Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот avtohit77 » Пет 24 фев 2012 21:20


batchi написа:
avtohit77@abv.bg написа:
mimo MS написа:колега такова ЧУДО не ти трябва имам впредвид LT-то а не кемпер. Баща ми има такова товарно бусче произведено 1984г. абсолютен боклук. Ще ти кажа защо мисля така. 2400 кубиковия мото е 6 цилиндъра и си представи при тази тежина без хидравлик как се паркира. С горен и долен носач е и задължително веднъж в годината се сменят и двата също и кормилните накрайници.За зимно време особено ако е като тази зима не можеш да го разпалиш та гъза да си одереш.Скоростна кутия 4 степенна при което 80км/ч е лукс и музиката заглъхва.Иначе непретенциозен двигател към масло като количество.Капака за двигателя е вътре в купето и върху него има седалка и да премериш маслото си е приключение.Карал съм го като тинейджър с месеци без да меря маслото като го погледна накрая няма никой на пръчката.А щях да забравя с какви и гуми да го караш зимата боксува страшно много говоря за единична гума а в зима като тая незнам дали ще може да се кара.Поради многото причини вече 5 години се скапва така без да се кара.

Колегата сее обаркал 2.4 е 5 цилиндъра :screwy

Колегата не се е объркал ,ти се бъркаш LT 2,4 е 6 цилиндра.
Докато Т3-ката се кара като лека кола ,LT-то е повече е като камион,максимална скорост 90 км
много шумно,трудно маневрено,за близки разтояния става ама за големи обиколки си е мъка :beer

Сори видях го в датата вярно е 6так просто изхождах от Т4ката но ЛТ-то е друг свят :beer




Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот mimo MS » Съб 25 фев 2012 7:57


avtohit77@abv.bg написа:
batchi написа:
avtohit77@abv.bg написа:
mimo MS написа:колега такова ЧУДО не ти трябва имам впредвид LT-то а не кемпер. Баща ми има такова товарно бусче произведено 1984г. абсолютен боклук. Ще ти кажа защо мисля така. 2400 кубиковия мото е 6 цилиндъра и си представи при тази тежина без хидравлик как се паркира. С горен и долен носач е и задължително веднъж в годината се сменят и двата също и кормилните накрайници.За зимно време особено ако е като тази зима не можеш да го разпалиш та гъза да си одереш.Скоростна кутия 4 степенна при което 80км/ч е лукс и музиката заглъхва.Иначе непретенциозен двигател към масло като количество.Капака за двигателя е вътре в купето и върху него има седалка и да премериш маслото си е приключение.Карал съм го като тинейджър с месеци без да меря маслото като го погледна накрая няма никой на пръчката.А щях да забравя с какви и гуми да го караш зимата боксува страшно много говоря за единична гума а в зима като тая незнам дали ще може да се кара.Поради многото причини вече 5 години се скапва така без да се кара.

Колегата сее обаркал 2.4 е 5 цилиндъра :screwy

Колегата не се е объркал ,ти се бъркаш LT 2,4 е 6 цилиндра.
Докато Т3-ката се кара като лека кола ,LT-то е повече е като камион,максимална скорост 90 км
много шумно,трудно маневрено,за близки разтояния става ама за големи обиколки си е мъка :beer

Сори видях го в датата вярно е 6так просто изхождах от Т4ката но ЛТ-то е друг свят :beer

Пичове няма как да се убъркам дали е 5 или 6 цилиндъра щото още 17-18 годишен с бащами го вадихме тоя мотор за ремонт а не ме питайте как се вади това туловище през тази кабинка до навън.Нищо че е било преди 10-12 години няма да го забравя.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот taran » Нед 26 фев 2012 12:22


Има и с пет степенни предавателни кутии,от последните години на производството.Вероятно ще е с по-висока максимална скорост.Невярвам обаче Т3-ките и те да са кой знае колко бързи.Пък и говорим за кемпер,не за Голф ГТИ :D .
Ето и един доста изчерпателен сайт с кемпери на базата на ЛТ http://www.westfalialt.info/html/vw_wes ... story.html


BOBI_27M
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 07 авг 2011 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnica/Blagoevgrad

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BOBI_27M » Нед 26 фев 2012 20:08


Някой колеги малко попреувеличават но както и да е.Имам кемпер ЛТ-28 реймо изпълнение,интеграл...2,4 редови шестак/пие всичко :)/.Та за хидравликата е вярно,тежко върти на място,шумен,не особено динамичен,но пък разхода му е 8-10...Нека не забравяме че това е натоварен бус все пак.Макс.скорост 110 с лек наклон в моя полза :),но това не ме притеснява особенно,тъй като го ползвам главно до Гърция,а там ограниченията знаем как са :).Карам го основно 80-90,аз лично нямам нужда от повече,все пак има 2 резервоара за чиста вода и един за отпадни води,пълен резервоар с нафта или...каквото намеря :).Моя няма баня/външна е,има подобие на душ батерия тип подвижен душ, с топла и студена вода/,и тоалетната е химическа подвижна,но с завесата става като обособена стая :).Ако колегата има въпроси нека пита,но това наистина наподобява камионче отколкото бусче :)


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот pe6kata » Нед 26 фев 2012 21:29


понеже и аз мислях, че 2.4 мотора ще е като на Т4-ката- атмосферен петак, да не говорим че така ми каза и продавача, та 5-така ми е ясен, искам да попитам как стоят със съединителя и скоростната кутия.
Конкретно ме интересува дали кутията му е съвместима с 4-цилиндровите блокове на моторите от леките автомобили на 90-те години. Колко мм е съединителя, с колко отворя за закрепване е маховика.

Лт 28 какво означава- че максимално допустимото тегло е 2800кг ли?

Интересно ми е колко тежи оборудван кемпер лт, от типа за който споменах- тип бус с надстройка, а не тип каравана.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот taran » Нед 26 фев 2012 21:39


Повечето ги дават 2.8т.Все пак това си е буса с товара.В линка дето го пуснах горе,първите два модела са с такова разположение.


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BURKAN » Нед 26 фев 2012 23:00


Мисля, че това е отговора на нещата...http://forum.club8090.co.uk/viewtopic.php?f=18&t=98130


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот Special mk3 » Нед 26 фев 2012 23:33


Колега незнам как намираш мненията на другите но всичко си зависи от това как си го подържаш и караш при нормално карано преполага се че с този кемпер няма да караш с 200 а леко за да стигнеш жив и здрав.
Навремето когато започнах да карам коли започнах с такова ЛТ Бордово при това и платформа като винаги обща ми маса беше около 6тона и това чудо си влачеше без проблем беше Дизел и добра машина.и Сегашния ми Бус е LT 46.
Та по въпроса Според е Идеален Кемпер возил съм в такъв до 90 си джитка без проблем и именно двойна гума и за риболов е доста проходим,зимата ходихме до една хижа върви доста защото са тежки и съм сигурен че там където ще минеш с ЛТ-то Т4 или Т3 само ще боксуват и са много по просторни от тях,както всеки автомобил,кемпер,бус и т.н си има подръжка и ако е дизел ЛТ-то с каквато и ще нафта да е ще върви кутиите им са здрави до неузнаваемост съединителите също,здрави диференциали.
+1 от мен за ЛТ-то


Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот mimo MS » Нед 26 фев 2012 23:38


колега ЛТ-то двигателя е отпред а е със задно предаване я ми обясни как точно Т3-ката ще боксува повече от Лт-то като двигателя е отзад и е със задно не съм съгласен с теб
п.п. не сравнявай ЛТ 46 /на базата на СПРИНТЕР/ със тоя стар модел и аз сега карам Спринтер 312ка и няма нищо общо


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BURKAN » Нед 26 фев 2012 23:48


mimo MS написа:колега ЛТ-то двигателя е отпред а е със задно предаване я ми обясни как точно Т3-ката ще боксува повече от Лт-то като двигателя е отзад и е със задно не съм съгласен с теб


+ 1 :да:


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот taran » Пон 27 фев 2012 7:20


mimo MS написа:колега ЛТ-то двигателя е отпред а е със задно предаване я ми обясни как точно Т3-ката ще боксува повече от Лт-то като двигателя е отзад и е със задно не съм съгласен с теб
п.п. не сравнявай ЛТ 46 /на базата на СПРИНТЕР/ със тоя стар модел и аз сега карам Спринтер 312ка и няма нищо общо


Постоано се пропуска факта,че се говори за кемпер-той винаги е натоварен.Няма как да го караш без товар.


Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот mimo MS » Пон 27 фев 2012 8:05


то и Т3-ката нали и тя е кемпер


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот Special mk3 » Пон 27 фев 2012 19:36


като цяло ЛТ-то е тежко и този кемпер не е лек,мненията ви са излишни според мен но аз съм за ЛТ-то :)


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот BURKAN » Пон 27 фев 2012 20:31


Jetta Sport написа:мненията ви са излишни според мен но аз съм за ЛТ-то :)


Човека иска мнения! Той откъде да знае че е трябвало лично теб да те пита!


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за ЛТ28 кемпер

Мнениеот taran » Пон 27 фев 2012 21:13


BURKAN написа:Не е лошо да помислиш, за разхода на гориво! Аз бих предпочел VW Т3 кемпер.


Ми то и твоето мнение горе-долу,толкова полезно. :)



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта