Странен проблем

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Gunito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 9:34
Автомобил:
Двигател:

Странен проблем VW T5 1.9 105 коня 2006 светени лапми

Мнениеот Gunito » Съб 12 авг 2023 10:37


Имам следния проблем търсех в форума не открих нищо проблемите са два при натискане на спирачката светва лампата за халогените и също така при затворени врати свети лампата че има отворена VW T5 1.9 105 коня 2006 година

Последна промяна от Gunito на Съб 12 авг 2023 18:24, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Странен проблем

Мнениеот Pichaga » Съб 12 авг 2023 16:34


Модел, модификация, двигател..опиши ги


Gunito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем

Мнениеот Gunito » Съб 12 авг 2023 19:58


T5 1.9 105 коня транспортер


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Странен проблем

Мнениеот brum » Пон 14 авг 2023 5:29


За светещата лампа за вратите - трябва да разбереш коя точно врата е проблемната. Моят има индикатор на таблото коя врата е отворена. Ако нямаш такъв - диагностика. Сигнал за отворена/затворена врата идва от бравата. Най-често проблема е в самата бравата.

За лампата за халогените - подозирам, че имаш проблем с инсталацията.

И за двата проблема ти трябва сервиз дето да се занимава с ел. инсталации по автомобила.


Gunito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем

Мнениеот Gunito » Съб 19 авг 2023 20:47


Проблема с отворената врата е решен оказа се точно датчика на лявата врата на самата брава . С тази пресвяткаща лампа за халогени се предадох явно имам пригризавне на кабели от мишка или друго животно защото се по рових и забелязах на доста места, че са човъркали преди мен като цяло нямам проблем с това но си е дразнещо да има светещи лампи на таблото . Също така под бутона за подгрева на задното стъкло имам бутон със перка незнам за какво е но щом го натисна отново светват халогените и за десерт се пуска левия мигач


Gunito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем

Мнениеот Gunito » Нед 03 сеп 2023 19:46


Оказа се, че във левия стоп влиза вода и окъся след семена на стопа проблема е решен


Gunito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем

Мнениеот Gunito » Нед 03 сеп 2023 19:47


Проблема с индикатора за отворена врата пак се появи ... Въпроса ми е дали може да се изключи със vag com


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Странен проблем

Мнениеот brum » Пон 04 сеп 2023 8:48


Не може. Единият вариант е подмяна на микроключето (ако има кой да го направи това), другият е подмяна на бравата. Едно време сменях микроключета, ама вече сменям цели брави. Че майсторите нещо се дърпат като стане дума за такива работи и труда е много висок, пък аз нямам ред да седна да го свърша това.

Ако е на предна врата е лесно - има афтърмаркет брави дето са сравнително надеждни и ще карат с години. Същите брави слагат и на някой леки коли (май някаква Шкода беше). Едната ми предна е сменена така преди 2 години и работи безупречно.

Ако е плъзгаща врата до колкото знам няма афтърмаркет брави и отиваш на оригинална.

Ако е задната - нямам идея.


Gunito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем

Мнениеот Gunito » Пон 04 сеп 2023 15:23


Трябва да се сваля и целия механизъм на стъклото нали така


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Странен проблем

Мнениеот brum » Пон 04 сеп 2023 16:19


Явно говориш за предна врата. Да, сваля се всичко. Кората, стъклото, металната кора с релсите и чак тогава стигаш до бравата. Има пипкави моменти. Примерно свалянето на патрона, че ако превъртиш шайбата дето го държи е голяма хамалогия да се намести обратно. Има и едни шплентове дето трябва да се извадят в правилният момент, че държат бравата към металната кора. Не помня много подробности, но е идентично като при Пасат Б5 и Голф 4.

Моята я сменях сам преди 2 години и вече не помня детайлите. Бях сменял преди 10+ години на един Пасат Б5 и си викам то беше лесно. Ама не е лесно - занимавка е и си иска опит. Не бих повторил ако има някой наоколо дето не му е сефте и се наема да го направи.

По-голям проблем е ако почне да не се отключва. Че ако остане заключена подмяната е силно неприятна. Има случай когато трябва да натиснеш няколко пъти копчето на дистанционното да отключи някоя врата. Ако почнат тези проблеми веднага сменяш, че ако не смениш се стига до подмяна на заключена брава. И това никога не завършва добре (чупене на декоративни и рязане на метални кори минимум).


Gunito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем

Мнениеот Gunito » Пон 04 сеп 2023 16:55


Имам под ръка двама,който се занимават с ключалки главно по добре е да си платя и да стане от първия път и като хората дето са вика отколкото да труша нерви Благодаря ти много



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта