Смяна спирачна течност

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Смяна спирачна течност

Мнениеот maniak » Съб 28 авг 2004 14:13


Аз мога ли сам да си източа течността и да си я подменя. Автоматично ли се обезвъздушава или всяко колело едно по едно? Прочетох тук, че е хубаво да се сменя на две години.




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 28 авг 2004 20:15


не се занимавай с глупости.
има до 66то училище едно мънинко сервизче на кастрол-там сменят спирачна течност.
процедурата струва 20 лева и включва течността + труд.
става за около 20 минутки и си готов. пичовете са разбиращи-аз съм доволен много!
иначе ще дадеш пак близо 20 лв. и ще се пощуриш да помпаш и да обездушаваш докато не се обездушиш и ти накрая... :lol:


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Течност

Мнениеот maniak » Съб 28 авг 2004 20:29


Проблема ми е в недоверието към майстори вече:). Но щом има препоръки е друго. Там течност Кастрол ли ще ми сложат? Някаква промивка прави ли се?
Къде е 66-то.

За да не бъда голословен с изказването за майсторите:
Едно време на мотора ми сменяха спирачната течност в един сервиз и на другата сутрин всички гумички бяха 5 пъти по големи Screwy и спирачки нъцки :!: :evil:
Хм...... абе Голфа не се чупи и аз вече се чудя какво да си намеря да си ровичкам :oops: :twisted:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 28 авг 2004 20:35


ще ти сложат кастрол дот 4 или 5 беше май.
там не се помпа като изоглавен а си имат една джага дето изсмуква течноста от казаня и после нагнита новата а те от канала само с едно ключе врът-врът и готово-колело по колело до чисто!
66то е на отсечката между стадион славия и горнобански път-с паветата.като караш към горнобански ти се пада отдясно сервиза-ама се оглеждай внимателно щото е малък и закътан не се вижда от пътя съвсем.
има едни знамена на кастрол се веят и те се виждат от пътя.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Течност

Мнениеот lyubobg » Съб 28 авг 2004 20:37


maniak написа:Хм...... абе Голфа не се чупи и аз вече се чудя какво да си намеря да си ровичкам :oops: :twisted:


какво съвпадение, мислих, че само аз съм ненормален на тази тема :mrgreen:
Ходих в 1 сервиз и ги накарах да ми сменят течността.
Пича извади резервоарчето на спирачната помпа, изсипа го, изми го отгоре отгоре и тръгна да го слага.
Аз обаче веднага скокнах и му обясних как се правят работите :)
Следваше измиване с бензин
Измиване с вода
И подсушаване на капките останала вода(след обърсването с чист парцал) с компресор. Ама после пластмасата беше бяла и светна като нова :wink:


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мерси.

Мнениеот maniak » Съб 28 авг 2004 20:43


Сетих се къде е горе долу. Ще се възползвам.

Ами мърлячи са повечето Любо кво да правим: (Малко са свестните).

Последна промяна от maniak на Нед 29 авг 2004 13:32, променено общо 1 път.


Mitko_1
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 24 авг 2004 21:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Течност

Мнениеот Mitko_1 » Съб 28 авг 2004 21:14


Не не си спирачната течност се сменя на 3 години , маслото на 1 година (ако не са минали километрите ) и ангренайния ремък на 3 години (пак ако не са минали километрите ) , така че не си маниак а си подърйаш колата :!:


Mitko_1
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 24 авг 2004 21:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Mitko_1 » Нед 29 авг 2004 19:47


Наи лесностава така : Взема се съд за около 300-400мл . Тръбичка от стъклоумивателни на чистачки . Отвива се пробката нанизжа се трабичката и се пуска в съда . Нужен ви е и втори човек зад педала . Педала се помпи леко и бавно от горе до доло докато пропката е отворена . Същевременно се гледа в съда на спирачната помпа да не остане празен . Като намалее течноста до свършване се долива и процедурата се повтаря с всички колела да потичане на чиста спирачна течност . Започва се от наи далечното (по принцип задно дясно) къмпо близките ( задно ляво , предно дясно и наи накрая предно ляво ) . При тая процедура не битрябжало да има проблеми след смяната на течноста . А и това е наи бързият и лесен начин . Става за около30- 40 минути . Успех навсички, който им предстои това начинание :lol: :!:


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

:)

Мнениеот maniak » Нед 29 авг 2004 21:40


Благодаря за съвета.
Сега обмислям дали да го изпипам сам или да вися на главите на майсторите.
Дори и да го направя при майстор все пак Know-how-то е полезно:).


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Пон 30 авг 2004 6:58


vaskoto1 написа:има до 66то училище едно мънинко сервизче на кастрол-там сменят спирачна течност.

ДА НЕ БИ ДА ГОВОРИШ ЗА "ФИНА"?! Недей се базика с мене - аз зивея то4но в тоз район и правих грешката да отида да ми правят ремонт - първи опит - предни накладки (оказаха се ментета)+ 2 спирачни диска (познайте какви - ха! ментета!), купени от същия сервиз + работа за смяната им == на колко ?! взеха ми 200 лева!!!!
втори опит - избит тампон на преден амортисьор 1 брой - смяна - 15 лева - само дето после сглобиха сичко на криво и ми сложиха допълнително шайби?! "защото тука ги намерихме" докато гледа схемата на комп'търа пред него на която НЯМА шайби.
трети опит - 5 лева за смяна на датчика за температурата - процедурата се състои в отвиването и завиването им - отнема 10 сек... за тея 5 лева по-добре да си бях купил камъка с който свършиха работата!
Правете си сметките!
а като говоря за сервизите по улица Любляна - малко по нагоре от споменатия сервиз има жичкаджия - когато исках да ми сложи централно за вектрата - общо 6 машинки, тоя ми обясни 4е:
1.било !!!невъзможно да се сложат на вектра!!! 6те машинки
2. процедурата струва за 4 машинки 80 лева (аз машинките ги купих за 40!!!!)
3. не може да ми смени таблото за по-малко от 25 лева, щото 20 лева струвало да го отка4и и 5 лева, ремонта който исках да се прави. не можело така аз да си го раглобя таблото - трябвало да му дам 25 кинта да зака4и една жи4ка!!!!
***********
то темата стана малко за сервизи, ама нейсе!


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 30 авг 2004 8:39


абе не бе не става дума да ги оставяш да ти ремонтират нещо.
тия са маслари и всичко друго дето го опитват не им се получава.
ама от масла и спирачна течност разбират поне.досега съм си сменял там течност на няколко коли и съм доволен от това.
друго не съм правил и няма да правя при тях...


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот rado_mit » Пон 30 авг 2004 9:12


маниак ... послушай васото ... точно до моста на реката до 66-то училище е сервиза ... майсторите ги ползвам от 93г. ... все са си тези пичове ... много грамотни и свесни типове са ... и като реша да карам с Кастрол от тях ходя да си взимам ... имат машинка за промиване на спирачната система


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

:)

Мнениеот maniak » Вто 31 авг 2004 17:55


Ето това с машинката за промиване вече много натежа в тяхна полза:)


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Течност

Мнениеот lyubobg » Чет 03 авг 2006 21:51


lyubobg написа:
maniak написа:Хм...... абе Голфа не се чупи и аз вече се чудя какво да си намеря да си ровичкам :oops: :twisted:


какво съвпадение, мислих, че само аз съм ненормален на тази тема :mrgreen:
Ходих в 1 сервиз и ги накарах да ми сменят течността.
Пича извади резервоарчето на спирачната помпа, изсипа го, изми го отгоре отгоре и тръгна да го слага.
Аз обаче веднага скокнах и му обясних как се правят работите :)
Следваше измиване с бензин
Измиване с вода
И подсушаване на капките останала вода(след обърсването с чист парцал) с компресор. Ама после пластмасата беше бяла и светна като нова :wink:


Уеуе уеуе, 2 години и нещо по късно търся с търсачката нещо за смяна на спирачна течност и попадам на това мое мнение от преди 2 години и нямаше да се сетя че аз съм го писал ако не го бях видял :lol:

Прегледах сервизната книжка - на 2 години се сменя спирачна течност, а моята не е сменяна по сервизна книжка от 2001-ва :cry:
Ще ходя да направя и това в скоро време



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта