Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот jollycatman » Пет 23 окт 2009 17:31


Понеже и аз обичам да си правя работите сам, ето как реших проблема с увисналата тапицерия.Изображение

Последна промяна от jollycatman на Съб 12 ное 2011 18:36, променено общо 4 пъти.




Потребителски аватар
Ican40
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 0:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот Ican40 » Съб 24 окт 2009 0:07


Много готино се е получило,кажи с колко пари го направи,и ако си го правил през лятото не е ли малко като в "парник" вътре с тая кожа :?


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот drago_tr » Съб 24 окт 2009 8:43


:gruebel Ще помоля колегите от Пловдив да дадът жокер от каде в Пловдив може да се купи такъв плат защото аз обиколих доста места но не намерих :(


Потребителски аватар
shveda_
Мнения: 370
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот shveda_ » Съб 24 окт 2009 9:29


Здр колега.При големия Гигант имам магазин за авто-тапицерски платове,провери там.Всеки ден виждам собственика ако ми кажеш какъв плат точно ти трябва в понеделник ще го питам и ще ти кажа.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот drago_tr » Съб 24 окт 2009 13:37


shveda_ написа:Здр колега.При големия Гигант имам магазин за авто-тапицерски платове,провери там.Всеки ден виждам собственика ако ми кажеш какъв плат точно ти трябва в понеделник ще го питам и ще ти кажа.

сив с дунапрен :bowdown ХНа ЛС ще ти пратя моя GSM


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот jollycatman » Съб 24 окт 2009 17:44


Ican40 написа:Много готино се е получило,кажи с колко пари го направи,и ако си го правил през лятото не е ли малко като в "парник" вътре с тая кожа :?

Правих я в началото на лятото и не забелязвам да има някаква разлика в температурата на купето. Пък и няма логика тапицерията да е от значение (освен, ако не е 7см стиропор) :D. А, че е парник - парник е, защото Бората е черна и като я паркирам на служебния паркинг цял ден е на слънце. Но пък явно съм я направил добре, защото след цяло лято напичане не се е отлепила и сантиметър :banana. Костваше ми 21,60лв за кожа и 36лв за три кутии от 800мл Moment. Може би ще стане и с по-евтино лепило, но аз реших да заложа на сигурното, за да няма двойни работи.


Потребителски аватар
_NqKoI_
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 12:36
Автомобил: Golf 2
Двигател: ABF
Местоположение: Plovdiv

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот _NqKoI_ » Съб 24 окт 2009 17:51


drago_tr написа:
shveda_ написа:Здр колега.При големия Гигант имам магазин за авто-тапицерски платове,провери там.Всеки ден виждам собственика ако ми кажеш какъв плат точно ти трябва в понеделник ще го питам и ще ти кажа.

сив с дунапрен :bowdown ХНа ЛС ще ти пратя моя GSM

Колега и аз от този магазин до гиганта си взех тапицерия преди бая време и сива имаше като цена 12 лв на метар широка е 1.40м


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот tarikat89 » Пон 26 окт 2009 20:37


a какво държи тавана посредата за да не увисва на някакви щипки ли е или.. ? и само страничните колони и дръжките ли държат тавана?


Потребителски аватар
da4ko
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 10 дек 2009 21:31
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEX 1995
Местоположение: pazardjik

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот da4ko » Нед 21 фев 2010 1:04


Здравейте! Аз съм нов в клуба (дори това ми е пържото мнение :D ) Та наскоро станах горд притежател на Голф (с увиснал таван). След като прецених, че тапицерите в яко ги е натиснала кризата и се опитват да забокатеят по-бързо отколкото другите, реших да се пробвам да си го оправя :) . Плата, който използвах го взех от "Викиват" Пловдив като цената за кв.метър е 6,50лв. Оттам можеш да си вземеш направо линеен метър, като широчината на топа е 2м. и накарах лелчето в магазина да ми отреже 1,15м. дължина (реже накриво :Mr Green Fun ).
Та цялото парче ми излезе 14,50лв. Лепилото което използвах е Хелмевект( от Крез 8,55лв.). Та реших да покажа как съм се справил и аз :wink: :
Снимка4458.JPG
Ето така изглеждаше със старата тапицерия.


Снимка4464.JPG
След като го свалих с помощта на брат ми и го изчеткахме с обикновена четка за обувки, заприлича на това:


Снимка4468.JPG
Това е залепения плат, даже и с изрязани дупки.


20022010218.jpg


20022010216.JPG
Ето го и монтирания вече таван.



Та това е в общи линии. Мисля че всеки, който има малко желание може да се справи, а още повече че удоволствието да си оправяш сам нещата е несравнимо.
Успех! :wink:


project1984
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот project1984 » Пон 22 фев 2010 15:18


Здравейте колеги! Искам да попитам как се сваля тавана на голф 4? Моят интериор е светъл , та тапицерията която ще взимам ще е светла , таслд като положа новият плат да не избие лепилото отдоло.Имам и един друг въпрос.Отстрани около вратите има едини кантове с плат , но под тях основата е гумена.Те също ще трябва да се претапицират , въпроса ми е с какво да ги залепя след отстраняването им .


project1984
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот project1984 » Вто 23 фев 2010 15:42


jollycatman написа:Понеже и аз обичам да си правя работите сам ето как реших проблема с увисналата тапицерия.

Здрасти колега може ли малко разяснение как свали тавана на голф 4.


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот jollycatman » Пет 26 фев 2010 23:31


1. Сваляш плафоните. На шофьорския сваляш първо прозрачното капаче като бъркаш с малка плоска отверка откъм страната на предното стъкло. После развиваш две кръстати видии и накрая пак с малката отверка бъркаш отстрани между плафона и тавана, за да натиснеш двете пластинки, които го държат. Задните се свалят с натискане от страната, където е изключеното им положение, защото от другата е клемата.
2. Сваляш дръжките. Закрепени са с по две кръстати видии, които са покрити с капачета.
3. Сенници. Куките, на които се щракват са закрепени с по две видии, но първо се махат капачетата, които ги покриват. Има малък процеп, в който вкарваш широка плоска отверка и със завъртане ги отлепяш. Поне при мен излязоха доста трудно. От другата страна сенниците са закрепени с по една видия, покрита с малка кръгла тапичка. Плафоните под сенниците се свалят аналогично на задните, но вече не си спомням от коя страна им е клемата :oops: .
4. Сваляш колонките. Предните и задните ги подцепваш от горната страна с тясна шпатулка и дърпаш, но не рязко, за да не счупиш щипките, на които се държат, а плавно и постепенно. За да свалиш средните колонки трябва първо да свалиш пластмасовите кори под тях. За целта бъркаш ниско долу в отвора, откъдето излиза колана и повдигаш кората нагоре. Преди да свалиш задните и средните колонки естествено развиваш дебелите болтове, държащи коланите за гредите (покрити са с капачета, който се откопчават от долната страна).
След като направиш всичко това тавана се държи само от гумените уплътнения от двете му страни. Ако колата е комби или хечбек предполагам, че ще излезе лесно навън, но на седан няма друг начин освен през вратите и аз правих някакви сложни изпълнения: предните седалки максимално напред, като на едната облегалката спусната докрай назад, а на другата напред. Въртях, суках и едвам го изкарах през една от задните врати :horror: .
Надявам се да съм ти бил полезен. Успех!

Последна промяна от jollycatman на Пон 24 яну 2011 19:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот BOCOO » Съб 27 фев 2010 9:34


на лято и аз трябва да си претапецирам тавана и имам идея да монтирам плафон и за задната седалка че нищо не се вижда там ако някой е правил това нещо да покаже снимки или дайте идеи какво да направя моля на лични че да не спамим по темата


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот Bai Sando » Съб 27 фев 2010 10:45


BOCOO написа:на лято и аз трябва да си претапецирам тавана и имам идея да монтирам плафон и за задната седалка че нищо не се вижда там ако някой е правил това нещо да покаже снимки или дайте идеи какво да направя моля на лични че да не спамим по темата

Ето колега,когато и аз си претапицирах тавана.Махнах задните колани,защото и без това почти никой не се вози от зад.И там си сложих 2 плафона от BMW E-36 с 10 W крушки :да: Вързани са към предния плафон и гаснат заедно с него.От зад и в купето става ден :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот BOCOO » Съб 27 фев 2010 12:57


а как се махат задните кори



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта