Айде и аз съм в клуб Мулти

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
haemoglobin
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 14 яну 2015 9:56
Автомобил:
Двигател:

Айде и аз съм в клуб Мулти

Мнениеот haemoglobin » Съб 22 юни 2019 13:12


Привет банда!
След 5 -годишно търсене и маене и събиране на пари и какво ли не, в крайна сметка си взих така желание Мултиван :biggrin :biggrin :biggrin . Не само,че ми е първия бус, ами ми е и първата лична кола евър, та вече 2 седчици съм в екстаз! Даже на всичкото отгоре е и мечтания цвят!
ТА вече му навъртях едни 2000км от Централен Балкан до морето и после до Боровец, просто е супер вълнуващо. (Ако някой толкова се интересува - 98' 2.5TDI). Имам си оригинални пердета, 7 места, легло,маса, климатроник, парктроник, даже оригиналното радио е вътре (с касетка - уууухааа :icon_razz :icon_razz :biggrin ), че и печката работи.

Оооообаче много на хубаво не е на хубаво и онзи ден, след един проливен дъжд в Смолян, забелязах,че моите крака и тези на пасажера до мен подгизнаха. :icon_sad :icon_sad
Днес го разкалпачихме в сервиза на един приятел и открихме вадичка, която се спуска по вертикален шев - заварка, който се намира долу в ляво над калника, точно зад бушоните - та добре си тече. Явно е от скоро, защото под мокета няма ръждясало или гнило.
После остановихме,че и предното стъкло е сменяно.
Та сега въпроса - от къде може да е тоз теч. ДАли при смяната на стъклото, не са го залепили добре?
Също,четох в интернет, че ако улуците за отичане на вода се задръстят от листа и киреч, може водата да си намери път и в кабината някак.

Та някакви идеи или други предположения, преди да съм го пратил за да му монтират стъклото на ново?

Поздрави!
Прикачени файлове
62127818_465052167398467_1041895474723815424_n.jpg




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Айде и аз съм в клуб Мулти

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 22 юни 2019 20:52


Почти съм убеден,че всички ядове идват от стъклото.


Потребителски аватар
Ivan.TDI
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 мар 2015 18:05
Автомобил: VW T4
Двигател: ACV - 96
Местоположение: София
Контакти:

Re: Айде и аз съм в клуб Мулти

Мнениеот Ivan.TDI » Пон 24 юни 2019 20:29


Честито колега за избора,
И аз съм със същият красавец и аз подобрявах с полиеретан уплътнението на стъклото отгоре от ъгъла 15 20см по тавана и надолу 5 см, че имах капки по стъклото отвътре, ако искаш со свали и калниците да почистиш под тях че се събира яко боклук и да огледаш малко да няма изненади.
Поздрави .


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Айде и аз съм в клуб Мулти

Мнениеот Spas » Пон 24 юни 2019 20:38


Страхотен бус и цвят, браво. Препоръчвам ти да свалиш стъклото и да огледаш под него, може да има ръждичка по ръба. После да почистите хубави и наново монтаж.


haemoglobin
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 14 яну 2015 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Айде и аз съм в клуб Мулти

Мнениеот haemoglobin » Сря 26 юни 2019 19:28


Ами всъщност се оказа, малка дупчица точно под 2те дупки на улуците в лявата част на стъклото, пред водача. Запълнихме я с полиеретан и вече 3ти ден в тези дъждове, течове няма.
Блатодаря за отзивите!



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта