Golf 2 проблем с парното

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот radotom » Вто 14 дек 2010 9:23


Borukov написа:... нон пак си умирам от студ ...

Я гле'й кат напишеш в търсачката 'клапи парно' само в Голф-подфорума к'во стаа! :maaad:
search.php?keywords=%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%B8+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE&terms=all&author=&fid%5B%5D=5&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5




Потребителски аватар
djofar
Мнения: 278
Регистриран на: Сря 04 юни 2008 12:34
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: 1.9TDI ARL 2003
Местоположение: щата Монтана

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот djofar » Сря 15 дек 2010 8:55


оправи си клапите и ще си стоплиш душата :drunk


Потребителски аватар
ZZ_TOP
Мнения: 202
Регистриран на: Пет 22 юни 2007 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот ZZ_TOP » Сря 15 дек 2010 16:41


а колега да си разглобявал вентилатора на парното да вадиш реостата за мостче ?

ама като се позачетах си го разглобявал и май си объркал кабелите за моторчето в реостата и най-вероятно е от там,пробвай да ги обърнеш на обратно кабелите на моторчето в реостата.


Потребителски аватар
djofar
Мнения: 278
Регистриран на: Сря 04 юни 2008 12:34
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: 1.9TDI ARL 2003
Местоположение: щата Монтана

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот djofar » Чет 16 дек 2010 8:47


ZZ_TOP написа:а колега да си разглобявал вентилатора на парното да вадиш реостата за мостче ?

ама като се позачетах си го разглобявал и май си объркал кабелите за моторчето в реостата и най-вероятно е от там,пробвай да ги обърнеш на обратно кабелите на моторчето в реостата.

ако ги е обънал няма да му работят всички степени на парното


Borukov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rakovski

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот Borukov » Чет 16 дек 2010 15:34


аз сам го разглабял но сам си закачил всичко както му е редът то си е с букса няма как да ги обърна ! ? интересно ми е че като вдигна капакат на колата в десният горен угул под пластмасата там кадето смуче вентилаторат на парното би трябвало да има един филтар ? а него го няма сложих на негово място една губа има малко подобрение но пак си мра от студ ,интересно немога да налучкам от какво е проблемат


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот ktamen » Чет 16 дек 2010 17:04


Поне голф2 не знам да има филтър, има една решетка само. Някъде четох, че е добре да се сложи дамски чорапогащник да не влизат боклуци, ама филтър поне на моя голф няма. Тая гъба не пречи ли да влиза достатъчно въздух. И аз нямам хубаво парно, предишния собственик каза, че радиаторчето е ново и преполагам, че е китайски боклук - не е задръстено, на празен ход водата влиза с температура 88градуса и излиза 82 градуса, а вентилатора е на три. На едно духа топло, на две хладко, а на три направо студено. Все пак е поносимо и затова постоянно отлагам разглабянето. Клапите са облепени много добре от някой предишен собственик.


Потребителски аватар
ZZ_TOP
Мнения: 202
Регистриран на: Пет 22 юни 2007 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот ZZ_TOP » Чет 16 дек 2010 17:26


на голф 2 няма филтър а само решетка отпред и аз съм с туба отпред ама съм я отворил отстрани зада влиза въздух и да не капе вода във вентилатора,запали 1 цигара и пусни вентилатора и виж дали смуче ако не или слабо значи са кабели във реостата ( в смисъл като отвориш реостата вътре има 2 кабелни обувки, ако им смениш местата не духа а тъпче на едно място защото върти на обратно , това е от личен опит :banghead: )


Потребителски аватар
silver14m
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот silver14m » Пет 25 ное 2011 17:46


Здравейте
Днес правих тази манипулация,с махането на съпротивлението и слагането на кабелче,но нищо не стана.Парното пак си работи само на 3-та степен.В какво друго може да е проблема,защото вече ми писна с това парно!? scare


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот ktamen » Пет 25 ное 2011 19:11


Е кой ти каза да махаш съпротивлението, то намаля тока на първа и втора степен. Без него е съвсем нормално да имаш само трета степен.


Потребителски аватар
maikalcho
Мнения: 126
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот maikalcho » Пет 25 ное 2011 23:14


Колега какво стана? Много ми е любопитно оправи ли проблема ? А за филтъра на купето които си мисли, че няма да не се отчайва защото има и аз бях с тая гъба и няма да ви обаждам какви боклуци не влизаха вътре .... намерети си само стоиката и я подменята с гъбата само дето филтъра е от 25 лв нагоре за някои може да се видят много пари.
А за тея клапи и аз имам такива и си бачкат но отначало докато загрее колата не духат баш горещо и все пак нали това им е работата да не се охлажда много двигателя. Та каква е профилактиката на тея клапи и ако ги махна няма ли да си създам друг проблем ?
И още нещо за термостатите смених поне 5 и все един и същ проблем много се расхожда тая стрелка в баирите "нагоре" в надолнищата "надолу" нормално ли е така и все пак говоря само по едно деление не повече да варира температурата все пак тоя мотор си работи на определените 90 градуса. И има ли някои с оригинален термостад от VW магазин ? Да сподели разликата :)


Потребителски аватар
silver14m
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот silver14m » Съб 26 ное 2011 12:31


ktamen написа:Е кой ти каза да махаш съпротивлението, то намаля тока на първа и втора степен. Без него е съвсем нормално да имаш само трета степен.

В другата тема пише да се махне предпазителя и да се сложи жичка на негово място и така се оправял проблема,но при мен не се получи,пак си работи само на 3-та степен.Може ли проблема да е горе на таблото при контрола на парното? :?:


d0b4y
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 08 апр 2010 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот d0b4y » Чет 29 дек 2011 23:25


Абе колеги на някой ако не му се занимава смяна на парно сваляне на клапи и т.н в областта на Варна може да се исмисли нещо правим монтаж демонтаж .. :)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот ktamen » Чет 29 дек 2011 23:44


silver14m написа:
ktamen написа:Е кой ти каза да махаш съпротивлението, то намаля тока на първа и втора степен. Без него е съвсем нормално да имаш само трета степен.

В другата тема пише да се махне предпазителя и да се сложи жичка на негово място и така се оправял проблема,но при мен не се получи,пак си работи само на 3-та степен.Може ли проблема да е горе на таблото при контрола на парното? :?:

Термопредпазителя е едно лъскаво цилиндърче около 5мм диаметър и 2см дълго с два извода. Съпротивлението е една зелена джаджа колкото кибритена кутийка с няколко извода - ти кое от двете махна, или ги махна и двете?
Май съм позакъснял с отговора няколко месеца :Mr Green Fun


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот geshat » Чет 19 яну 2012 10:31


история на проблем с парното на голф 2 при мен: на 20-та та година парното заработи на трета степен само.Беше изгорял термопредпазителят, но причина беше силно амортизираният вентилатор, който тракаше и се въртеше с усилие и вероятно това гореше термопредпазителите. Не рискувах с жичка вместо термопредпазител ,а смених с нов турски вентилатор (работи вече три години нормално).На 21-вата година от производство парното започна да духа топло докато загрява колата, а след това става студено. Оказа се, че има някакъв термоклапан на топлата вода за парното, точно преди да влезе в купето.Идеята на този клапан вероятно е да не пуска много гореща вода в купето и отклонява обратно по един друг по-малък маркуч водата напряко преди да влезе в купето и съответно радиатора на парното.Премахнах изцяло въпросният байпас и така парното започнах да го намалям като загрее колата, да не се стопят от жегата клапи или нещо друго. Изпарителят ми е вързан точно преди този байпас и не съм имал оплаквания, като на колеги писали по-горе, че изпарителя им спира топлото за парно... но майстори всякакви, може и някой да е успял да съсипе парното с монтажа на изпарител facepalm. Сега (23години от дата на производство) ми протече антифриз в купето сутринта,а и от няколко месеца ми мирише на антифриз, като пусна парното,та май ще търся пробойната на стария ветеран...


kosto
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 19:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kozloduy

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот kosto » Пон 30 яну 2012 21:51


колега къде се намира тоя прословут бай пас за парното



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта