1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
sashoskiora
Мнения: 449
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот sashoskiora » Чет 12 фев 2009 23:11


Браво!




Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Пет 13 фев 2009 10:09


Благодаря! Да ти се връщта!! :wink:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот BuGmaN » Пет 13 фев 2009 20:01


Сега видях доста добре става моторят, как сте легнали да спите без да запалите- просто незнам :screwy , само верно бурията е по-добре да я слагаш на пистата, а иначе една прилична изпускателна системка с парно-марно и лек боботещ звук ще е супер, даже ако ми се получи моята система с регулиращото ръмжене мое да я инсталираме и в едно гърне за тип4... :wink:


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Пет 13 фев 2009 22:53


Абе и ние така си мислиме че с това оръдие щте се кара само за фукня.Взето е решение да се прави(или монтира)гърне.Някак по цивилизовано е!?А за Typ4 да вземеш да ни осветлиш че имаме един такъв мотор и много ми се прави някаква пак такава простотия.Нещто като 2866cm/3.Има такъв мотор и той е около 300 PS. Много ми се иска да съберем една бегачка и да скъсаме шортите на конкуренцията на DRAG mhihi


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот BuGmaN » Съб 14 фев 2009 11:33


Оф аз пак забравих, че си с тип1 мотор, аз неговото гърне мисля да направя регулируемо, имам няколко незадоволителни опита, но вече мисля, че знам как ще стане, като го направя ще помогна и за твоето. Тип 4 е добър за драг най-малкото носи на много големи клапани и бутала, обаче за да се направи за драг иска много-средства, после самия драг-сезон много-време, постоянство и пак много-средства, освен това не мисля, че има достатъчна конкуренция(дано не е така), достатъчно спонсори, достатъчен награден фонд в Бг. за такава машина, голяма краста ми е, дори не ходя на гонки за да не се дразня, но мисля да я оставя за по-късен етап :roll:. Обаче ако някой се хване ще помагам с 2 ръце mhihi ... След като си постегна колекцията "1200" и довърша бъгито 4х4 си мисля да сътворя първо един брутален Хотрод(ако издържа дотогава), Трайк и една реплика на 550, после нещо за летене и накрая нещо за драг :screwy и пак остават няколко мотора на които трябва да мисля място 8) ... :wink:


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Съб 14 фев 2009 12:29


Абе като те слушам си е жял живот работа!Аз понеже имам и едно голо купе "Овал" и едни сърбежи....Ама като гледам това(1303)колко пари лапна напражо ми се реве :063: ,НО!Не съм се отказал ощте.Даже имаме и оферта за глави+някои други работи.Клапъните са А50/Е48.Не ми се мисли какъв щте му е разхода на "изрода".То и с този мотор сега дето е събран може да се репчиме,ама е малко деликатен за такива работи.НАЛИ?!!


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот BuGmaN » Съб 14 фев 2009 19:50


Ако съм сам е доста, но в момента сме 2-ма постоянни 3-ти чат-пат, а 4-ия е много-силен майстор("Въздухар" един от учителите ми), проекта му е на финала и ще се включи за следващия проект - който и да е той и работата, така ще литне, че ще излиза кола на 3 месеца, та имам шанс :roll: . Тва 1303 наистина е лапнало много, но имаше много грешки с частите, самия стил е един от най-скъпите, прекалено проточил се във времето и т.н. всичко това вдига себестойността, но и по-лесно се дават парите в такива срокове... Ако знаеш да играеш с тоя мотор на улични гонки можеш да избиеш проекта за месец-2, на пистата зависи с кой ще се пускаш - има разни големи резби, но са се с турбо, на останалите е много вероятно да накъсаш шортите. Има друго обаче - мотора не зе знае колко ще искара на драг, при полужение че там влизаш в 9-10-11000, а и колата е прекалено тежка и сложна за драг, за драг ти трябва 1200 с оригиналното окачване, улекотената предница, купе, шаси и як въздухар :twisted: ... :wink:


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Нед 15 фев 2009 2:57


Ако имаш някъква информация можеш ли да подадеш нещто? :bowdown


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот BuGmaN » Нед 15 фев 2009 21:15


За каква информация става въпрос? :)


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Пон 16 фев 2009 9:51


Ами за един такъв изрод какви нещта се слагат.За мотора като параметри и скоростната кутия като предавателни числа няма проблем,но за окачването,стабилизирането на купето и други такива няма почти нищто.После за състезанията като изисквания към колите същто незнам нищто.Как се определя класа в който се състезава(атмосверен или турбо мотор)кубатура и тем подобни...Е такива работи.

Ааа с гумите има ли някъкви изисквания.Сликове,нормални,размери?? :roll: Ако имаш и линкове прати малко.Аре със здраве!!


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот BuGmaN » Пон 16 фев 2009 22:25


Според мен максимално опростено, ниско и твърдо окачване, не е нужно никакви тампони и гредички които да усложняват окачването и когато има проблем със стабилността да има малко неща за реглаж, а и колкото по-малко части има, толкова по-малко се чупят :lol: , за съжаление правилата все още се донаписват и тая година пак има промени и трябва да следиш например тая тема: http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=95&t=113745 - в тоя форум са повечето маняци по темата, там ще получиш надявам се нужната информация... :wink:


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Вто 17 фев 2009 14:30


:bowdown Благодариме много!! Ка4ил съм снимки при Варненската костенурка(колектора)а има и ощте в моите албуми в www.snimka.bg


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Сря 18 фев 2009 21:19


23 нови снимки за инжекциона(монтаж)
Изображение
Изображение
Изображение
http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10535392


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот BuGmaN » Сря 18 фев 2009 22:35


Много хубаво става всичко: изчистено, просто - типично по "Костенурски" :beer , не забравяй, че чакаме клипче като палите :twisted:. Веднъж питах, но забравих какво или дали ми отговори - има ли термостат охлаждането и направихте ли матрица на кожуха?... :wink:


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1303 RS-мотор, скорости от Porsche и всичко останало(снимки)

Мнениеот jossy » Чет 19 фев 2009 13:54


Има термостат,а колкото за кожуха ако се намери мераклия щте сваля моя и щте направим.От 3 години предлагам разни работи ама тия дето питате се броите на пръсти.Другите незнам защто но гледат само картинки.Немога да разбера защто е толкова слаб интереса за това което се прави.Никой нищто не споделя.Кви са тия тайни незнам.Аз и Вальо и Ранко бихме се радвали ако попита някой за нещто ,ама .... :| Асен сега е наред да се хвали,после батеТони,а ти нищто не казваш!!Готвиш ли нещто за на лято?Аз ако знаех колкото тебе за :Костенурките" да съм направил ощте 2 поне.



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта