Туран относно печката ?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
neseleryerinde
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Туран относно печката ?

Мнениеот neseleryerinde » Сря 03 фев 2010 11:16


Значи като загася колата.. нещо продължава да работи ( смисъл има един звук на работещо нещо отвътре) мисля че е печката.. ако е тя знаете ли как работи въобще ?




Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Ицку® » Сря 03 фев 2010 15:15


Печката е.Включва се автоматично когато е мн.студено(когато ти покаже изображение на снежинка отлято на показанията за температурата) или ръчно(долната част на средната врътка на климатроника).Работи 2-3 минути след като изгасиш мотора.Също така има и дистанционно за печката(аз поне имам).


Потребителски аватар
stensyto
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 05 юни 2006 18:12
Автомобил: VW TOURAN 1.9 DSG 2006
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот stensyto » Чет 18 фев 2010 0:13


При мене също се чува този звук след като загася колата, но нямам никакво дистанционно! Странното е че като купих колата бях на диагностика и ми казаха че има една грешка, която означавало че нямало достатъчно гориво в резервоарчето на печката или нещо подобно беше! А те не откриха откаде се пуска тая печка и ми казаха че нямам! А сега де! Как да разбера дали имам и от къде мога да взема дистанционно ако имам! Благодаря


Потребителски аватар
gushliak
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот gushliak » Съб 27 фев 2010 23:08


stensyto, ако Туранчето ти е дизел - имаш печка, макар и без дистанционно! А ако не е - трябва да провериш! По принцип, би трябвало наличието й да е обозначено - като вдигнеш предният капак, погледни напречната греда, която е над радиаторите - при мен там е залепена лепенка на Webasto и така разбрах, че имам печка. Аз също нямам дистанционно. Доколкото разбрах, тези печки не са програмируеми и не работят отделно от двигателя. Те служат за малко по-бързо подгряване на антифриза, с цел ускоряване отоплението на купето. Предполагам, че се включват автоматично, като зададеш температура за купето над 26-27 градуса. Може да се изключи принудително, когато не искаш да работи, с натискане на бутона ECON - също като компресора на климатика.
Надявам се да съм бил полезен! :да:


marv
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот marv » Пон 06 дек 2010 12:30


Здравейте,

Стана студено и аз имам конкретен въпрос относно печката. Трябва ли да е включен компресора на климатика, за да работи печката или не?


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Ivo_ » Пон 06 дек 2010 21:45


Трябва да си на режим AUTO за да се включва печката.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Ivo_ » Пон 06 дек 2010 21:51


stensyto написа:При мене също се чува този звук след като загася колата, но нямам никакво дистанционно! Странното е че като купих колата бях на диагностика и ми казаха че има една грешка, която означавало че нямало достатъчно гориво в резервоарчето на печката или нещо подобно беше! А те не откриха откаде се пуска тая печка и ми казаха че нямам! А сега де! Как да разбера дали имам и от къде мога да взема дистанционно ако имам! Благодаря


Първоначално вграждани са 2 модела. Едната е с дистанционно и програмируем интервал на включване. За нея в книжката е записано че през лятото вентилира купето. За нея има задължително втори акумулатор в багажника. Втория вариант е тази без дистанционно. Такава имам и аз. При нея няма втори акумулатор и тя се активира при падане на външната температура под 5 градуса. Открих на сайта на Webasto, че този модел лесно се конвертират в модел с дистационно активиране. Предлагат активиране с дистанционно, с програматор от купето, или през GSM. Това последното прозвуча като реклама, но не е така.


marv
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот marv » Вто 07 дек 2010 9:52


Това, че трябва да е на AUTO е ясно, но трябва ли да включа и компресора на климатика или иначе казано ECON да не свети:))


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот Ivo_ » Съб 11 дек 2010 18:26


Да ЕКОН трябва да не свети. Когато свети това означава, че са изключени компресора/печката според външната температура.


marv
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот marv » Пон 13 дек 2010 10:05


Благодаря! Утре ще пробвам с вкл. компресор да видим дали ще стопли по-бързо.


todorlz
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 09 ное 2010 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот todorlz » Пон 20 дек 2010 18:39


Здражейте,и аз имам TOURAN-2005 от 5 месеца ,и аз на 3-тия разбрах че имам печка.Но ме посъветваха да я тествам за да видя дали ще запали. Майсторът бе по климатици и печки но имаше и съответния софтуер.Показа му че има проблем с циркулационната помпичка на печката,дори показа до колко километра е била наред.За нова помпа и труд ми взе 120 лева.Мисля че този шум след изгасяне на колата е точно от работата и няколко минути с цел да охлади малко нагревната част на течността от печката след стоп-а и.


crazy_emo
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 07 яну 2011 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот crazy_emo » Пон 16 дек 2013 10:14


:) Ей живи и здрави да сте! :)
И аз така се хвърлих в тъча с моят Тоуран 2007г.Качвам се онзи ден и тръгвам по работа...Минах 15км на -4 градуса и парното на HI и едвам започна да лъха топличко,след като бях станал на кокал вече...Викам си: "купих си поредният VW ,който загрява на Вакарел!Купих нов термостат,но преди да го сменя попаднах на тази тема и проблема се реши! :) ...Рецептата е AUTO и чакаш 2мин = и резултата е баня.
Доволен съм,но при възможност ще сменя и термостата за лично спокойствие.


viktoras
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sandanski

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот viktoras » Нед 29 дек 2013 23:22


Здравейте колеги,туарана е 2008 има печка, но съм с климатик.На каква температура трябва да бъде за да работи печката? Опитвал съм при 22гр. Но не се чува да работи.мерси на отзовалите се. :th_up


salenko
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 7:51
Автомобил: Sharan 7N 2.0 TDI 103kw
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: London

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот salenko » Пет 03 яну 2014 0:07


За много години колеги!
Който няма дистанционно на печката може да upgrade-не от тук(поне така мисля). Колата (двигателя също) ви ще се стопля преди да се качите, много практично за зимата. Аз сащо сам с автоматична печка, но мисля да взема и remote.

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/webasto-kits-parts-3/


etgecata
Мнения: 78
Регистриран на: Съб 22 сеп 2012 14:43
Автомобил: VW Touran 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Туран относно печката ?

Мнениеот etgecata » Пет 03 яну 2014 10:39


Напиши резултата след като вземеш remote.
Кой модел си взел, как си го свързал, как работи?
Това е много удобна екстра за зимата.
Много жалко че Vw не са сложили фабрично на всички печки дистанционно.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта