Впечатления от различните марки домакински уреди

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот dobrin » Съб 02 апр 2011 23:02


Та тъй като ми предстои закупуване на повечко уреди - фурна, керамичен плот, съдомиялна, абсорбатор и имам малко чуденки измежду няколко марки - AEG, Electrolux (те са си едно и също де, но все пак) и Bosch. Естествено, впечатления и за други марки са добре дошли, така да се каже да съберем информация. За премиум марките като Miele също съм наясно, ама там парите вече ми идват малко нагоре.
Някой, който работи в тази сфера може да сподели и някои тайни като място на производство и т.н., че днес ме във всеки магазин за такава техника ме убеждаваха различни неща.




Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Съмнителният » Съб 02 апр 2011 23:10


Аз съм с уреди на Електролукс - плот, фурна и миялна вече четири години и не са ми дали никакъв проблем.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот biol » Нед 03 апр 2011 7:42


Препоръчвам ти магазина на http://technohit.bg/ , за техника с дефекти от Англия и европа е.
Поне отиди да видиш за какво става дума, Не разбирам много от пазарна икономика, но имам чуството че техномаркет внася някакво 10 качество за бг. Или някакво производстово спецялно за цървули. Сравнявал съм печка един и същи "модел " еднакъв външен вид и изведнъж разлика в килата . тази от технохит е 3х по тежка - от желязо.
Няма нужда да сравнявам марки като SMEG и SCHOLTES с Electrolux. Electrolux в бг се произвежда в Румъния.
За котлони задължително индукциони. друго измерение са. Пералня със сушилня, незнм къде живеш но в студентски град не става да се простира на терасата, дрехите стават по мръсни и меришат на дим.
Мамите препоръчват техника от Гърция, от тяхната икеа, ако ще взимаш всичко накупо струва си да се разходиш


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот mely » Нед 03 апр 2011 8:18


В тоя Технохит има доста неща ВТОРА УПОТРЕБА -само че лъснати и продавачите казват че са с транспортни дефекти.Пък и цените им хич не са ниски.Тъй че...


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Geleto » Нед 03 апр 2011 9:12


Данчо и Съни са твоите хора :wink:


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот brabus » Нед 03 апр 2011 9:33


Добри, а тези уреди (печка, плот, миялна) ще бъдат за вграждане или не?


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот bnick » Нед 03 апр 2011 15:42


Имам вградена фурна и миялна AEG, и плот Electrolux. AEG фурната беше правена в Германия и беше с 3г гаранция, имаше и такива правени в Испания с 2г. Избрах немската макар че беше по-скъпа и досега работи вече около 8г безотказно. Плота на Electrolux също работи толкова време без проблеми. Миялната обаче на 4-5г се прецака, оправиха някаква студена спойка или нещо подобно по електрониката за 150лв. При проверка в нета се оказа че не само аз съм с този проблем. Вече година пак си работи без проблем. Лично мисля че си заслужават парите. :да:


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Христо Стайков » Нед 03 апр 2011 15:58


Здрасти колега,преди две години и аз смених доста от електроуредите си.Взех ги всичките от един магазин с предварителната уговорка за отстъпка.За покупки от около 2000х лева ми намалиха към 130(имай го на предвид).Относно марките ползвам BEKO,ЛИБХЕР,ЗАНУСИ ивсичко работи без проблеми.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 03 апр 2011 16:06


Здрасти колега!
Виждам че правиш голяма стъпка за напред и това обаче те лишава от много заделени пари!
Имам някакви познания относно тази техника!
Много съм продавал на Горенье, но вече 2 години не съм в тая сфера и не се знае дали не са си сменили производителя, но тогава се купуваха много и нямаше рекламация!
Приблизително с цените може да те ориентирам, фурна (иноксова) керамика, широка фурна вътре си има тепсия и всичко което е необходимо, струваШе около 560 лева, със отстъпката я давахме 530 лева!
После идва за хладилника, там също на Горенье с 2-та мотора, пак иноксов, цената продажна е 980 лева! Тъч дисплей просто хладилник един път! Е до тук близо 2 бона, но знаеш че взимаш един път!
А относно другите марки, ЛърПул фурна също имаше проможия барабар със плота на 600 лева, докато на Горенье плота е отделно от фурната! Това мисля че не съм го оточнил!
Но когато тръгнеш да взимаш, закупувай от един магазин, и си търси отстъпката, няма кой да ти я откаже!
От мен това, ако има нещо питай!

п.п Само пропуснах да ти кажа, ако взимаш фурна за вграждане гледай отдушника за парата да е отпред, защото на повечето евтини фурни отдушника е отзад, и прецаква шкафа за няма и 2 месеца!

Късмет при избора :да:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот dobrin » Нед 03 апр 2011 16:30


brabus написа:Добри, а тези уреди (печка, плот, миялна) ще бъдат за вграждане или не?

Да, за вграждане е всичко. Хладилник и пералня си имам, няма да се купуват.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот brabus » Нед 03 апр 2011 19:05


категорично съм на мнение да е фирма, която все пак е известна, но дотам. Основен фактор продължителност на гаранцията и екстри/опции на уредите.

П.П. Причината за моето мнение. У нас хладилник Горение с фризер, два компресора Демфус и т.н. както изтече гаранцията и месец след това и компресор, и изпарител дадоха фира.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Stivi » Нед 03 апр 2011 21:29


То всеки си хвали неговото но все пак надписна на AEG-то ни /вградена фурна с плот четворка/ "Made in Germany" някак ме успокоява като го погледна:) на 3г са и засега да чукна на дърво всичко е ОК,виж хладилника ни Whirpool не мога толкова да го похваля,работи си перфектно но ми се струва малко по-шумен отколкото се очаква от хладилник за близо 1000лв :(


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 03 апр 2011 21:41


Аз повече за Бош не искам да чуя Доста скъпичка фурна на 3 години и нещо като се вземе предвид че жена ми готвенето не и е любимо и изгоря нагреватела :horror: Цената на въпросната част е 165лв като ми я казаха от сервиза направо се запътих към Цар Симеон да ми свият един за 20лв Та почвам да се питам дали по скъпото си заслужава :roll:


Потребителски аватар
mirkata 4020
Мнения: 905
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 11:57
Автомобил: vw mk3
Двигател: 1996
Местоположение: Ловеч-старият град

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот mirkata 4020 » Нед 03 апр 2011 21:48


Това ми е първата и единствена работа(12г),продажба на черна и бяла техника.
Ако искаш качество нека да е италианско.Друго,по добре вземи нисък клас електроуред на известна марка,отколкото висок на малко по-евтина марка.
Недей се подвежда по клас икономичност,А,АА,ААА,итн.
Съвет не реклама,довери се на уредите внасяни от ВИДЕОЛУКС.
Ако все пак се ориентираш към даден модел,нее проблем да чуем мнение за него от :вътре:.

Има много начини за разбиране на произхода които не са всеобщо известни.Какво пише е едно,а къде е напраено е друго.ПП.CANDY например са винаги произведени в Италия,да ама не,ако надписа е релефени е така,но изписан само с цвят е съвсем друго.

Зоните на керамичните плотове,вентилатора на фурната и куп други неща...

Няма проблем за съдействие,стига да има време за реакция,тоест поне ден след като си набележиш марка и модел,да може да ;подушим;за тях.


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Varbona » Пон 04 апр 2011 14:49


dobrin написа:Та тъй като ми предстои закупуване на повечко уреди - фурна, керамичен плот, съдомиялна, абсорбатор и имам малко чуденки измежду няколко марки - AEG, Electrolux (те са си едно и също де, но все пак) и Bosch. Естествено, впечатления и за други марки са добре дошли, така да се каже да съберем информация. За премиум марките като Miele също съм наясно, ама там парите вече ми идват малко нагоре.
Някой, който работи в тази сфера може да сподели и някои тайни като място на производство и т.н., че днес ме във всеки магазин за такава техника ме убеждаваха различни неща.


При мен фурна, керамичен плот, съдомиялна, са AEG-Electrolux, абсорбаторът - Faber. Без проблеми за 5 г., хем печката претърпя почти пожар наскоро... :да:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта