Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
GENADII
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 07 май 2009 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот GENADII » Чет 07 май 2009 12:18


Искам да разкажа как ми "помогнаха" в сервиза за кормилни рейки на Жан в София. Донякъде и аз съм си виновен, защото не бях чул и една добра дума за този сервиз, но се предоверих на колега, който го е посещавал. След като се уговорих по телефона за деня и часа на ремонта, оставих колата за ремонт. След около пет часа си взех колата с думите: "Готово. Рейката е ОК, а предницата ти е бетон." Платих 360 лв. /както ми бяха обявили предварително/ и си тръгнах. Още след няколко минути усетих, че тропането, което се чуваше, го има отново. На другия ден се върнах за рекламация, която не ми беше оспорвана и след няколко часа ми заявиха: "Вече е добре. Щяха да ти изпаднат шарнирите и сега ги сменихме..." Естествено не ги попитах, защо преди ден ми казаха , че всичко друго е здраво по окачването, та да не вземат да се обидят...Платих още 240 лв. и си тръгнах с приповдигнато настроение, казвайки си "майната му на 500-те лв. нали всичко е ОК". Но уви - тропането пак го имаше. След един ден, отново рекламация, като сега стоя до "майсторите" и не мърдам. Този път ми заявиха:" Абе тампоните на стабилизиращата щанга ми се виждат мекички... И тея биалети май са хлабавички.." Какво мога да измисля в този случай, освен великодушното - сменяйте ги! Отново 160 лв. и проба. За мене вече не беше изненада, че предницата си чукаше, както преди да стъпя за първи път в сервиза. Тогава се започна едно затягане и отпускане на рейката на око, като в единия случай волана затягаше до степен да не може да се върне, а в другия, рейката се разчукваше много силно. Накрая се постигна един компромис от полу-лек волан и малко тропаща рейка и бях отпратен с думите, че "Това е нормалното състояние на рейката". Пиша всичко това, защото в последствие разбрах, че този сервиз извършва "услугата" рециклиране на рейка за много други автосервизи на територията на София и ако на някой му се наложи да си ремонтира кормилната рейка на колата, съществува голяма вероятност, ремонта да го прави именно Жан. Сами си правете извода... Платих почти 800 лв. и ефект никакъв, а след това в един сервиз зад "Балкан-стар" в Х. Димитър ми решиха проблема за 180 лв. За жалост съществуват много такива места в които се шири некадърност, некомпетентност в съчетание с престъпно мислене и наречено автосервиз.




Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот lyubobg » Чет 07 май 2009 15:16


Някакъв документ за извършения ремонт ?


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот °niksi° » Чет 07 май 2009 20:38


Взимал съм рециклирана хидравлична помпа от тях и не останах особено доволен.
Какъв се оказа проблема в краен случай та не са могли да го хванат 3 пъти.


Потребителски аватар
GENADII
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 07 май 2009 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот GENADII » Пон 11 май 2009 13:14


°niksi° написа:Взимал съм рециклирана хидравлична помпа от тях и не останах особено доволен.
Какъв се оказа проблема в краен случай та не са могли да го хванат 3 пъти.

В сервиза в който ми оправиха рейката, твърдят че изобщо не е сваляна и рециклирана... Просто са се опитали да оберат луфта с болта предвиден за целта. Просто тогава бях още с W203, чиито модел на рейката допуска подобна интервенция.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот lyubobg » Пон 11 май 2009 15:25


lyubobg написа:Някакъв документ за извършения ремонт ?


kolio74
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот kolio74 » Съб 13 юни 2009 19:04


И аз си изпатих с тези некадърници, рециклиране на помпа, и рейка, в момента все едно съм с кола без хидравлика! Колеги, не стъпвайте при този измамник!!!


nika
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 03 авг 2017 16:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот nika » Чет 03 авг 2017 16:40


Два пъти вече си ремонтирам рейката при този Жан и съм изключително РАЗОЧАРОВАНА! Не ходете там никога!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта