Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Централното си отключва и заключва когато му падне на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 05 ное 2008 10:20


Колеги имам проблем с централното :cry: на Г4 СДИ 98 ма/колата е без ел.джамове/.По време на движение отвреме на време си отключва и заключва.Като натисна дистанционнота на алармата понякога не ще да заключва,а като натисна втори път заклчва и отключва веднага след това.Понякога не заключва едната врата.Абе изобщо някви такива побъркани работи.Някой да е имал подобен проблем и решение?
P.S.Вече търсих в търсачката и греда.Ако някой има нещо в предвид да дава линк.




Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Сря 05 ное 2008 13:04


Аз имам някакво подобие на проблема.
От лявата ( шоферската ) врата :
- ако вратата е заключена и се опитам да заключа наново се чува централното от всички срани. После разбирам, че съм сгешил посоката и завъртам обратно в този случай се отключва само 1'та врата.
- От вътре натискам бутона за заключване на всички врати всичко се заключва само вратата на детето неще :(. която се намира пак отляво.

Влизам вътре махам бушона за централното и всичко се оправя докато отново не объркам посоките.
От дястно каквото и да правя няма такива неща. Постоянно си отключва и заключва всички врати.

Това мисля, че някак си се програмира. Бях чел някаква тема много отдавна с едни комбинации на ключа но не мога да го намеря сега и мисля, че беше за пасат Б4.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Luciano » Сря 05 ное 2008 13:26


Колага надявам се да не се сърдиш, че ти ползваме темата ама и аз да си кажа.Когато заключвам с алармата няма проблем освен че се чува как централното щрака 2 пъти. Обаче когато искам да заключа вратите отвътре с копчето което е на панела за ел.стъклата задна лява не се заключва!


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Сря 05 ное 2008 14:07


Luciano написа:Обаче когато искам да заключа вратите отвътре с копчето което е на панела за ел.стъклата задна лява не се заключва!

Точно и при мене е същата боза.
Пробвай това. Гаси излез заключи с ключа от където искаш. После отключи от дястната ( пасажерската ) врата и тогава седни и пробвай да заключиш от копчето на вратата


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Сря 05 ное 2008 14:52


Момчета знам че ще ви прозвучи като клише,но една диагностика би спестила доста гадаене и проблема ще се локализира доста бързо :wink:


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Сря 05 ное 2008 15:02


Vladko написа:Момчета знам че ще ви прозвучи като клише,но една диагностика би спестила доста гадаене и проблема ще се локализира доста бързо :wink:

Имаш ли нещо предвид, живот и здраве имам намерение да наема кабел в събота да го гледам моя.
Имам предвид за централно какво каде се гледа или в обощото търсене на грешките?


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Сря 05 ное 2008 16:29


35 или 46 канал проверяваш и то ще ти каже от къде идва проблема и после отстраняването зависи от теб :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 07 ное 2008 8:35


Става въпрос за същите "свински" симптоми.Отвътре като заключиш прави магарийте и с алармата също.Иначе за детското място - погледни задните врати на мястото където се съединяват с извивката на задната гума - има едно дето се врътва с отверка/мисля че имаше некъв знак за дете даже и стрелка/ и тогава врата вече не може да се отвори отвътре :wink:
P.S.И аз утре ще я закача пущината.При мене миналия път имаше грешки на централното ама ми бяха разбивали колата и слагали аларма и помислих че е заради тях.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пет 07 ное 2008 9:02


стари болки...
напълно лечими. :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 05 яну 2009 10:25


След 2 месеца най-накрая намерих време да си закача колата :lol: Дава implausible signal на шоферската врата и тая зад нея.Някой да е имал подобни симптоми.


Потребителски аватар
Apokalypsis
Мнения: 156
Регистриран на: Вто 06 май 2008 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Apokalypsis » Пон 05 яну 2009 11:46


Luciano написа:Колага надявам се да не се сърдиш, че ти ползваме темата ама и аз да си кажа.Когато заключвам с алармата няма проблем освен че се чува как централното щрака 2 пъти. Обаче когато искам да заключа вратите отвътре с копчето което е на панела за ел.стъклата задна лява не се заключва!

Абсолютно същият проблем!Само че на мен ми се появи след като веднъж колата беше пренощувала навън(случва й се за първи път) и на сутринта беше покрита със сняг.След като отключих с алармата,опитах да отворя задна лява врата,но тя се отвори само 3-4мм и забелязах,че е замръзнала и пак я затворих.След като потеглих и опитах да заключа отвътре,но въпросната задна лява не се заключваше!Ще пробвам с бушона пък да видим :roll:
P.S.:Забравих да спомена,че при заключването с алармата нямам проблеми!


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Luciano » Пон 05 яну 2009 12:40


vaskoto1 написа:стари болки...
напълно лечими. :wink:


Васе, сменя ли се нещо или може да се отремонтира?


el_nino
Мнения: 206
Регистриран на: Пет 25 май 2007 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот el_nino » Пон 05 яну 2009 12:40


Аз имах подобен проблем скоро с моя Голф 3 обаче . Всички е описано горе долу тук http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t= ... highlight=
при вас има голяма вероятност проблема ви също да е от този сигнал които всяка брава праща до модула на централното дали е заключена или не се е заключила !
И на последно място проверка н кабелите в маншоните на вратите !


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 07 яну 2009 9:19


Ето кво ми разказа ВАГ-КОМ

Address 35 -------------------------------------------------------
Controller: 1C0 962 258 D
Component: 01 Zentr.Verriegel.0001
Coding: 04097
Shop #: WSC 01317
2 Faults Found:
00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)
27-00 - Implausible Signal

End -------------------------------------------------------


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Централното си отключва и заключва когато му падне на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 02 май 2009 21:45


Правих няколко проби - роблема е от шофйорската врата.Заради нея не ми бачка и зумера за забравени фарове и така разказах играта на акомулатора :banghead: /60 лева за зарядно и 40 лева за кабели :banghead: + си самозаключих и колата за капак и виках ключар /.Иначе като хвана шофйорската врата и почна да отварям - затварям и на 4-5 път си самозаключва :( Ваското мълчи на ЛС ,а не мога му намеря темата с координатите :(



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта