Смяна на двигател-ЛТ

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
mimsan
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 27 дек 2015 22:50
Автомобил:
Двигател:

Смяна на двигател-ЛТ

Мнениеот mimsan » Нед 27 дек 2015 23:02


Здравейте имам един въпрос относно моето камионче-ЛТ 35 от 99 година.Като цяло е много добро,нямам забележки към него освен една много е "тромаво".Двигатела е 2.5sdi.Когато е празно добре,но като го натоваря(пътна помощ е)и дойде ли баир става страшно...Прочетох,че пасвал двигател от мерцедес(2.5тд и 2.9тд).Вярно ли е това...някои монтирал ли е такъв двигател?Споделете ако имате впечатления.. :wink




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на двигател-ЛТ

Мнениеот PACH » Пон 28 дек 2015 12:02


От SDI, можеш много лесно да го направиш TDI, само че ще ти трябва донор от който да вземеш ГНП, колектори, турбина, ауспух, дюзи, щека за маслото, която има отливник на маслото от турбото, може би и конзолата за масления охладител, която има щуцер който вкарва маслото в турбото.


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на двигател-ЛТ

Мнениеот Salvatore » Пон 28 дек 2015 21:13


Разходи се по джамбазите и виж дали няма начин да ти докарат отвън от някоя морга комплектован ТДИ мотор със следващия автовоз. Взимаш му частите, които PACH е изброил и другото на вторични. Тук ще са по-скъпи, защото тази конверсия към турбо е доста често практикувана.


mimsan
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 27 дек 2015 22:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на двигател-ЛТ

Мнениеот mimsan » Вто 29 дек 2015 0:17


И това съм го мислил,от сди да стане тди но частите ще ми дойдат много съпо...предполагам,че и електрониката трябва да се сменява,дебитомер също...а и дали самият двигател е същият като тди-то и дали ще издържи по голямата мощ?


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на двигател-ЛТ

Мнениеот PACH » Вто 29 дек 2015 10:28


А да, забравих че се взема въздушен филтър, дебитомер и въздуховоди, клапани.. Двигателите са идентични, даже в момента преправям един 1.9 SDI на TDI. Лично за мен това е най-безболезнената конверсия. Ако не ти се занимава, продавай буса и го смени с друг по-мощен.


mimsan
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 27 дек 2015 22:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на двигател-ЛТ

Мнениеот mimsan » Вто 29 дек 2015 22:20


А относно мерцедесовите двигатели можете ли да изкажете мнение?



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта