Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот pe6kata » Чет 23 фев 2012 19:40


днес съвсем случайно видях въпросния кемпер и много се впечатлих и зарибих. Виждал съм Т3 кемпер, но тук е доста по-просторно и луксозно.
1989г 2.4д, под 70 000км, видимо е много запазена, както отвън, така и отвътре. Казаха че всичко си работи. Двойна гума, тента, вътре е ясно- хладилник, газови котлони/незнам дали единия не беше на ток с аспиратор, баня. Всичко е в дървена ламперия и изглежда много уютно и запазено. Въобще не съобразих да я снимам, за съжаление.
цената ми се стори много приятна, но и аз незнам честно казано какви пари върви подобен кемпер. Приемайки че е доста запазен, каква е пазарната цена на такова возило

в раздела бусове гледам че за лт няма много писано. кажете как е Лт-то като бус, поддръжка, части... заслучава ли си кемпера, ценен ли е?




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот PACH » Чет 23 фев 2012 21:55




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот taran » Пет 24 фев 2012 8:14


Ето и един от Кемпер форума http://wzemi.com/kemper-club/4lenowe/13 ... tfalia.htm ,доколкото знам и купен за под 4000лв.Като гледах в немското мобиле и Аутоскуот,тези модели на Свен Хедин са между най-практичните на база бус LT.Тези с надстройките са по-добри,но те са друга бира вече.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот pe6kata » Пет 24 фев 2012 10:09


taran написа:Ето и един от Кемпер форума http://wzemi.com/kemper-club/4lenowe/13 ... tfalia.htm


буса като концепция е нещо подобно, не е като обособена кабина и качена на него каравана, а е едно цяло.
отпред е с два кръгли фара. Непосредствено зад предната пасажерска врата има голяма плъзгаща врата като зад нея беше кухнеското- хладлиник, печка, мивка после голям шкаф. Срещу шкафа е банята. Зад шкафа и банята има немалко пространство - маса/легла... Изглежда сравнително компактен като габарити и в същото време не е тясно или ниско човек над 190см не се навеждаше в кемпера.
Разположението на оборудването е съвсем различно от този от линка. Облицовката на стените беше от дървена ламперия, не от талашит, може допълнително да е правено, че такава не видях никъде, макар че изглеждаше като оригинално.

Снощи до късно разглеждах лт кемпери, оказа се че има лт 28, 31 и 35. Аз естествено не погледнах този какъв беше, иначе в заглавието съм посочил лт28, просто знаех само този, а то... :oops: Иначе такова животно 2.4д 1989г с двойна гума отзад не видях.

Как е поддръжката на ЛТ, сходни части ли ползва с т3/т4


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот taran » Пет 24 фев 2012 10:29


Имам 31 и 35-това всъщтност е максималната маса на МПС-то.35 е с двойна гума и камионски джанти,товароносимост до 3.5 тона..31-цата е с единична гума и двата са бензинови.Така че модификацията няма нищо общо с мотора.
Части се намират,не са много евтини.Но все пак това са по-скоро малки камиончета :) .МАй съм го виждал някъде по обяви този за който говориш.Или пони подобен на него.
Този от линка е приспособен за 4-ри човека-двама над предните седалки и двама на къта за хранене,който се трансформира.
В далечно бъдеще ми се ще да трансформирам 31-цата в нещо подобно(35-цата е бордова),но ще видим как ще се развият нещата.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот PACH » Пет 24 фев 2012 11:56


И аз се облизавам за едно бордово 4х4 LT, от което може да се направи уникален кемпер като този, ама много голяма екзотика и няма части за тях :(

http://www.youtube.com/watch?v=XDjvloEU ... 7pQ1X1llRc


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BURKAN » Пет 24 фев 2012 13:27


Не е лошо да помислиш, за разхода на гориво! Аз бих предпочел VW Т3 кемпер.


Потребителски аватар
bobo_simeonov
Мнения: 101
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот bobo_simeonov » Пет 24 фев 2012 14:09


колега аз имам ЛТ40 2.4ТДИ двойна гума.До сега съм сменил ролка и ремък цената им беше 70лв.Пистов ремък 15.Задни накладки барабан 98лв.За сега съм доволен от него ползвам го като платформа.По принцип съм питал информативно за глава и скоростна кутия малко са скъпи казаха ми по 500лв.Ти сам си прицини дали си струва .


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот avtohit77 » Пет 24 фев 2012 19:49


Пешка отиваме да го видим трябва да дойдеш при нас със рейсчето. mhihi Така ще имаш пълната гама WV. maikomila


Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот mimo MS » Пет 24 фев 2012 20:05


колега такова ЧУДО не ти трябва имам впредвид LT-то а не кемпер. Баща ми има такова товарно бусче произведено 1984г. абсолютен боклук. Ще ти кажа защо мисля така. 2400 кубиковия мото е 6 цилиндъра и си представи при тази тежина без хидравлик как се паркира. С горен и долен носач е и задължително веднъж в годината се сменят и двата също и кормилните накрайници.За зимно време особено ако е като тази зима не можеш да го разпалиш та гъза да си одереш.Скоростна кутия 4 степенна при което 80км/ч е лукс и музиката заглъхва.Иначе непретенциозен двигател към масло като количество.Капака за двигателя е вътре в купето и върху него има седалка и да премериш маслото си е приключение.Карал съм го като тинейджър с месеци без да меря маслото като го погледна накрая няма никой на пръчката.А щях да забравя с какви и гуми да го караш зимата боксува страшно много говоря за единична гума а в зима като тая незнам дали ще може да се кара.Поради многото причини вече 5 години се скапва така без да се кара.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот red rider » Пет 24 фев 2012 20:11


Мимо щях да напиша горе долу същото ама не се престраших :Mr Green Fun , два пъти карах такова чудо , бордови за носене на алуминиева дограма . Някакъв ненормален извънградски разход беше и средна скорост 55 км/ч :banghead: , за кемпер може и да става да се разглежда природата леко полеко по пътя :lol:


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот DA@KA » Пет 24 фев 2012 20:15


Имам приятел с ЛТ мога да подкрепя колегата Мимо.Това камионче е кочина каквато е и МБ100 при Мерцедес.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот pe6kata » Пет 24 фев 2012 20:19


Ванка, трябва да ти кажа, че си леко облъчен на тема 4х4. Една седмица неможах да стана от леглото след офф-роуд събора на минералните бани. Оттогава не искам да чуя за баири, офф-роуд и 4х4

Ще гори... колко да гори, а и едва ли ще се кара всеки ден, така че... Отделно и че имам един- два бензинови турбо мотора, дето се чудя какво да ги правя, смятам че идеално биха се вписали с някакво алтерантивно гориво ако този не ми допадне или създава проблеми.

Виждал съм отблизо Т3 кемпер, нищо общо няма с кемпера на ЛТ :shock . Без никой да се сърди, щото знам че целия бус раздел сте Т3 фанатици :lol:

2.4 атмосферния дизел не е ли 5-так, редови? Този е 1989г и се надявам да е по-добре. Ще проверя 4 или 5-степенна му е кутията, както и за наличие на хидравлика


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот avtohit77 » Пет 24 фев 2012 20:48


mimo MS написа:колега такова ЧУДО не ти трябва имам впредвид LT-то а не кемпер. Баща ми има такова товарно бусче произведено 1984г. абсолютен боклук. Ще ти кажа защо мисля така. 2400 кубиковия мото е 6 цилиндъра и си представи при тази тежина без хидравлик как се паркира. С горен и долен носач е и задължително веднъж в годината се сменят и двата също и кормилните накрайници.За зимно време особено ако е като тази зима не можеш да го разпалиш та гъза да си одереш.Скоростна кутия 4 степенна при което 80км/ч е лукс и музиката заглъхва.Иначе непретенциозен двигател към масло като количество.Капака за двигателя е вътре в купето и върху него има седалка и да премериш маслото си е приключение.Карал съм го като тинейджър с месеци без да меря маслото като го погледна накрая няма никой на пръчката.А щях да забравя с какви и гуми да го караш зимата боксува страшно много говоря за единична гума а в зима като тая незнам дали ще може да се кара.Поради многото причини вече 5 години се скапва така без да се кара.

Колегата сее обаркал 2.4 е 5 цилиндъра :screwy


Потребителски аватар
batchi
Мнения: 290
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот batchi » Пет 24 фев 2012 21:02


avtohit77@abv.bg написа:
mimo MS написа:колега такова ЧУДО не ти трябва имам впредвид LT-то а не кемпер. Баща ми има такова товарно бусче произведено 1984г. абсолютен боклук. Ще ти кажа защо мисля така. 2400 кубиковия мото е 6 цилиндъра и си представи при тази тежина без хидравлик как се паркира. С горен и долен носач е и задължително веднъж в годината се сменят и двата също и кормилните накрайници.За зимно време особено ако е като тази зима не можеш да го разпалиш та гъза да си одереш.Скоростна кутия 4 степенна при което 80км/ч е лукс и музиката заглъхва.Иначе непретенциозен двигател към масло като количество.Капака за двигателя е вътре в купето и върху него има седалка и да премериш маслото си е приключение.Карал съм го като тинейджър с месеци без да меря маслото като го погледна накрая няма никой на пръчката.А щях да забравя с какви и гуми да го караш зимата боксува страшно много говоря за единична гума а в зима като тая незнам дали ще може да се кара.Поради многото причини вече 5 години се скапва така без да се кара.

Колегата сее обаркал 2.4 е 5 цилиндъра :screwy

Колегата не се е объркал ,ти се бъркаш LT 2,4 е 6 цилиндра.
Докато Т3-ката се кара като лека кола ,LT-то е повече е като камион,максимална скорост 90 км
много шумно,трудно маневрено,за близки разтояния става ама за големи обиколки си е мъка :beer



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта