Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Vlad777 » Вто 29 юни 2010 13:07


Е какво да и гледам на датата на поста?

Адвокатите ако може да кажат дали има промени по въпроса, но не съм много сигурен, че има такива...

А относно програмата за блокиране - много рядко звънят втори път от същия номер. Просто постоянно ги сменят.

onion написа:Когато ти звъннат пак просто им кажи че ако още един път те прозвънят ще подадеш жалба за тормоз и заплахи по телефона и че си направил списък с техни телефони. Дано свърши работа.


Това съм го пробвал. Не работи!

В ТАЗИ ФИРМА СА ЛЪЖЦИ!!! Многократно обещават, а нищо не се променя и звънят ли звънят!




Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Varbona » Вто 29 юни 2010 13:14


Професоре, имам тука фирменото досие и адреса МАЙСТОР АЛЕКСИ РИЛЕЦ 38 :idea:

Собствениците са чехите Кочалка и Дуриан, управител е Йордан Моллов. Имам и адреса на Кочалка в Прага. Абе мисля че има начин да им се затворят устите по човешки :roll:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Vlad777 » Вто 29 юни 2010 13:28


Едва ли:
http://www.dnevnik.bg/pazari/intervju/2 ... itvame_se/

Има стотици оплаквания от граждани срещу "Глобал маркетс" за телефонен тормоз, както и форум с критични за дружеството мнения. Как ще коментирате?

- Не съм виждал този форум. Знам, че има някакви оплаквания, но те са срещу "Глобал маркетс сървисиз" и нямат нищо общо с нас. Това е напълно различна история.

Според информацията ни точно "Глобал маркетс" е фирмата, която месеци наред предлага на потребители по телефона да инвестират 50 хил. долара в атрактивни акции?

- Ние имаме лиценз от Комисията за финансов надзор, под неин контрол сме и в тази връзка няма как да правим нещата, за които ни обвиняват в тези форуми. Не съм чел оплакванията, но съм убеден, че ако го направя, ще намеря неща, които не са съвсем верни. Чух от мои служители, че пишат за нас, че едва ли не сме мафия. Чудя се как е възможно един регистриран инвестиционен посредник да е мафия? Това е невъзможно. Има закон в ЕС, който се нарича MiFid, и всеки трябва да го спазва. В нашата дейност една грешка може да ти коства бизнеса за цял живот. Отнемат ти лиценза и вече не можеш да оперираш. Освен в България аз имам лиценз за брокерска дейност още в Чехия и САЩ.

Как 100 пъти обаждания по телефона на потребител при молба на последния това да престане кореспондира с добрите норми и етично поведение на един посредник? Доколко агресивният телемаркетинг е подходящ за набиране на инвестиции в България?

- Ще бъда директен. На никой не му се обаждат 100 пъти, ако не го желае. Имаме установена от закона процедура и ако някой клиент се оплаче, го слагаме в "черния списък" и повече не му се обаждаме. Единствено трябва да ни уведомят. Казвате агресивен телемаркетинг, но възниква въпросът агресивно или необичайно. Този начин на предлагане на инвестиционни услуги е утвърдена практика на брокерите и дилърите в САЩ от 40-50 години. Добре де, може и да е агресивно, зависи от коя гледна точка се погледне. Със сигурност обаче не нарушаваме закона.


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Тук само ще кажа съвсем отговорно, че и този Павел Кочалка, управител на "Глобал маркетс" е ЛЪЖЕЦ!!! Това, което пише не е вярно - лично изпитано.

Аз лично поне 5 пъти съм искал да ме махнат от списъка, обещавали са ми и после пак се обаждат!!!

Абе тия не могат един телефонен списък да управляват, а камо ли инвестиционен портфейл!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 29 юни 2010 23:51


Аз честно казано не мога да бъда особено полезен по темата, но си мисля че няма как тези да са се подсигурили на 100% Вратичка рано или късно ще се намери да им се затвори устата!


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Kaizer Soze » Сря 30 юни 2010 0:08


Ама какви брокери, какви пет лева...
Това си е чист вид пирамида и нищо повече. Тия пичове просто ще отмрат в тая криза, щото кой малоумен идиот ще инвестира 50 бона по телефона ?!?!
И преди да отмрат, ще завлекат няколкото малоумника, които намерят - Както гласеше турската поговорка - "Будалите са много, но е трудно да ги откриеш"... :lol:


Georgi.Enchev

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Georgi.Enchev » Сря 30 юни 2010 0:27


Здравейте,

прочетох темата и бих искал да споделя малкото опит, който имам.
Действието се развива в Германия, но тормоза е идентичен, а хората тук имат решение на проблема. Преди година от някаква фирма се обадиха на приятелката ми и нещеш ли без да знае сключи договор за 2 години по телефона. Тя не знаеше докато 3 дни по-късно не получи писмо с карта за отстъпки 20-50% на хотели извън Германия - Испания, Хаити и др. цял списък бяха. 2 години 25 евро като парите ти ги дърпат от банковата сметка. Имаш право да се откажеш до няколко дни, как да е отказа се но фирмата и имаше номера и постоянно и звънеше. След като тя им каза да не им звънят всичко спря. 1 месец никой не се обади. Оказа се че тази фирма продава данните и на друга, която продава на трета и така един безкраен кръг. Решението е съд или жалба. Глупавото тук е че можеш да подпишеш договор по телефона и само с едно ДА може да си прекаран тотално. Има фирми, които отиват във Франкфурт купуват определен брой данни и след това си правят каквото си искат. Получаваш нежелана поща ( книга/списание ) където те карат да платиш. По закон не си задължен, но ако не знаеш пак си в чувала. Изглежда тези неща тепърва навлизат в България, а ако полицията няма решения на проблема не знам до къде би се стигнало. Много е досадно да ти звънят постоянно и да те тероризират. Това е точното определение ТЕРОР. Мобилните оператори не могат да направят абсолютно нищо.
Бих те посъветвал да ги съдиш ;) Въпреки нашата съдебна система може и да имаш късмет...


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 30 юни 2010 8:22


Мирослав Бартош
един от главните им мениджъри
0879/352-556


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот R@do » Сря 30 юни 2010 8:23


MДа, можем пък ние да се заемем с тях.Със сигурност сме повече.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот R@do » Сря 30 юни 2010 8:29


Управител Йордан Моллов '84 набор
гр. София; Район р-н Витоша; Квартал МАНАСТИРСКИ ЛИВАДИ; МАЙСТОР АЛЕКСИ РИЛЕЦ 38;


Собственици Павел Кочалка '78 и Даниел Бурин '82


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Tyan » Сря 30 юни 2010 8:32


а откъде взимат списъци с телефонни номера?

.... Р@до, започваме ли да им звъним на ротационен принцип и да им предлагаме лубриканти ? :)


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 30 юни 2010 8:35


номера е да добараме телефоните на баш бай брадърите
защото иначе, тези от сайта са на рецепциониската, която е :кючек: (същата като от емотиконата), като я видях първия път и ми се искаше да остана на рецепцията за винаги


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот hooligans » Сря 30 юни 2010 8:38


Bobi_S13 написа:номера е да добараме телефоните на баш бай брадърите
защото иначе, тези от сайта са на рецепциониската, която е :кючек: (същата като от емотиконата), като я видях първия път и ми се искаше да остана на рецепцията за винаги


кой е неиния тел :roll:

Тияне , с техните камъни по техните глави , може и пара да изкараме


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот R@do » Сря 30 юни 2010 9:02


С Тианчо добре го мислим :)
Дайте сега да им видим пощите...


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот hooligans » Сря 30 юни 2010 9:10


R@do написа:С Тианчо добре го мислим :)
Дайте сега да им видим пощите...


какво го мислите, сподели
искам и аз да цапам mhihi


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Глобал Маркетс - Global Markets - Измама и тормоз

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 30 юни 2010 9:21


дам, ще се намерят желаещи ;) :banana



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта