Смяна на втулки на шенкел на ЛТ36

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
peterco
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Смяна на втулки на шенкел на ЛТ36

Мнениеот peterco » Сря 06 авг 2008 21:05


Здравейте момчета, имам едно ЛТ 36 или 50 самосвал /незнам точно кой модел и, защото по талон е 36, а по вид и табелка е 50/. Скоро сменях наклатки и забелязах, че втулките на шенкела са разбити. Искам да ги заменя, но първо да Ви попитам:
- Има ли запознати да ми обяснат точно как става (откъде се избива, как се паставя новия, райберова ли се и как и т.н.)
- Да кажете някакви цени
- Възможни проблеми и начини за отстраняването им след това
Измеждудругото започна и да дърпа надясно и къса лявата гума, възможно ли е да е заради шенкела или трябва да правя предница???




chachi
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот chachi » Чет 28 авг 2008 22:43


Здравей колега,първо направи шенкелите,а после задължително реглаж на преден мост.За шенкела не съм сигурен,но се избива от долу на горе,със шублер измери двата диаметъра за да видиш по големия диаметър,другото е бой.А втулките,не се райбероват,в ремонтния комлект са шенкелния болт и втлките.


peterco
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Смяна на втулки на шенкел на ЛТ36

Мнениеот peterco » Чет 18 фев 2010 19:30


Благодаря за мнението. Тая процедура я направих отдавна. Става точно както си писал- отдолу- нагоре. За да го направите, сваляте целия преден мост, нагрявате с горелка или оксижен и с 5кг чук и едно кораво шило избивате. Шенкелите се носят на стругар, за да набие втулките и да ги райберова! Болта шенкелния трябва да влиза мазно и почти без чужда помощ.



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта