Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот pe6kata » Вто 28 фев 2012 0:19


Колеги, нещо мисля че не се разбираме


От един кемпер какво се очаква- да има проходимостта на джип, или бързината на спортна кола, или икономията и практичността на някаква ежедневка?!

Имам кола за фън- тръпка и скорости, имам и ежедневна метанка, имам и още една дето немога вече да определя дали и тя не минава в графата фън, щото от ден на ден става все по-непрактична за всекидневно каране... Тоя кемпер ще се ползва (евентуално) единствено като такъв.

Т3 е зле откъм проходимост, съпоставено с бус на предно, примерно Т4-ка. Това лт е с двойна гума и съм убеден че ще е далеч по-проходимо от т3, има достатъчен клиренс като в същото време базата му не е дълга. Т3 не е опция, както ви казах съм го виждал кемпера на т3 и тук въобще няма база за сравнение (не казвам че т3 е лош като кемпер, но на мен лично не ми допада, много са изнасилени нещата откъм пространство) Не харесвам и тия огромните каравани, тип пътуващи къщи, иддват ми в повече)

Дали лт-то щяло да боксува повече от т3 или да гори с 1-2 литра отгоре... не ме интересува!

Имах по-технически насочени въпроси, отчасти ми отговори един колега, доста обаче останаха незасегнати.

Буса е 1989, 5-скорости, няма хидравлика. ЛТ-35 е. Сравнително е компактен- около 5м е дълъг

Засегнахте въпроса с теглото. Кемпера тежал много и затова не вървял и много горял- Ок но една средна каравана от тия тип ремарке оборудвана тежи 700-900кг. На нивото на оборудване е на въпросния кемпер. Но караваната има някакво шаси, мост изобщо скелет дето заема сериозна част от теглото и... има стении, тавани под, все неща дето и буса ги има независимо дали е кемпер или не. И остава самото оборудване.
Колко да тежи кемперското оборудване, при положение че както казах една каравана е под 1 тон- да е 400-500кг може би над аналогичния модел без оборудване. Отделно резервоарите разбира се. Една кола, като се натовари са 500-600кг товар 5-ма души + багаж да не да почва да гори фрапантно или да не върви?

Един кемпер не се ползва като товарен и в това отношение е много пазен, а товара който носи е несъпоствим теглото на товара при товарните версии!

ето и го въпросното возило, което ми е влязло под кожата :D Тия дни ще стане ясно каква съм я свършил

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот Ljubon » Вто 28 фев 2012 0:42


Хубав е, но ми се струва занемарен - мивката е като WC. scare


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот PACH » Вто 28 фев 2012 1:30


Пеше, лично на мен ми харесва кемперчето.Било тромаво, било не знам си какво.Важното е че ламарините на пръв поглед изглеждат ОК и цялото му оборудване е налично.Знаеш че двигател се сменя лесно, може да се замислим за един редови 5 цилиндров ТДИ от старата А6-ца, ако не ти стига мощността.За проходимост, не очаквам да ходиш на офроуд с него, така че изобщо няма какво да коментираме този аспект.Вземай, карай и се забавлявай, сезона наближава, очертават се хубави среши.Стискам палци всичко да е ок.

ПС
Пусни ми цената му с едно лично, че ми стана интересно.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот taran » Вто 28 фев 2012 8:18


Този не изглежда да е "фабричен",но е добре направен.Като го оглеждаш,доколкото можеш виж мястото където се съединява надстройката с купето.Там корозира,а е неудобно за ремонт.
Всичко зависи от цената и дали функционира оборудването.
А,колко местен е,май няма място за спане над предните места?

Последна промяна от taran на Вто 28 фев 2012 10:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BUS1988 » Вто 28 фев 2012 9:54


Колега всичко е въпрос на гледна точка.
Лично аз не мога да си позволя лукса да имам една кола която ще се ползва само за кемпер и избрах Т3 syncro на което му влозих много труд и пари за да стане както бих искал, и да мога да го ползвам за лична всекидневна кола (9 на сто му е разхода), за семейна кола за пътувания (цял ден може да пътува с реални 110 км), за кола за супермаркета, за кола с която да водя детето на детска, като джип за разходки с приятели по гората, като джип за ходене на море на места където трябва да се върви по пясъка и еществено като кемпер за уйкенди и също като кемпер за лятната ваканция, обикновено на малко по-далечни растояния.
И еществено правейки -малък за мене- компромис с пространството с което разполагаш вътре в кемпера (никога не са ми допадали хотелските стай и съм свикнал да обикалям с мотор и палатка из Европа и не само, така че Т3ката ми е лукс в момента).
Но това са мойте лични нужди и моята лична гледна точка която не искам да налагам на никой.
Ако ти знаеш какво искаш и LT-то се вписва в твоите искания давай!
Състоянието му не изглежда да е лошо и с малко труд и много любов може да ти служи дълги години.
Успех!

Последна промяна от BUS1988 на Вто 28 фев 2012 12:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот Special mk3 » Вто 28 фев 2012 10:55


pe6kata написа:Кемпера.....


Точно така колега, Кемпера за годините си и модела на изпълнение е в отлично състояние и е с приличен вътрешен вид, всичко е поправимо, препарати изчистваш го проветряваш, един хубав ароматизатор и всичко е ОК
+1 от мен Кемпера ми харесва,Ако го вземеш няма да сгрешиш.


Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот mimo MS » Чет 01 мар 2012 12:33


Колега Пешката, какво става ще черпиш ли ?


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот PACH » Чет 01 мар 2012 12:41


mimo MS написа:Колега Пешката, какво става ще черпиш ли ?


Като има да черпи, той ще си каже ;)


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот avtohit77 » Чет 01 мар 2012 19:40


PACH написа:
mimo MS написа:Колега Пешката, какво става ще черпиш ли ?


Като има да черпи, той ще си каже ;)

Ще почерпи утре отиваме да го видим и ако ни хареса ще има черпня :beer :BBQ :ihaaaaa :drive :да:


Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот mimo MS » Чет 01 мар 2012 19:59


avtohit77@abv.bg написа:
PACH написа:
mimo MS написа:Колега Пешката, какво става ще черпиш ли ?


Като има да черпи, той ще си каже ;)

Ще почерпи утре отиваме да го видим и ако ни хареса ще има черпня :beer :BBQ :ihaaaaa :drive :да:

А ДАНО


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот Special mk3 » Чет 01 мар 2012 20:19


Успех


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BURKAN » Чет 01 мар 2012 20:22


Нещата отиват към купуване :beer Но сега вече идва момента, че трябва да се огледа на място много добре за течове и най - вече за скрити течове!! Проверете във всички ъгли, ако трябва дърпайте облицовката и гледайте какво е положението. Задължително проверете как работят всички уреди, защото това доста сваля цената и после струва пари за да се оправят. Мивките работят ли, има ли допълнителни акумулатори и не на последно място огледайте тази ръжда която е по ръба на надстройката. Поздрави и успех!


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот pe6kata » Пет 02 мар 2012 15:16


другари,

не е това моя бус.

така и не разбрах коя година е, но не смятам че е 1989г както казаха
4 скорости, 2.7 дизел 4 цилиндъра. Беше обявено че е 2.4 5 цилиндъра (което уточнихме че не е така, ако е 2.4)

мотора работи перфектно, пали с лекота, а не беше пален не се знае от кога. Оборудването уж работи по думите на продавача, но реално така и не пуснахме нищо, въпреки че исках да видим работата на уредите.

Има поизгнило, не е перфектна ламарината. Който има интерес нещо... 2600-2700лв е цената.

Някой ще каже че за тия пари толкова, но ако ще е така, предпочитам да си взема една каравана и да си я закача на пасата и най-вероятно ще направя така. Изпадат много изгодно каравани, а и нещо с дизелите не се понасяме, това нещо немога да го карам, не е за мен. Мисля че вр6-цата ми няма да има нищо против някакви 1000кг да тегли допълнително, особено и сега като я обзаведа с един голям охлюв :lol:

Хубав кемпер е много пари явно , не е за мен.


BOBI_27M
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 07 авг 2011 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnica/Blagoevgrad

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BOBI_27M » Пет 02 мар 2012 19:52


Двигателя е 2400cc. 6 цилиндъра, 5 скорости като 2-ра е на местото на 1-ва а 1-ва е към теб и назад.


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот Special mk3 » Пет 02 мар 2012 23:03


и на старите мерцедеси бусовете е така пак от 207/8/9/10
307/8/9/10
407/8/9/10



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта