Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 29 юни 2010 10:54


Искам да споделя тук за една фирма, която системно ме тормози по телефона.

Фирмите всъщност са две под една шапка:

Глобал Маркетс и Кепитъл партнерс
Global Markets / Capital Partners

От приблизително една година получавам телефонни обаждания от тези фирми. Предлагат акции, инвестиции и т.н. Отначало ми беше дори забавно да ги слушам, защото операторите им въобще не знаят как се продава, но в последствие ми станаха досадни и започнаха да ме дразнят. Вече съм получил над 30 обаждания от тях сигурно.

Няколко пъти исках да ме изтрият от база данни и те обещават, че ще го направят, но в последствие отново ме добавят и продължават да ми звънят. Нищо не помага - заплахи, скандали... Разговор с мениджър отново не. Всеки път ми казват, че ме трият, но явно не се получава и си останах излъган. Днес отново ми звъняха и :rocketwhore

Някой колега ако може да помогне по някакъв начин, ще съм много благодарен?

В един момент започнах да си правя списък с техните телефони. Ето ги някои от тях:

0878603620
0878162698
0878162685
0879352553
0879352575
0878162749

Ето и други връзки в нета, които доказват, че страдащите от този тормоз за безброй!

Инвестор.БГ: http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=1950
ALL.bg форуми: http://forum.all.bg/showflat.php?Number=2244361&page=0
Lex.bg: http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=3&t=42496
БГ Работодател: http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=3936
Димитров срещу Глобал Маркетс http://portmoneto.com/forum/viewtopic.php?f=96&t=477
Измама от Глобал Маркетс, измама от Глобал Маркетлинк
Груб Тел. Спам от Глобал Маркет: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32590

П.П. Интересен случай, който показва на какво ниво е фирмата :screwy :screwy :screwy :horror:
На 03 септ 2010 г Vlad777 написа:ХАХАХА Днес пак ми звъня Михаел Колев 0882334804.

Реших да го поразпитам "БРОКЕРА" какво работи в Глобал Маркетс...

Диалог:

- Вие на каква длъжност сте там?
- Нямам длъжност.
- Е как така?
- Еми просто си звъня.
- А защо ми звъните?
- Ми просто ей така....
- Свържете ме с Моллов?
- Моров?
- Управителя Моллов!
- Ммонров кой?
- Вие не знаете ли кой е управителя на Глобал Маркетс?
- Ми честно казано не знам!

Е ТОВА СА БРОКЕРИ!!!! ПРАВЕТЕ СИ САМИ ИЗВОДИТЕ КАКВИ ХОРА РАБОТЯТ ТАМ!!!


ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА:
http://gospodari.com/?go=video&p=detail&videoId=8185




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот bobocamaro » Вто 29 юни 2010 11:03


Поговори с твоя мобилен оператор по въпроса за тоя тормоз..но са тегави когато ги търсиш за такава услуга.Друг вариант според апарата ти,за symbian и Win Mobile има програмки които игнорират желан от теб номер.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот ABSOLUT » Вто 29 юни 2010 11:04


Да бе, и на мене са ми намерили личния телефон от някъде и ми звънят вече 2 пъти.
В тая криза като чуя че искат пари за инвестиции и моментално губя интерес към разговора. Директно си му го казвам на човека, че аз не съм неговия човек mhihi
А той продължава да ми плямпа глупости.
Аз се изнервям, защото примерно карам в този момент и не ми се говори, а той вече с агресивен глас почва да вика "ГОСПОДИН МИЧЕВ, ТОВА Е НЕВЕРОЯТЕН ШАНС......"
и накрая им затварям...


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот golf rlZZZ » Вто 29 юни 2010 11:05


Жалба в Полицията.Не е твоя работа да се занимаваш с такива-органите на реда ще си свършат работата.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Petrolhead » Вто 29 юни 2010 11:11


и мен си ме тормозят редовно, последния път ми предлагаха акции на Тесла, супер много се забавлявам


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Vlad777 » Вто 29 юни 2010 11:13


bobocamaro написа:Поговори с твоя мобилен оператор по въпроса за тоя тормоз..но са тегави когато ги търсиш за такава услуга.Друг вариант според апарата ти,за symbian и Win Mobile има програмки които игнорират желан от теб номер.

Говорих с Мтел, кзаха, че немогат да помогнат.

Апаратът ми е Nokia със Symbian. Винаги звънят от различни номера, така че няма как да ги игнорирам.

Ето и едно мнение от бивш служител, публикувано в интернет:

Добър ден, истината за Глобал Маркетс е една.
1. Всички клиенти са на загуба- защото мениджерите не ги интересува дали клиента ще е на печалба или на загуба, а ги интересува само комисионата,която е твърде висока 3.8% при купуване и продаване на дадена акция.

2. Служителите на фирмата са просто телефонисти, а не брокери както се представят. Брокерите са мениджерите, които са едни чехи които не ги интересува нищо от гледна точка на клиенти и още по малко за служителите които цял ден бъхтат по тия телефони. Дават само напразни обещания на клиенти за големи печалби, а реалноста е съвсем различна.

3.Но не дават напразни обещания само на клиентите, но и на хората които се мъчат да постигнат нещо, обещават големи заплати, а то трябва да си отвориш фирма да си плащаш данъци осигуровки, някакви странни глоби и налагат и накрая ти опрощават почти цялата заплата ако стигнеш до такава.

4.Дефакто излиза, че клиенти и служителите на тази фирма са жертви на Чешката наглост!


А относно:
golf rlZZZ написа:Жалба в Полицията.Не е твоя работа да се занимаваш с такива-органите на реда ще си свършат работата.

На какво законово основание да подам жалба в полицията?


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот apa6o » Вто 29 юни 2010 11:46


Хахахах ми че те тия хубавци много ефектно си набират и кадрите за тая работа-обявяват безплатни курсове за еди що си (не мога да си спомня), но се оказва, че само първата част е без пари, а после трябва да им платиш и в крайна сметка те вземат за такова "брокерче", след като са ти бръкнали в джоба и те държат на работа за някакви мижави суми, за да си пълнят гушите...
Предлагам решение-направи си телефона импулсен на 5 лева импулс-ем ти ще изкараш парички, тях ще им олекнат джобчетата и ще можеш да си говориш с тях с дни направо, пък после нека ти е гадно :twisted:
Ако ти харесва тая възможност мога да ти пратя на имейл необходимата документация за такъв номер към Мтел.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 29 юни 2010 12:09


Влад, ходил съм уж на интервю за работя при тях!

Положението е следното, събират група към 20 човека и почват с обещанията, за добра печалба. Всеки ден дават един списък с телефони номера, на всеки който не се е отказал от обучението. А работата на тези хора е да звънят и да предлагат. Веднъж попаднеш ли в листата им, скоро няма да излезеш тъй като телефонните номера са едни и същи и са на ротационен принцип. Обещанията са големи и за това хората се подлъгват. В крайна сметка, това не са брокери. Просто ги позват докато ги обучат, а след това им показват вратата "ти не се справи, съжалявам". Всичко това е няма такава измама поне според мен. Ходих два дена, на "обучение" и се отказах, не можаха да ме впечатлят. Не ме блазнеше мисълта да тормозя хората по телефона. Хмм...трява да потърся имах някъде телефона на главния мениджър(чех). Ако го намеря ще го постна, белким той ви махне от тези фърчащи листове.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот maxpayne » Вто 29 юни 2010 12:18


Някаква консултация с адвокат ще ти трябва ако си сериозен, евентуално нещо да минеш като жалба за тормоз. Наскоро приеха плахо закон за спам-а, ако можеш да минеш и ти към тая графа. Не съм запознат особено, само подхвърлям идеи


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот golf rlZZZ » Вто 29 юни 2010 12:36


Vlad777 написа:
bobocamaro написа:Поговори с твоя мобилен оператор по въпроса за тоя тормоз..но са тегави когато ги търсиш за такава услуга.Друг вариант според апарата ти,за symbian и Win Mobile има програмки които игнорират желан от теб номер.

Говорих с Мтел, кзаха, че немогат да помогнат.

Апаратът ми е Nokia със Symbian. Винаги звънят от различни номера, така че няма как да ги игнорирам.

Ето и едно мнение от бивш служител, публикувано в интернет:

Добър ден, истината за Глобал Маркетс е една.
1. Всички клиенти са на загуба- защото мениджерите не ги интересува дали клиента ще е на печалба или на загуба, а ги интересува само комисионата,която е твърде висока 3.8% при купуване и продаване на дадена акция.

2. Служителите на фирмата са просто телефонисти, а не брокери както се представят. Брокерите са мениджерите, които са едни чехи които не ги интересува нищо от гледна точка на клиенти и още по малко за служителите които цял ден бъхтат по тия телефони. Дават само напразни обещания на клиенти за големи печалби, а реалноста е съвсем различна.

3.Но не дават напразни обещания само на клиентите, но и на хората които се мъчат да постигнат нещо, обещават големи заплати, а то трябва да си отвориш фирма да си плащаш данъци осигуровки, някакви странни глоби и налагат и накрая ти опрощават почти цялата заплата ако стигнеш до такава.

4.Дефакто излиза, че клиенти и служителите на тази фирма са жертви на Чешката наглост!


А относно:
golf rlZZZ написа:Жалба в Полицията.Не е твоя работа да се занимаваш с такива-органите на реда ще си свършат работата.

На какво законово основание да подам жалба в полицията?


На основание телефонен тормоз.Нали сега могат да се следят секви разговори,така че предполагам,че ако попаднеш на свестен следовател(има такива-доказано) ще има резултат.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Vlad777 » Вто 29 юни 2010 12:52


Цитат от един форум:

този, който ти е казал, че "системният тормоз по телефона" не е престъпление, може и да е прав донякъде- понеже никъде в Наказателния кодекс на РБ, такъв състав на престъпление не може да бъде посочен.
не не могат да ти откажат да ти приемат жалбата. задължени са да ти приемат жалбата, а дали ще предприемат конкретни действия по нея е отделен въпрос.


Т.е. само ако ме заплашват може да е тормоз. В противен случай не е престъпление! :shock


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот golf rlZZZ » Вто 29 юни 2010 12:59


Re: За телефонен тормоз ... [Re: ТКЗС]
#1436164 - 21.09.2006 20:45




Цитат:
--------------------------------------------------------------------------------

...Но от полицията не искат да заведат жалба,нямало никакво правно основание и системния тормоз по телефона не било престъпление.Така ли е?Имат ли право да ми откажат да заведат жалба?Как да постъпя?


--------------------------------------------------------------------------------



разбира се, че не е така.
този, който ти е казал, че "системният тормоз по телефона" не е престъпление, може и да е прав донякъде- понеже никъде в Наказателния кодекс на РБ, такъв състав на престъпление не може да бъде посочен.
не не могат да ти откажат да ти приемат жалбата. задължени са да ти приемат жалбата, а дали ще предприемат конкретни действия по нея е отделен въпрос.
не забравяй, че жалбата следва да бъде отправена до началника на съответното РПУ.
ако жалбата ти до РПУ не даде резултат(напр., оставят я без разглеждане), можеш да подадеш същата по съдържание жалба до Районната прокуратура- като ги сезираш за конкретно извършено престъпление(напр., ти си потърпевш от тормоз по телефона- формулирай го, че си заплашван със саморазправа по телефона, например. това вече съставлява престъпление и прокуратурата и полицията трябва да вземат отношение по случая.)

Виж датата на поста.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Ivailo » Вто 29 юни 2010 13:01


http://www.penreader.com/s60-3rd-editio ... klist.html
намираш си съответно нали такова.. mhihi
Другия вариант е да си запишеш номерата и като ти звънят да затваряш.
Или вдигаш, теглиш една дълга и къдрава и пак затваряш.


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот onion » Вто 29 юни 2010 13:05


Когато ти звъннат пак просто им кажи че ако още един път те прозвънят ще подадеш жалба за тормоз и заплахи по телефона и че си направил списък с техни телефони. Дано свърши работа.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот LILO&STICH » Вто 29 юни 2010 13:06


ISRalien написа:http://www.penreader.com/s60-3rd-edition-software/Handy_Blacklist.html
намираш си съответно нали такова.. mhihi
Другия вариант е да си запишеш номерата и като ти звънят да затваряш.
Или вдигаш, теглиш една дълга и къдрава и пак затваряш.

за хендито,ако ти трябва отключено,знаеш къде да ме търсиш mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: L_ZAREV и 68 госта