Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
inzovo
Мнения: 1128
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот inzovo » Чет 24 мар 2011 22:38


Купих си бойлер Дипломат с 5г.пълна гаранция,и на 6-я месец му изгоря наглевателя :( Като дойде човека от сервиза каза ,че е китайски боклук :не: :beat_butt2




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Stivi » Пет 25 мар 2011 0:31


Според мен единствените стоки с марка Дипломат които са български са бойлерите на Елдом Инвест преди да преустановят "сътрудничеството" с дистрибутора и притежател на тази марка ! Но може и да бъркам !


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот black` » Пет 25 мар 2011 12:08


Жалко наистина. Гледам и някакви малки печки миналата година с това име. А то май ще се окаже, че и те са китайски. Защо вредят така на имиджа си просто не разбирам. Изглежда самата фирма е изнесла производството си в Китай щото им е по-евтино. Всичко друго е 1 към 1 с оргиналните. Дори логото и т.н. :? :(


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Winner25 » Пет 25 мар 2011 20:39


Освен бойлерите имаше и малкои готварски печки, които се правеха от елдом :wink: Сега пак ги има, но с марката "елдом". Има и едни малки фурни на дипломат които са турски или китайски :mrgreen:


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот barezifranko » Пет 25 мар 2011 20:48


Както четох в сайт-а им уредите на Елдоминвест Варна ще се предлагам само под марката ЕЛДОМ. Всичко друго няма нищо общо вече с тях.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот kiril_bulgaria » Нед 27 мар 2011 12:52


И СПАРКИ ЕЛТОС го копират:
Електрически инструменти фалшификати
http://www.newteck.bg/doitself/articles ... cle_id=138

По какво се отличават фалшификатите от оригиналните машини?
Първата, веднага набиваща се на очи отлика е в цвета на машините. Докато оригиналните машини на СПАРКИ ЕЛТОС имат характерния виолетов цвят, фалшификатите са оцветени в различни нюанси на зеленото. Фалшификаторите дотолкова са я карали през просото, че не са изпипали, както трябва, и табелата на инструментите си. Табелите на фалшивите инструменти носят стария знак на завод Елтос и надписи ЕЛТОС ЛОВЕЧ или SPARKY ЛОВЕЧ.

Същинската измама обаче е скрита под корпуса на машините и се проявява наскоро след тяхното включване. Най-често машината започва да прегрява и пропушва, а от нея се разнася мирис на изгоряла изолация. След това тя предава Богу дух. Окончателно и завинаги, защото няма гаранция, производителят е неизвестен, както и продавачът. Контрата остава у наивния купувач.

И сайта http://sparkypowertools.com/en/tools


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот SnowMaster » Сря 10 окт 2012 20:39


За 4 години 2ри нагревател гори.Ако знаете във Варна мога ли да си купя качествен нагревател?Елдом ли ?нееееееееееее,....(за бойлер става въпрос 120л хоризонтален)


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот predat0r » Сря 10 окт 2012 20:44


Ние сме от 4-5години с бойлер Diplomat не мога да кажа нещо лошо за него.. Безотказно си работи... И никога не е подлежал на ремонт поне за сега :drinking:


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот iwanst » Съб 13 окт 2012 14:21


Layer написа:От там гледам вътре тръбата за топла вода я няма,буквално са останали 20 см. почти разложена пласмасова тръба :banghead:
А се чудех защо има малко топла вода,викам то зима не мога да преценя хубаво :screwy
2 дена се лутах да намеря подходящ цол тръба за да я монтирам.


НИКОГА ПОВЕЧЕ


Тръба за парно с алуминиева вложка 16 мм става идеално.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот bayspiro » Съб 13 окт 2012 15:28


Layer написа:Аз имам 6 бойлера дипломат.
Мнението ми за тях е отвратително, ако ми се наложи да ги сменям със сигорност няма да са от тази марка.
Преди 2 дни имах разправий с единия.
Вече му е свършила гаранцията и си го поправих сам.
Всичко започна с това че нямаше хубаво налягане,викам пълен е с варовик.
Точно 1 кофа изкарах ,но това си е от водата.
От там гледам вътре тръбата за топла вода я няма,буквално са останали 20 см. почти разложена пласмасова тръба :banghead:
А се чудех защо има малко топла вода,викам то зима не мога да преценя хубаво :screwy
2 дена се лутах да намеря подходящ цол тръба за да я монтирам.
Е кажете ми кога са започнали да ползват НЕподходящи материали като бойлера ми е на 7 г.
На всичките съм сменил релетата защото като се изключат не се включват бойлерите.
голям филм ми са бойлерите с марка дипломат.

НИКОГА ПОВЕЧЕ

Колега, продават се "ремонтни тръби" точно за тези бойлери - те са си елдомски - 4лв по спомен. Могат да се сменят и без да се разглобява бойлера :012:


a.solin
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот a.solin » Чет 27 ное 2014 14:38


Преди няколко месеца купих мини фурна Дипломат.Още след няколко пускания започна да отслабва греенето на реотаните и сега едвам го докарва до около 150 градуса при зададени 260!Едно готвене става за часове.БОКЛУК!Не се лъжете да купувате.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот milmar » Чет 27 ное 2014 17:16


a.solin написа:Преди няколко месеца купих мини фурна Дипломат.Още след няколко пускания започна да отслабва греенето на реотаните и сега едвам го докарва до около 150 градуса при зададени 260!Едно готвене става за часове.БОКЛУК!Не се лъжете да купувате.

Много странно е за нагревател от стандартен жичен тип да "отслабва греенето" си. Обикновено състоянията да две: работи или не :icon_lol . Каква е тази фурна?


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот drago_tr » Чет 27 ное 2014 19:02


Аз преди месец взех бойлер елдом 80л. И стария ни беше такъв и нямахме оплаквания, затова си взехме пак същия. И сега ако тоя се окаже че е китайско менте и са ме подвели с марката заради това че аз исках да си взема български бойлер а са ми набутали китайски....Ко праим? :screwy
А взех и една духалка за стена дипломат...ще трябва да видя какво пише на нея.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Stivi » Пет 28 ное 2014 10:47


Щом бойлера си е с надписи ЕЛДОМ не е китайски,китайските са с марка Дипломат но в началото бяха елдомско производство а после минаха на китайски внос !


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот aliyatin.com » Пет 28 ное 2014 15:08


Днес ходих да си избирам печка-духалка и имаше дипломат и теси.Дипломатите бяха с 10-тина лева по евтини. Спряхме се на една която се върти. Пробвахме я и вече аха да я купим и продавача взе че я счупи. :scare3 Счупи се копчето което спира вентилатора-остана в ръката му.После пробвахме и взехме на Tesy-41лв.Дипломата струваше 32лв-така че внимавайте!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта