Въпрос относно акумулатор на VW Caravelle 2011

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
silverknight
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 05 авг 2019 22:29
Автомобил: Volkswagen Caravelle
Двигател: 2011

Въпрос относно акумулатор на VW Caravelle 2011

Мнениеот silverknight » Чет 08 авг 2019 18:07


Здравейте, съвсем наскоро се върнах от чужбина, докарвайки си VW Caravellе (2011 г., 2.0 TDI, 140 кс.) и тъй като ми е първи Фолксваген до момента, веднага се регистрирах във форума - да чета интересни теми и да питам ако има нещо. Тази тема ми е първа тук, та моля за снизходителност ако не съм уцелил правилния раздел.

След сключване на Автокаско трябваше да закарам колата в специализиран сервиз за да ми поставят имобилайзер. Принципно не исках, но се оказа, че няма как. Та днес, непосредствено след поставяне на имобилайзера (буквално след излизане от сервиза), колата отказа да запали. Момчетата дойдоха и казаха, че не е от имобилайзера, а е от акумулатора. На въпроса ми защо точно сега, отговорът беше - "оставихме я час и половина отворена, всички лапми в купето са светели, акумулаторът се е разредил, нормално е, извинявайте, ама не е лошо да погледнете акумулатора, май му е дошло времето" (между другото, никога в последната година откак имам колата не съм имал проблем със запалването, пали от половин оборот, лято и зима).

Както и да е, тъй като ми предстои дълго пътуване, отидох, купих нов акумулатор - 85 Ah и го поставихме. При замерването обаче, при работещ двигател, показва 13.7 - 13.8, a доколкото знам трябва да показва 14.2 - 14.3. От тук и въпросите ми:

1.) До колко тази стойност е ОК и възможно ли е да има проблем с алтернатора? (Онзи ден ходих в оторизирания сервиз за смяна на филтър, та направиха и профилактичен преглед, не излязоха никакви проблеми, слава Богу!). Стойност от 13.8 нормална ли е и ако сега да, то ще мога ли да паля нормално зимата? В колата има фабрична Webasto (автоматична, която сега лятото, разбира се, не би следвало да работи), както и са закачени нефабрични мултимедия, предни, задни камери, монитор за салона, амбиент лампи и др. Изключих всичко нефабрично, остана само мултимедията, пак същите стойности показва (меря на клемите, при работещ двигател);
2.) В случай, че се окаже, че алтернаторът има проблем и не зарежда добре, колко би струвал ремонт/замяна?
3.) Тъй като в оторизирания сервиз, както навсякъде по света, взимат 50 - 100 % по - скъпо отколкото в обикновен сервиз, бихте ли препоръчали сервиз, който мога да посетя, ако се наложи.

Предварително благодаря на отзовалите се с информация! :)

:love.vwclub




Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: Въпрос относно акумулатор на VW Caravelle 2011

Мнениеот M.Georgiev » Чет 08 авг 2019 19:38


При добре зареден акумулатор е нормално това напрежение 13.8V. Ако алтернатора ти е скапан ще бъде около 12V. (колкото и при неработещ двигател.


silverknight
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 05 авг 2019 22:29
Автомобил: Volkswagen Caravelle
Двигател: 2011

Re: Въпрос относно акумулатор на VW Caravelle 2011

Мнениеот silverknight » Чет 08 авг 2019 20:08


Много благодаря за отговора! :)


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно акумулатор на VW Caravelle 2011

Мнениеот me4ou » Вто 13 авг 2019 23:47


По принцип каталожното напрежение е 14.4V. При товар - фарове, подгреви, климатици и т.н. не трябва да пада под 14.0V. Премери си го под товар ако държи пак 13.8 всичко е наред. Ако падне под 13, пробвай да зачистиш контактите при акумулатора, при алтернатора и т.н. Реално всичко над 13 ти върши работа, но не е препоръчително. Падне ли под 13 - проблем. Проблемите са най-често 1. Не зарежда - диоден блок, четки, реле 2. Презарежда (15+ волта) - обикновено е реле.
Накратко ако с включени повечко консуматори държи 13.5+ всичко е екстра.
Успех! =)


silverknight
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 05 авг 2019 22:29
Автомобил: Volkswagen Caravelle
Двигател: 2011

Re: Въпрос относно акумулатор на VW Caravelle 2011

Мнениеот silverknight » Пон 26 авг 2019 22:09


Много благодаря за отговора! :love.vwclub

Последна промяна от IvanMan на Вто 27 авг 2019 5:21, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта