В момента е Сря 21 ное 2018 16:30
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Вто 10 фев 2009 15:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Въпроса ми е , ще стане ли стъклен шибедах от МК 3 на Корадото :?: Капандурата ми е метална ,но и липсва тапицерията отдолу и дрънчи ужасно. Мога ли да присада стъклена такава :|

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Вто 10 фев 2009 19:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
на корадото е по широк от на Голфа мисля ,че от Пасат ще стане

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Вто 10 фев 2009 19:21 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Audi S4 Biturbo
Двигател:
А на пасат има ли стъклени?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Сря 11 фев 2009 10:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
за стъклени незнам ,имах предвид като размери мисля че са еднакви

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Сря 11 фев 2009 10:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
И според мен от Пасат ще пасне , но въпроса е дали има стъклен защото искам такъв да сложа 8)

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Сря 11 фев 2009 14:04 
Извън линия
ябълката на раздора
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
POLO PAVLETI написа:
И според мен от Пасат ще пасне , но въпроса е дали има стъклен защото искам такъв да сложа 8)

ще слагаш :shock
Нали щеше да продаваш :roll:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Сря 11 фев 2009 15:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
LILO&STICH написа:
ще слагаш :shock
Нали щеше да продаваш :roll:

Прекалено много ме кефи :Mr Green Fun двоумя се, по скоро ще го стягам :screwy

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Съб 14 фев 2009 23:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Никой ли не е правил тази трансплантация :roll: или поне някой да знае дали ще стане стъклен шибедах от Пасат, и въобще има ли такова жувотно :?:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Нед 22 мар 2009 10:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Намерих стъклен от Пасат с механизма да се отваря нагоре и назад. Колегата ще ми прати размерите и се надявам да стане :wink:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Нед 22 мар 2009 13:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Audi S4 Biturbo
Двигател:
POLO PAVLETI написа:
Намерих стъклен от Пасат с механизма да се отваря нагоре и назад. Колегата ще ми прати размерите и се надявам да стане :wink:

И да ни държиш в течение. :D

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Вто 09 юни 2009 21:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Ей колега ко стана,става или не :Mr Green Fun

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Пет 12 юни 2009 8:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Съжалявам че не съм писал одавна в темата, но не намерих читав стъклен люк :oops:
Видях в нета такова изпълнение и съм сигурен че люка е Пасатов.Ако намеря читав ще го взема и ще има снимков материал дори на поставянето :beer

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Пон 26 окт 2009 20:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Пичове,и тройкиния е съштия размери НО е огънат под друга форма,
краищата потуват а в средата изпъква.И това не е всичко цялата конструкция не прилепва добре на тавана наложи се да сложа с около 5мм по дълги болтове.Сега търся пасатов капандур,че и мен ме сърби да е стъклен пък да видим при зглобяването на корите тези 5мм дали няма да изиграят лоша шега!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Пон 26 май 2014 8:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Typ 53I [Ex]
Двигател: 9A
Повдигам темата, понеже правих трансплантацията в неделя.

Купих стъклен шибедах от Пасат Б4 и използвах тази тема във Вортекса: :link

Общо взето нещата са добре обяснени, но се натъкнах на някои разлики (моето е фейслифт):

- Наложи ми се да сваля коланите, за да освободя пластмасите на B колоните и C колоните - в темата по-горе вероятно не е посочено, понеже е американско Корадо с автоматични колани;
- За да се освободи пластмасата на B колоните трябва да се свалят планките, които подвеждат коланите и се намират под корите отляво и отдясно на задните седалки;
- Пластмасите на С колоните наистина няма нужда да се свалят, но е необходимо да се откачат и раздалечат хубаво за да може при ваденето на тавана да не опира никъде;
- Ако не искате да си боядисвате/претапицирате тавана (както беше при мен), обърнете внимание дали тапицерията ви е светло сива или светло бежова. И при Корадо и при Пасат ги има и двете опции, докато при Голф е само светло бежово (доколкото съм чел, не знам дали при Голф ги има двата варианта).

Заредете се с търпение и действайте бавно и внимателно, особено при ваденето на тавана. Работата определено върви по-лесно ако имате помощник, а за ваденето на тавана и шибедаха си е направо задължително. На нас ни отне около час и половина да разглобим всичко, да монтираме новата придобивка и около 2 часа да сглобим.
Преди да качим новият шибедах му смазах всички механизми с грес. Не сме мазали със силикон отводнителните маркучи, просто като сложихме стъклото поляхме много обилно тавана за да сме сигурни, че няма течове преди да започнем да сглобяваме.

Финалният резултат е много добър, получава се неразличимо от фабрично, а стъклото пасна на тавана абсолютно перфектно. Не ни се наложи да го регулираме на никъде.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Стъклен шибедах на Корадо? Публикувано: Съб 28 юни 2014 23:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Здравейте! гледам, че темата е повдигната отново и реших да споделя какво се получи при мен.
Преди повече от 3 години монтирах стъклен от Г3 и както казва голегата "Родопски" , ако в ъглите е изравнен в средата изпъква.
Прикачен файл:
Photo0004.jpg
Photo0004.jpg [ 102.33 KиБ | Видяна 1520 пъти ]

Прикачен файл:
Photo0005.jpg
Photo0005.jpg [ 86.87 KиБ | Видяна 1519 пъти ]

Прикачен файл:
Photo0006.jpg
Photo0006.jpg [ 91.38 KиБ | Видяна 1521 пъти ]

Прикачен файл:
Photo0009.jpg
Photo0009.jpg [ 102.42 KиБ | Видяна 1517 пъти ]

Голегата "Павлети" , ми сподели навремето, че е видял корадо със стъклен люк, който пасвал много добре, но така и не му остана време да разбере от какво е.

Иначе гледал съм и от Пасат Б4, фирмата производител и парт номера е същият като на Г3.

Поздрави !

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+02:00