Пътуване до Холандия...Пристигнах успешно :)

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Пътуване до Холандия...Пристигнах успешно :)

Мнениеот Plumber » Нед 07 дек 2008 20:54


Колеги,февруари месец ми се очертава пътуване до Холандия с моя автомобил.Ще заминавам с детето и жената.Та въпроса ми е трябват ли ми задгранични паспорти и ако да,за дечко как се вади.В смисъл той е на 2.5 години и едва ли се е родил човека,който ще го накара да стои мирно на стол 20 сек. за да го снимат :) Ще минавам през Румъния.Някакви по специални застраховки трябват ли?Зелени карти или те отпаднаха.За винетките ми е ясно.Прочетах теми за Румъния.Та който може да ми помогне с инфо да казва :)

Последна промяна от Plumber на Чет 05 мар 2009 21:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
vw_manqk
Мнения: 1136
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 23:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_manqk » Нед 07 дек 2008 21:14


Зелена карта ти трябва задължително,иначе ще имаш проблеми като минаваш границите. :wink:


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Мнениеот iGolf » Нед 07 дек 2008 21:31


зелената карта не е задължителн но си я вземи от застрахователя за всеки случай,не мисля че струва много,паспорти/лични карти,парички кеш,не е зле да си смениш леи защото ще зареждаш в Румъния,горивата са малко по евтини от България(така беше когато за последно минавах през октомври),освен ако не плащаш с дебитна/кредитна карта,винетка задълвително в Румъния,Унгария,Австрия!!!топли дрешки,кльопачка,кафе ,и ред були :)и гумите да са надеждни!


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Нед 07 дек 2008 21:39


А къде да речем да си обменя леи в БГ.В Русе дали ще ми сменят някоя банка или трябва в Румъния да обменям?


Потребителски аватар
DJ_TOLYO
Мнения: 1245
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 0:05
Автомобил: Passat Variant
Двигател: 2E 1991
Местоположение: Търговище

Мнениеот DJ_TOLYO » Нед 07 дек 2008 21:40


В Русе по чейндж бюрата имат. :idea:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 07 дек 2008 21:47


С валутата - най-добре си носи дебитна/кредитна карта и си теглиш местната валута без проблем от банкомат и то без шанс да те преметнат в курса. Иначе за детето ще ти трябва паспорт - това е задължително, иначе за големите - ако минавате само през страни от ЕС (демек през Румъния задължително) - може само с лична карта.


Потребителски аватар
micyri
Мнения: 305
Регистриран на: Вто 15 юли 2008 19:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пътуване до Холандия

Мнениеот micyri » Нед 07 дек 2008 21:51


колега,задгранични паспорти няма да ти трябват-с личната карта в джоба и си готов.Виж за детето незнам къкъв документ ще трябва,ама хубаво е да попиташ в полицията.Аз лятото вземах сина ми с мен в Германия и трябваше да вадя документ че женами е съгласна да изведа сина ни извън граница-това го искат нашите гранични полицаи на ''Дунав мост''
Иначе в Румъния си купуваш винетка от бензиностанцията на границата и газ.Препоръчвам ти маршрут: giurgiu-Bucharesti centura-Pitesti-Sibiu-Deva-Arad-Nadlak e границата с Унгария.Bucharesti centura означава околовръсното на Букурещ.Унгария се използват винетки само за аутобаните,така че от границата до Seged нямаш грижи.По пътя в село Makko има Shell купуваш си винетка и продалжаваш към Seged.В градът вече следваш табелите за аутобана към Будапеща.После преди Будапеща има пак околовръстно на което следваш табела Гйор или Виена.
Всъшност ако имаш навигация е безсмислено да ти обяснявам по нататък.
Относно зелената карта мисля че отпаднаха,аз пътувам с камион и от година никои не ми иска такава.
Ако имаш въпроси даваи...............


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот morfei1 » Нед 07 дек 2008 22:12


Както казаха, паспорти няма да ти трябват.

Зелена карта за автомобила задължително.

Ако ти си собственика на автомобила ОК, ако не си - пълномощно.

След като и двамата родители са там (ще пътуват) - няма нужда да се вади документ, че единият от родителите е съгласен, другият родител, да напусне страната с детето, когато то е непълнолетно.

Смени си маслото на колицата и хубаво я прегледай, че до там и обратно са към 6000км. :idea:

В момента пътя в Румъния е много зле, така че се зареди с търпение и здрави нерви, ако не избереш маршрута на @micyri.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Нед 07 дек 2008 23:05


На детето ти задължително му трябва паспорт, защото няма друг документ за самоличност. Ти можеш и с лична карта, ама детето няма още, та затова за него трябва паспорт. Сина ми е на същата възраст и нямаше проблем при снимките за паспорт. Важно е фотографа да си знае работата. Те вече са дигитализирани и може да снима докато му хареса някоя снимка. Поне при моя малкия беше така.
Иначе процедурата е вие двамата с жена ти отивате в районното и подавате заявление, подписва се от единия родител, но трябва и двамата да са там. Най-добре мини през паспортната служба предварително и вземи един-два формуляра, за да ги попълните в къщи на спокойствие. Носи оригинал на акта за раждане.
Успех с пътуването.

Последна промяна от dobrin на Нед 07 дек 2008 23:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Нед 07 дек 2008 23:45


Off - евала на хора който предприемат такова семейно пътуване с кола на 20г. ! Само при мисълта в какво приключение може да се вкараш ако недай си боже нещо се прецака насред нищото през зимата в чужда държава....доста смелост си трябва :wink:


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Нед 07 дек 2008 23:48


Stivi написа:Off - евала на хора който предприемат такова семейно пътуване с кола на 20г. ! Само при мисълта в какво приключение може да се вкараш ако недай си боже нещо се прецака насред нищото през зимата в чужда държава....доста смелост си трябва :wink:


при това с малко детенце :idea:


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Нед 07 дек 2008 23:50


Вие се шегувате нали ...специално неговата кола ако съвсем леко е подържана са на пръстите на ръката ми нещата дето може да се повредят и не може да си оправи сам .......


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Нед 07 дек 2008 23:53


Освен това, ако е поддържана, едва ли изобщо ще и бъде проблем това пътуване - все пак са около 1500 км, ако не се лъжа.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пон 08 дек 2008 0:14


Tyan написа:Вие се шегувате нали ...специално неговата кола ако съвсем леко е подържана са на пръстите на ръката ми нещата дето може да се повредят и не може да си оправи сам .......


абе хич не се шегувам...то и 20 годишното ми балканче нямаше какво да му се развали ама както си го карах се сцепи на 2....сещате се по средата има едно за сглобяване....та материала остарял и корозирал и се сцепи на 2....а нещата които могат да му се развалят и не мога да оправя се брояха на трите пръста на еднокраката кокошка в селото ми...ама видиш ли нямах електрожен на 10км от къщата ми....зарязах го там....

п.с. аз съм параноик, но просто си казах мнението....


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Пон 08 дек 2008 0:19


да бе като гледам навсякъде е пълно с корозирали разпаднали се пасати ...... под път и над път седят сцепени спукани ....купчини направо .....



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: padrino и 141 госта