Печка за Т5

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
ivayloivanof
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 13 яну 2024 21:39
Автомобил:
Двигател:

Печка за Т5

Мнениеот ivayloivanof » Съб 13 яну 2024 21:46


Здравейте как да разбера каква е печката на volkswagen transporter t5 2005 година 2.5 TDI - 130 кс.? Как да разбера че е пусната?




naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Печка за Т5

Мнениеот naturo » Нед 14 яну 2024 19:45


Дай нещо повече. Ако е с бокс отзад не чакай печки.
Виж си шофьорската врата. Слагат стикери за модела и номера на печката.
Иначе се познават и двете как работят. Мократа тръгва под 5 градуса и работи до към 70.
Другата ест. ако я имаш е от страната на пътника. Вътре има решетка, на стъпалото и духа в салона. Имаш контролери и т-.н.


ivayloivanof
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 13 яну 2024 21:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Печка за Т5

Мнениеот ivayloivanof » Пон 15 яну 2024 7:40


naturo написа:Дай нещо повече. Ако е с бокс отзад не чакай печки.
Виж си шофьорската врата. Слагат стикери за модела и номера на печката.
Иначе се познават и двете как работят. Мократа тръгва под 5 градуса и работи до към 70.
Другата ест. ако я имаш е от страната на пътника. Вътре има решетка, на стъпалото и духа в салона. Имаш контролери и т-.н.


Чувам духане до пасажерската врата, даже и след като е изгасен буса. Спира като го заключа с централното. Има управление на тавана при лампите с 4 копчета и един малък циферблат.
Забелязах, че не ми вдига температурата изобщо при извън градско каране. Няма никакво парно. В града най много ми е вдигал 60 градуса. Какъв може да е проблема?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4252
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Печка за Т5

Мнениеот tdi fen » Пон 15 яну 2024 11:17


Вероятно печката е суха тя не влияе на температурата на двигателя тя топли само въздуха в купето
ето видео къде се намира мократа ако има такъва https://youtu.be/wUYK8YuHWYg?si=LKLAh6D934r39iu3


naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Печка за Т5

Мнениеот naturo » Пон 15 яну 2024 12:24


Виж термостата първо! А тази суха печка топли ли или само бръмчи? Трябва да ти духа от дясната колона зад пътническата врата. Пускаш, чакаш 2-3 минути и трябва да топли. Ако само бръмчи и духа трябва ремонт.
Аз ще отворя нова тема, защото при мен всички печки работят и топлят, но като загася двигателят, сухата работи 10 минути точно. Имам и втори акумулатор, но явно печката се управлява по CAN шината. Не е с отпадане на напрежението от "контакта"



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта