Англия до България от къде - маршрут

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
KURASH
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo, Karlovo
Контакти:

Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот KURASH » Вто 21 юли 2009 7:24


Здравейте, колеги,
какъв маршрут ще е най добре да се използва. Да е през страни от ЕС. Ако някой е пътувал на скоро, нека сподели нещо подробности, съвети и т.н.
Ще съм благодарен на всеки, който се отзове и даде мнение.

Поздрави
Николай :да:




Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот golf rlZZZ » Вто 21 юли 2009 10:40


Франция-Белгия-Германия-Австрия-Унгария(Словения-Хърватска)-Сърбия-БЪЛГАРИЯ.Няколко пъти съм го правил,на 1000000% не минавай през Румънско,там е отврат,а дали ще минеш през Унгария или през Словения и Хърватска сам си прецени,аз предпочитам Унгария(по-малко граници и само магистрала и по-малки такси и Хървания не е в ЕС).А през Сърбия няма грижи-магистрала после малко двулентов и БГ.Успех!!!Ето един полезен линк- http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... FuelType=0
P.S. И да внимаваш в Белгия че всичко го пиче дсамо на техния скапан език и градовете не са със същите имена както са на английски и можеш да се объркаш.И като стигнеш до Брюксел не влизай вътре,а по околовръсното,и то да тръгнеш на ляво а не на дясно че е по кратко.


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот golf rlZZZ » Вто 21 юли 2009 10:53


Ако ще минаваш по този маршрут се сетих още няколко неща:
-в Австрия и Унгария ти трябва винетка,кат влезеш се продават до пътя,можеш и да не си земеш,обаче аз не ти го препоръчвам защото на граничните пунктове проверяват,а също така там има и магистрална полиция и ако те хваната без винетка глобата май беше 500евро(и с подкуп се минава),ама не си заслужава ядовете и притеснението
-В Германия няма ограничения на аутобана,обаче в Австрия,Унгария и НАЙ-ВЕЧЕ СЪРБИЯ-има и особени при братете сръбе-много внимателно,слагат смешни ограничения и чакат след знака с радар!!!Имай впредвид че имат мн яки радари дет дори да сте няколко коли ви засича сичките и може полицая да ви спре всичките,щот на радара се вижда секи с колко е карал,за тва при 120 на магистралата-карай с 120 и не се подвеждай от турците дет летат около теб с над 180,те имат много пари и цакат....
-имай си пожарогасител,аптечка и тн с теб...видат ли чужд номер проверяват(личен опит-изгорях с 20 евро)


Потребителски аватар
KURASH
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo, Karlovo
Контакти:

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот KURASH » Вто 21 юли 2009 11:16


:D
Мерси, колега, много подробно си обяснил :да:
Информацията ми трябва заради брат ми, той ме помоли да разпитам. Ще му предам всичко до тук. Да си дойде по живо, по здраво, сигурно ще пиша кое как е минало, за да е полезно и на други колеги.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот AmW » Вто 21 юли 2009 11:29


Аз минавам през Белгия, Германия, Австрия, Унгария, Сърбия, България.
Винетки има в Австрия и Унгария съответно 8 и 4 евро.
Ако няма зелена карта за Сърбия, тоест пътува с УК кола, трябва да плати 115 евро за картата + 15евро пътни такси.
Ферибота с който пътувам аз е от Рамсгейт до Остенд. Отнема около 4 часа но спестяваш карането във Франция.
Ако има нещо друго пиши на ЛС. Аз ще тръгвам към БГ след седмица :)

п.п. Да добавя към поста на колегата golf rlZZZ. В Унгария глобяват дори ако на задните седалки са без колан пътниците. В Германия чак да са без ограничение аутобаните е малко пресилено. Има участъци който са, но има и доста с ограничение и има и камери (които работят... пробвано)


Потребителски аватар
uzi
Мнения: 138
Регистриран на: Пон 18 май 2009 10:37
Автомобил: Golf 3 GT
Двигател: AFT
Местоположение: Frankfurt, Germany

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот uzi » Вто 21 юли 2009 11:46


и в Австрия светкат светкавици нощтно време по магистралите .. ама никой не ме потърси за пари, и в Сърбия имах глоба за изтекло време за паркиране ( с часовник сверен с австрийско време направо си попълних талон с задна дата :banghead: ) и пак никой не ме потърси. иначе маршрута на AmW е този който и аз бих препоръчал. ;)


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот golf rlZZZ » Вто 21 юли 2009 12:14


Колега-AmW,явно и ти си пътувал доста по този път и знаеш че има ограничения на магистралие(БГ-130,Сърбия-120 и тн)те се изписват още на влизане в съответната държава,в Германия няма ограничения на магистралите,и в това съм сигурен,това за което ти говориш предполагам са ограничения поради задръствания,дъжд и ремонти(те се изписват на електронни табели).Иначе по аутобана си летиш с колкото си искаш.
За зелената карта много правилно си отбелязал-много важно защото цифрата е огромна и тва си е абсолютен обир.Лошото е че акоп се купува кола от Англия няма как да си направиш там на място защото си чужденец и следователно трябва да се плаща на сърбите.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот AmW » Вто 21 юли 2009 12:22


Има застрахователни компании които правят зелена карта, но ако се прави временна застраховка никой не би се хванал да ти издава зелена карта.
За ограниченията го казах защото имам снимка от камера за превишена скорост в Германия а и мисля, че само 1 от магистралите остана без ограничение, на другите им сложиха.
Ако колегата се двоуми или на брат му му е за пръв път пътуването нека ми пише да му дам телефона си да се чуем и ще му обясня къде има к.. капани mhihi.

Между другото сърбите имат много гаден навик да те спират и ти казват, че преди еди колко си километра си превишил скоростта и трябва да платиш глоба... и няма как да докажеш, че не е така... нито пък те могат да ти покажат как и къде са те засекли... глупаво но факт. А с "бра'то" и сръбска музика не минава mhihi, искат динари ората


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот Чудомир » Сря 22 юли 2009 23:43


AmW написа:...че само 1 от магистралите остана без ограничение, на другите им сложиха....


Магистралите в Германия имат ограничения само частично, сиреч на отсечки от...до, и при тези отсечки си има знаци. Точно там застават и хората с камерите.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот AmW » Чет 23 юли 2009 12:13


Ясно :)
Гледах преди време някакво предаване по ТВ и там казаха, че вече почти всички магистрали били с ограничение, явно са имали предвид точно това което казваш.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот chefito » Пет 24 юли 2009 8:50


Моля те, не докарвай кола с обратен волан...

Последна промяна от dobrin на Нед 02 авг 2009 16:54, променено общо 1 път.
Причина: Спам! Въздържай се от такива мнения!


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот golf rlZZZ » Пон 27 юли 2009 12:09


Мисля че няма кола с обратен волан-има десен и ляв волан.И защо да не докара колегата? :roll:


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот VesMil » Пон 27 юли 2009 19:46


Вчера пътувах до Мюнхен през Сърбия,Унгария,Австрия,Германия. Много е натоварено,чаках около 2 часа на Сръбско-Унгарската граница, Австрия беше ад по Магастралите големи задръствания имаше.


321joe
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот 321joe » Сря 29 юли 2009 8:44


аз си докарах колата с ДЕСЕН волан по следния марщрут:

Лондон ферибота Дувър - > Калис (франция) 60 паунда

и така Франция -> Белгия -> Германия -> Австрия -> Словения -> Унгария -> Румъния Калафат
ферибота Калафат -> Видин 30 евро тотал


сичко това го минах за 2 дена и половина.

През румъния карахме по инструкциите на GPS-а влезнахме в румъния кум 17 часа следобед и във 03:00 часа бяхме на Калафат където обаче ферибота не тръгва в 03:00 часа а чака да се съберат повечко коли така и прави първите курсове Калафат Видин към 7.30-8 часа така че няма смисъл да се бърза ние като пристигнахме в 03:00 спахме до 8:00

и така румъния се взима за 10 часа ( следобедно / нощно каране ) пътищата не са толква зле колкото са зле в българия НЕМАГИСТРАЛНИТЕ пътища толква са зле и в Румъния кара се няма ядове през Румъния.
А застраховката дето се прави в Англия важи само за EU страни и Сърбия не е и за това се налага минавне през Румъния но пак казвам кара се не е толква зле както го описват ( че ние дори през ноща минахме)


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Англия до България от къде - маршрут

Мнениеот gr_kanev » Сря 29 юли 2009 11:44


Губи ми се смисъла от минаването ви през Словения, но вие си знаете най-добре.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта