Голф 4 1.9TDI (AHF 110h) - Притрисане на двигателя при спиране

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Голф 4 1.9TDI (AHF 110h) - Притрисане на двигателя при спиране

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 10:42


Здравейте колеги,

Преди да премина към въпроса, искам дебело да подчертая, че изчетох почти всичко писано по темата за маховиците, настройки по компютъра и т.н., както в нашия форум, така и в този на Audi и на BMW, но до конкретно решение така и не се стига :( . Този проблем се оказа доста разпространен икато има вариации в оплакванията, които намирам за доста важни. Така че Ви моля да проявите снисхождение и да се въздържите от " :търсачкаа " :)

Към проблема:

От 2 дни наблядавам следното нещо: само, когато колата е студена (не е карана с часове), при движение с малка скорост и намаляване се получава притрисане на двигателя, което след спиране изчезва. Това притрисане е съпрозоведно с промяна на звука на работа на двигателя!!! КОГАТО НАТИСНА СЪЕДИНИТЕЛЯ ПРИТРИСАНЕТО НЕ ИЗЧЕЗВА!!! При включване на климатроникът притрисането НЕ изчезва (такъв вариант имаше в една друга тема). Когато достигне температура от 90 градуса (или с други думи когато се покара 10 минути.) проблемът напълно изчезва и яма нито притрисане, нито промяна в звъка на мотора. Тази сутрин пробвах да запаля и да пусна колата по инерция - проблемът беше на лице без да съм пипал съединителя, просто я пуснах по улицата.

На повечето колеги, които имат проблем с маховика, това тресене е на топъл двигател. Тук нещата са обратни.
Няма нехарактерни звъци при палене и изгасване на двигателя. Нямам проблем с топлото палене

Ще съм много благодарен на съвети от колеги, които са намерили решение и от такива които могат да ме насочат към кой да се обърна. Но е важно даразнищим темата, защото много хора си смениха комплект съединител + МАХОВИК и проблемът си остана!!! п.с. съединителят ми отлепва нормално.

Предварително благодаря :)

Последна промяна от Chovekagrupa на Нед 26 сеп 2010 12:54, променено общо 1 път.




Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 10:43


:arrow:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 26 сеп 2010 11:08


Този проблем го имах и аз и когато ходих при един колега от форума в един сервиз във Варна ме попита дали нямам този проблем докато спирам и да тресе, и аз му казах че имам, но се оказа че когато ми сложи чипа този проблем изчезна. И момчето каза, че е пробвал сякви варианти със смяна на сякви неща и не се е получавало единсвеният вариант е смяна на електрониката.

П.П Сега ще видим и какво друго ще кажат колегите. На мен поне Иво (Ифидик) ми каза така.


Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 11:29


prostakel написа:Този проблем го имах и аз и когато ходих при един колега от форума в един сервиз във Варна ме попита дали нямам този проблем докато спирам и да тресе, и аз му казах че имам, но се оказа че когато ми сложи чипа този проблем изчезна. И момчето каза, че е пробвал сякви варианти със смяна на сякви неща и не се е получавало единсвеният вариант е смяна на електрониката.

П.П Сега ще видим и какво друго ще кажат колегите. На мен поне Иво (Ифидик) ми каза така.



Колега, на теб винаги ли ти го правеше или само на студена/загряла? И като натискаше съединителя оправяше ли се положението?


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 26 сеп 2010 12:31


Нямаше никво значение дали е студена или топла най-често се усещаше като спирам на кръстовище и докато спирам някакси се променяше звъкът на мотора.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот hooligan_sk » Нед 26 сеп 2010 13:03


Иво чисти ГНП-то и проблема изчезва, за съжаление Варна ни е малко далеч на нас, може да се потърси човек и тук, но трябва да си разбира, защото сглабянето не става с 4 болта :beer


Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 14:57


hooligan_sk написа:Иво чисти ГНП-то и проблема изчезва, за съжаление Варна ни е малко далеч на нас, може да се потърси човек и тук, но трябва да си разбира, защото сглабянето не става с 4 болта :beer



Из някоя от темите бях мернал нещо за въпросното почистване на ел. блока на помпата. Да разбирам, че ти мислиш, че е от това проблема?


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот ifidik » Нед 26 сеп 2010 15:05


проблема не е в ел блок на помпата.

най сигурният начин завинаги да ви изчезне това тресене е смяна на софтуера.тресенето го ремонтира БРЕЗЕЛ.от където и да сте , свържете се с него и ще ви свърши работа.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 26 сеп 2010 15:06


Така и неможах да ги науча тея съкращения :) ЕГР и ГНП ко значат ???


Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 15:10


prostakel написа:Така и неможах да ги науча тея съкращения :) ЕГР и ГНП ко значат ???



ГНП - Гориво-нагнетителна помпа.
ЕГР е клапан, чието действие не се наемам да коментирам :)


Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 15:16


Ето линк към една тема, в която се споменава почти същия проблем: колата по инеркция притриса (НО с тази разлика, че това - до колкото разбрах аз - го прави винаги, а не както при мен - само когато е студена). Там се говори за промяна на настройки по компа.
viewtopic.php?f=24&t=57856&hilit=%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0&start=15

Dobromirski написа:
Dorian написа:
....като всеки знае че това е проблем с маховика,..... :dontknow:


Би ли обяснил, при проблем в маховика, каква е разликата в работата на двигателя, когато колата е в покой, и когато колата се движи по ИНЕРЦИЯ на СВОБОДНА с 5 км/ч ?
Май не всички са разбрали за какво иде реч и ще го обесня така :
Спираш колата на място. Изключваш от скорост. Палиш. Пускаш съединителят и колата работи на свободна. Двигателят работи перфектно. Отиваш зад колата и почваш да я буташ по равното, при което чуваш как двигателят почва да "дъвче". спираш да буташ, колата спира на място, и след 1 секунда работата на двигателя вече е перфектна.
Хайде сега обясни какво му е на маховика ? :lol:

Първо щети дам един жокер- при гореописаната ситуация пробвай когато започне да ''дъвче'' като е поенерция колата да натиснеш съединителя и тресенето спира ли?Ако спира значи е маховик(поне при мен спира да тресе )Виж в профила ми че съм с точно този мотор за който говориш ти,аз също го имам този проблем и съм се интересувал доста от какво е и в крайна сметка всеки ми каза чее от маховика.Сега като чета внимателно ме хвърляш в съмнения данеби и моя проблем да е друг,но е малковероятно :roll:
И при мен като я пусна поенерция с малка скорост дъвче и все едно че недържи обороти,но оборотомера не мърда,а с голяма скорост като я пусна поенерция го няма това притрисане.


Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 15:20


ifidik написа:проблема не е в ел блок на помпата.

най сигурният начин завинаги да ви изчезне това тресене е смяна на софтуера.тресенето го ремонтира БРЕЗЕЛ.от където и да сте , свържете се с него и ще ви свърши работа.




Привет колега,

Мисля да пратя едно ЛС на БРЕЗЕЛ, да видим какво ще каже той по въпроса :)

Благодаря за коментара!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 26 сеп 2010 15:38


Chovekagrupa написа:
ifidik написа:проблема не е в ел блок на помпата.

най сигурният начин завинаги да ви изчезне това тресене е смяна на софтуера.тресенето го ремонтира БРЕЗЕЛ.от където и да сте , свържете се с него и ще ви свърши работа.




Привет колега,

Мисля да пратя едно ЛС на БРЕЗЕЛ, да видим какво ще каже той по въпроса :)

Благодаря за коментара!



Aaa Колега видя :) какво ти казах :) ето го човека :)

А за Брезел човека кого искаш да потърсиш го няма в БГ а е в Германия там си живее и колегата Ифидик работи с него :) просто той е човека който ти тряа. Самоче ти си чак от София и трудна работа, но има и хора в СФ които работят с БРЕЗЕЛ.


Chovekagrupa
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Chovekagrupa » Нед 26 сеп 2010 16:11


prostakel написа:
Chovekagrupa написа:
ifidik написа:проблема не е в ел блок на помпата.

най сигурният начин завинаги да ви изчезне това тресене е смяна на софтуера.тресенето го ремонтира БРЕЗЕЛ.от където и да сте , свържете се с него и ще ви свърши работа.




Привет колега,

Мисля да пратя едно ЛС на БРЕЗЕЛ, да видим какво ще каже той по въпроса :)

Благодаря за коментара!



Aaa Колега видя :) какво ти казах :) ето го човека :)

А за Брезел човека кого искаш да потърсиш го няма в БГ а е в Германия там си живее и колегата Ифидик работи с него :) просто той е човека който ти тряа. Самоче ти си чак от София и трудна работа, но има и хора в СФ които работят с БРЕЗЕЛ.


Аз му пратих ЛС. Дано да ме насочи към когото трябва :) И ДАНО СЕ СТИГНЕ ДО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА; ДА Я НАПИША ТЕМАТА КАТО РЕШЕНА И НАЙ-НАКРАЯ ДА СЕ ЗНАЕ КАКВО Е РЕШЕНИЕТО И КОЙ МОЖЕ ДА ТИ ПОМОГНЕ :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Притрисане на двигателя при спиране Голф 4 1.9TDI (AHF 110h)

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 26 сеп 2010 16:27


То винаги има и други варианти. Неможе само един чип да оправи сичко според мене това е най-безболезнения начин и бурз в същото време. Може да се разровиш из форума и да видиш кой в София се занимава с Брезел, а най-добре да му пишеш ЛС и да ти каже кой се занимава с неготе чипове там.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта