В момента е Пон 19 ное 2018 1:12
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Passat B5.5 Казанче чистачки-теч. Помпа. Снимки Публикувано: Пон 28 яну 2008 17:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Тръгвам-светна датчика за течност на чистачките ;-)- викам си хубо-миналата седмица слагах, ама може да съм прекалил с прането на стъклата ;-) Обачее-установих (след като стана малко по-сухо), че под предната гума-гьолче, от колата отпред на подкалника-мокро и капе, отзад-чисто сухо.Гледам баката за чистачките-хем я напълних-пак празна-наливам... и след 10 минутки: 1см(в гърловината) водата я няма. Щом я нямаще нацяло преди - значи някъде на дъното има пропуск.
Номера на тази бака май (ама не съм сигурен)- някой да помогне (Данните за пасата - са тези от аватара, комби, има интеркулер (щото имало значение за казанчето май). При всички случаи е над 2.8л, но дали е 4л или 4.5л - не сум сигурен, обаче-по снимката :
Изображение

http://www.passatplus.de/umbauteile/sra/index.htm
най много ми прилича на този:
3B0 955 453 AG 4,0 Liter Wasserbehälter, 3BG 31,18Euro

Прочетох (в руския сайт)че достъпа до казанчето е през подкалника. Ако някой го е ремонтирал и има опит- нека да каже за процедурата...
И също така въпроса ми е:
Ако някой е имал теч от казанчето-къде най често се появява? Ако е от гарнитури,помпа,датчик-е ясно че се сменят ;-) , ако е спукано казанчето-лепи ли се с нещо и с какво?

Последна промяна от krraynov на Нед 03 дек 2017 19:45, променено общо 3 пъти.

Нагоре

Мнение Заглавие:  Публикувано: Пон 28 яну 2008 19:37 
Извън линия
Доктора
Потребителски аватар

Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Този номер, който си дал, е за автомобили с миене и на фаровете. Номерата на всички са еднакви, разликата е само в последните 2 букви. Данните ми са от ETOS. Всички са по 4 литра, само на 8-цилиндровите двигатели са 6,5 литра. ETOS също казва цена 21,40 евро, но за цените не бива да му се вярва много.
Определено Б5.5 е привилегерован в сравнение с Б5 - там на всички модели с интеркулер обема е 2,8 литра, и няма как да се сложи по-голям.
Имаше подобна тема за такъв проблем на Б5 (мисля, че беше колежка от Варна).

Нагоре

Мнение Заглавие:  Публикувано: Вто 29 яну 2008 8:39 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Аз когато си вземах колата си течеше. Като под течеше разбирай за 2 минути всичко изчезваше. Оказа се че е пукнато около датчика за нивото. Залепиха го с някакво лепило/силикон. За сега няма проблем. Малко куцо са го направили, защото сега не може да се махне датчика и ако се прецака нещо ще трябва всичко да се сменя.

Нагоре

Мнение Заглавие: Помпата прокапваше... Публикувано: Сря 30 яну 2008 22:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Смених помпата, ще кача снимки,ако има интерес...

Нова, но неоригинална (пише Topran) е 14лв от Ауто+ Пробвах я засега работи прилично и на външен вид е абсолютно същата както оригиналната (номер на оригиналната 1ТО 955 651А)

Абсолютно същата помпа е и за Skoda Roodstar номер 1J6 955 651 ~ 17.лв.

Нагоре

Мнение Заглавие: Малко снимки Публикувано: Пет 08 фев 2008 0:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Така изглежда казанчето. Датчика за ниво сработва на около 1л оставаща течност.
Прикачен файл:
Kazan4e 4ista4ki -razpolojenie.jpg
Kazan4e 4ista4ki -razpolojenie.jpg [ 199.47 KиБ | Видяна 4528 пъти ]

В помпата има клапан. Тя се върти наляво/надясно, ако искаш да пръскаш на предното стъкло/на задното. На изход на помпата има вграден един клапан (на снимката е розов- но май се е оцветил от течността за чистачки която съм сипвал), монтиран най-вероятно за да не се изпразва магистралата (тръбичката) която води до задната врата(багажната) на комбито.
В същност бях поръчал нова помпа, преди да смея да разчовъркам тази-като не знаех какво да очаквам. Старата помпа - сложих силикон на местата където мембраната се уплътнява в тялото.
Прикачен файл:
Pompa 4ista4ki.jpg
Pompa 4ista4ki.jpg [ 170.99 KиБ | Видяна 4455 пъти ]

МОнтирах новата- тя е 14лв от Ауто+ на Topran. Преди съм купувал и вентилатор за В4 - пак беше Topran и работи добре.
Прикачен файл:
novata pompa.jpg
novata pompa.jpg [ 173.81 KиБ | Видяна 4472 пъти ]

Прикачени файлове:
pompa-razglobena.jpg
pompa-razglobena.jpg [ 205.8 KиБ | Видяна 4483 пъти ]

Последна промяна от krraynov на Нед 05 сеп 2010 17:46, променено общо 2 пъти.
Нагоре

Мнение Заглавие:  Публикувано: Пет 08 фев 2008 0:17 
Извън линия
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Потребителски аватар

Автомобил: VW Passat 2013
Двигател: TDI DSG 4motion
При мен имаше същият проблем - оказа се, че се беше отчупил изходящият накрайник от помпичката. Маха се кората отдолу, добре е да има канал, след което се изважда помпичката със завъртане и издърпване нагоре. Откачат тоците и изходящото маркуче. След това направих вложка от една плувка, залепих с някакво секундно лепило. Оставих да стегне. След това направих бандаж между накрайника и изходящото маркуче от изолирбанд, някакъв червен и много еластичен, като предварително го нарязах на по-тънки лентички. Това беше, правих го миналото лято, и не мръдна повече.

Нагоре

Мнение Заглавие:  Публикувано: Вто 19 фев 2008 15:46 
Извън линия

Автомобил: VW Passat V6 TDI
Двигател: AFB 2000г
И на мен изведнъж ми се мояви локва и течността изчезна...случи се не първия сняг и в Пловдив... Налях течност и след 500 метра пак на 0 ... как съм се прибирал вечерта си е било на магия /магистралата не беше почистена и съм карал с 40 км/ч...
На другия ден като налях течност ми държи по 1 седмица, така е и до днес.
Видях написаното дотук и само да се вдигне малко температурата , ще отстраня проблема и ще споделя, та ако на някой се случи подобен проблем да е в помощ...

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Пон 11 яну 2010 12:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Колеги, на моя Б5 също протече казанчето. Течът е малък, капе много слабо, стича се от подкалника, но за съжаление не се вижда откъде. За денонощие обаче се изпразва, остава малко и лампата свети.
На казанчето пише, че е 2,8 литра. И понеже смяната е сложна, човек трябва да е подготвен преди да се разглобява. Моля тези, които са правили това упражнение да дадат съвет. Освен спукано казанче и течаща помпа има ли накакви уплътнения, които се продават отделно? Или всички уплътнения си вървят с новата помпа? Мисля си, тъй като теча е слаб, като най-вероятна причина да е някаква връзка. Хайде разбирачите да дават акъл.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Чет 14 яну 2010 6:52 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте колеги, ако с това мога да бъда полезен по някакъв начин. Не съм свалял казанче до сега никога, но по тази програмка може да се добие представа как става. Моето казанче също почна да прави такива мизерлъци, но не ми остава време кога да го погледна. Успех!
Прикачен файл:
untitled.JPG
untitled.JPG [ 211.31 KиБ | Видяна 5152 пъти ]
Прикачен файл:
untitled1.JPG
untitled1.JPG [ 199.79 KиБ | Видяна 5069 пъти ]

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Чет 14 яну 2010 10:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Мерси колега!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Нед 05 сеп 2010 17:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Качих наново снимките че явно не работехас линковете...

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Пон 06 сеп 2010 9:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
При мен течеше от уплътнение между помпата и казанчето. Сменихме уплътнението и сега е 6.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Сря 03 ное 2010 11:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Малко да събудя темата......Става въпрос за пасат Б5 .Днес и аз загледах че ми капе от помпата на казанчето вода....обаче от прочетените теми изровени с търсачката (може и да съм пропуснал някоя без да искам)никъде не намерих точно как се сваля казанчето.И помпата може ли да се свали без да се сваля цялото казанче :roll: Но аз съм решил да го сваля цялото тъкмо и да го промия ако има мизерии вътре.Така че са ми необходими стъпките за свалянето му да не потроша някоя пласмаса :banghead:...Пък после като го сваля ще се постарая да има и снимков материал за да не се чудят и други как става тази операция.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Чет 04 ное 2010 18:23 
Извън линия
Потребителски аватар

krraynov написа:
...

Прочетох (в руския сайт)че достъпа до казанчето е през подкалника. Ако някой го е ремонтирал и има опит- нека да каже за процедурата...
[/b]

Достъпа е наистина от подкалника. Сваляш гумата- шофьорската, сваля се подкалника-доста винтчета има, но няма начин..
На снимката се вижда къде стои помпата- когато е свален подкалника...
Цялото казанче няма смисъл да се сваля ако тече само от помпата или някое от гумените уплътнения покрай нея... Тя се издърпва нагоре и излиза.. защото е уплътнена в една цилиндрична гумена (доста дебела) гарнитура на отвор в казанчето, предвиден за нея.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Казанче за течн. чистачки B5.5-оказа се Помпата тече. Снимки Публикувано: Нед 10 апр 2011 18:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
да сабудя темата-на 5.5 се сваля подкалника за да се стигне до помпата,а на б5 как е?сега я гледах че и мойта помпа е прокапала,но тя се пипа и отгоре зад фара има място.и да питам знаещите-можели да се смени помпичката на казанчето за вода отгоре,без да се разкача подкалника? :bishop

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+02:00