Проблем с охлаждането ЛТ-28

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
BOBI_27M
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 07 авг 2011 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnica/Blagoevgrad

Проблем с охлаждането ЛТ-28

Мнениеот BOBI_27M » Сря 04 юли 2012 19:04


Може ли някой да ми каже вентилатора на ЛТ-28 2,4дизел как се задвижва,с ел.мотор командван от датчик,или с някаква друга джаджа да не изброявам .В баир загрява малко преди червеното,но слава богу не влиза в него :).щОм пусна вента на парното за по-малко от минута охлажда,затова си мисля без да съм свалял досадния капак на двг.,че е вентилатора на радиатора.Питам за да знам ако е нещо електрическо мога и ааз да погледна,но ако е друго си трябва майстор :)




BOBI_27M
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 07 авг 2011 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnica/Blagoevgrad

Re: Проблем с охлаждането ЛТ-28

Мнениеот BOBI_27M » Чет 05 юли 2012 19:55


Мдааа,вентилатора се оказа не с ел.мотор,а с някаква муфа или незнам как се казва което като загрее и се зацепва с ремъка на генератора ако не се лъжа :).Явно при предишния собственик се е повредила и той я е зацепил постоянно,и въпреки всичко сега при голям наклон стрелката идва преди червеното :).Един колега спомена че сега като върти постоянно вента отнемал не малка част от мощността на двг ,която така или иначе не е много-75к.с.сПоред вас има ли нещо вярно в това?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблем с охлаждането ЛТ-28

Мнениеот bobocamaro » Чет 05 юли 2012 20:09


колега, за запушен радиатор си мисля аз, щом с парното успяваш да го поохладиш.
муфа е да, пълна с нещо гнусно което температурата го одървя и предава повече торк към вентилатора.
но на "заварена" муфа е странно да ти загрява, обратното е нормалното :?
и термостата си трябва да провериш също :?



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта