Golf 2 проблем с парното

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
KURASH
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo, Karlovo
Контакти:

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот KURASH » Съб 17 окт 2009 14:50


Преди малко приключих с тази манипулация, и степенте си работят нормално.
http://kokowoz.snimka.bg/automobiles/parno.433310
Тук съм сложил малко снимки , може да са полезни на някой.




Потребителски аватар
lama_andy
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 07 сеп 2008 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот lama_andy » Нед 18 окт 2009 11:09


Проблем ли е ако работи само на 3 - та степен ? Да не би да черпи ток директно от акумулатора ? Питам защото и при мен парното работи само на 3 - та степен , така е от години , от както съм взел колата.Парното си работи , почти веднага почва да духа топло.


Потребителски аватар
KURASH
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo, Karlovo
Контакти:

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот KURASH » Нед 18 окт 2009 18:18


Едвам успях да разчета надписите на термопредпазителя - microtemp 4358A1 / 184°C


Потребителски аватар
golf_sport_team
Мнения: 165
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот golf_sport_team » Сря 21 окт 2009 21:58


и при мен неизкаше да духа на 1 ва и 2 ра степен а само на 3 та и свалих моторчето и го смазах и раздвижих и се оправи всичко сега остана проблема с хладкия въздох! :oops:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот radi_nrj » Чет 22 окт 2009 8:15


golf_sport_team написа:и при мен неизкаше да духа на 1 ва и 2 ра степен а само на 3 та и свалих моторчето и го смазах и раздвижих и се оправи всичко сега остана проблема с хладкия въздох! :oops:


Правиш следните 2 проверки:

Проверяваш нивото на антифриза - ако е ниско доливаш.

Ако ти е нормално нивото на антифриза почваш да форсираш колата и ако духне малко по-топло като форсираш вече 100% е запушено радиаторче.


Потребителски аватар
golf_sport_team
Мнения: 165
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот golf_sport_team » Чет 22 окт 2009 22:00


radi_nrj написа:
golf_sport_team написа:и при мен неизкаше да духа на 1 ва и 2 ра степен а само на 3 та и свалих моторчето и го смазах и раздвижих и се оправи всичко сега остана проблема с хладкия въздох! :oops:


Правиш следните 2 проверки:

Проверяваш нивото на антифриза - ако е ниско доливаш.

Ако ти е нормално нивото на антифриза почваш да форсираш колата и ако духне малко по-топло като форсираш вече 100% е запушено радиаторче.


благодаря за съвета утре ще пробвам :да:


sashko999
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот sashko999 » Съб 14 ное 2009 18:46


Пичове много полезна темичка сте си спретнали! Браво!
Мен ме тормозят подобни проблеми с парното и съм в безизходица.
Проблемът ми е следния. Първо парното почна да духа студено, а когато колата загрее напълно почва да духа леко прохладно. Логично беше да е от запушен радиатор и за това го смених. Стария наистина се беше запушил. След смяната обаче проблема остана. Парното продължаваше да духа прохладно. :banghead: Отново на ремонт този път ми смениха термостата. Старият ми беше останал отворен така, че водата циркулираше постоянно и в двата кръга. Наистина след смяната колата загрява повече и държи постоянна температура на мотора. Проблема с парното обаче остана. Проклетото парно продължава да духа хладно и на дълъг път направо загивам. Двама различни "майстори" ми дадоха две различни мнения. Първият твърди, че имал пасат от 15 години и ако не си купя оригиналния термостат от Юнитрейд (май така се казваше официалния представител на VW за БГ)проблема нямало да ми се реши. Аз смених моя преди 5 дни с марка BOSCH за 25 лева. Този от Юнитрейд струва 48 лева :horror: Другият (на мен ми звучи по-правдоподобно) твърди, че проблема е в кръга на изпарителя. Моят голф има газова уредба. Наистина тръбите през изпарителя са големи колкото тези които влизат в купето. Та въпросният човек ми каза, че ако намаля дебита през изпарителя парното щяло да ми се върне. Аз обаче не знам колко трябва да е минималното количество вода което върви през изпарителя и не искам да рискувам. От както ползвам колата не е имала парно. Най-интересното за мен е, че тръбте които влизат в купето за вътрешното радиаторче са топли. Ако някои има идея защо това е така, или ако е имал подобен проблем и е открил решение, моля за помощ. Омръзна ми да ходя по разбирачи. Благодаря предварително на всички отзовали се! :bowdown


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот poni » Нед 15 ное 2009 21:22


sashko999,като смени радиатора клапите оправи ли ги?


sashko999
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот sashko999 » Вто 08 дек 2009 10:09


Ами да. За съжаление и тях съм ги сменил.... и пак нищо....


Потребителски аватар
GRUEL
Мнения: 541
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 17:18
Автомобил: 1995 Golf III GT
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот GRUEL » Вто 08 дек 2009 11:19


И моето парно духаше хладничко. Смених радиаторчето(беше запушено), ремонт на клапите(не им беше останала и грам от изолацийката), нов термостат(на стария нищо му нямаше ама за всеки случай) и преместих изпарителя да е след парното и вече карам по потник :D Другото от което може да е са едни клапи преди радиаторчето, пипни маркуча преди и след тях и ако има разлика в температурата спокойно ги уволняваш...Направи тези неща и няма начин да не ти дойде парното...


sashko999
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот sashko999 » Сря 09 дек 2009 10:04


Много благодаря на отзовалите се ще опитам!
Сега интересува ме какво Ви е мнението относно не оригиналните части радиатор и термостат. Азси сложих буквално "някакви" (май термостата ми беше BOSCH). Има ли нужда частите да се купуват от UnionTrade?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот radotom » Сря 09 дек 2009 10:19


Фирмата е Юнитрейд, не Юнион... ;)
Само дето от доста време вече не е официалния представител, а дилър на официалния представител- Порше-БГ.
Относно това дали е необходимо да се купуват оригинални части... амииии... ти как мислиш? :lol:
И оригинални части трябва да се купуват, и нови автомобили трябва да се карат и нови мацки да се... опа! Самозабравих се! mhihi
Ама парите са си твои.
Можеш да дадеш веднъж повече за нещо истинско или няколко пъти по малко за нещо временно.


Borukov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rakovski

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот Borukov » Нед 12 дек 2010 20:43


приатели аз пак карам джета 89 година ама проблемат с хладкият въздух си го имам всичко ми е ок
загрява колата свалям пластмасите бъркам с ръка до казан4ето пари луда работа много е горещо но парно няма само хладък въздух ?
тая история с испаритяля какво стана има ли нещо вярно пробвахте ли ?


Потребителски аватар
djofar
Мнения: 278
Регистриран на: Сря 04 юни 2008 12:34
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: 1.9TDI ARL 2003
Местоположение: щата Монтана

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот djofar » Пон 13 дек 2010 9:28


Borukov написа:приатели аз пак карам джета 89 година ама проблемат с хладкият въздух си го имам всичко ми е ок
загрява колата свалям пластмасите бъркам с ръка до казан4ето пари луда работа много е горещо но парно няма само хладък въздух ?
тая история с испаритяля какво стана има ли нещо вярно пробвахте ли ?

за изпарителя да ти кажа какъв е проблема
от приятел който се занимава с монтирането на газови уредби разбрах че повечето майстори прекъсват водните съединения за изпарителя там дето им е най удобно за работа после, демек преди радиаторчето ти на парното и от тук идва проблема защото на водната помпа и е по лесно да ти върти водата през изпарителя (по къс път идва така)от колкото да иде до радиаторчето на парното и да превърти от там демек " шашава вода няма"
ако и на теб така ти е прекъснато съединение някъде преди парното иди на майстор и го помоли да го преправи и да го сложи на изходната вода от радиатора тогава топлата вода ще си ти минава през радиаторчето на парното и същевременно и през изпарителя тогава вътре в купето ще е лято по потника както каза колега по горе ще бъдеш
надявам се да ти помогна с това си мнение и успех


Borukov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rakovski

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот Borukov » Вто 14 дек 2010 5:59


много е интересно че когато отворя кората под жабката и махна скобите на кутията дет казанчето е вътре и с рака барна радиаторчето при загряла кола на 80 градоса радиаторчето пари а парно пак си няма ,взех един найлон сложих на клапата кадето се регулира топло студено изолирах студената камера има малко подобрение духа леко по топло нон пак си умирам от студ ? ай кажи кво става ся ще се побъркам вече



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 107 госта