t4 и какво да му гледам

Мнениеот haemoglobin » Вто 25 дек 2018 22:23


yordan1-2 написа:9 местен мултиван няма освен ако не е преправян




Не знам дали е преправят - втория ред седалки са три (една малка по средата), но пак гледат назад. Може просто да е сложена там за снимката, утре ще разбера ( ;

Последна промяна от haemoglobin на Вто 25 дек 2018 22:40, променено общо 2 пъти.


haemoglobin
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 14 яну 2015 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Multivan t4 и какво да му гледам

Мнениеот haemoglobin » Вто 25 дек 2018 22:29


Мерси за отговора! Хубаво ще го огледам за ръжда, да, особено където споменаваш,че минават маркучите за климатика, въпреки че този май климатик няма.
Едва ли ще могат да го вдигнат, но ще се навра, където успея, за да го огледам отдолу.
Поздрави,



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта