За автосервиз Дунев update 2021

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот stefan4o » Вто 26 апр 2011 8:28


Щото цитирам:
Викам си ще спестя накой лев от дискове, понеже не са толкова зле, само да им оберат ръба.

Колега, това да не е ливада да я подравняваш? Дискът се заменя с нов, когато направи съответния ръб (при вентилиран и плътен е различни мм). Останалото са байганьовщини да се спести някой лев за нови дискове :bishop Точно със спирачната система човек не бива да си прави експерименти :не:




prozacc
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот prozacc » Сря 27 апр 2011 16:33


Явно стефанчо ще трябва да опиша ситуацията по- обстойно, за да може да разбереш за какво иде реч. Отидох до въпросния сервиз и казах на приемчика, че съм за предни накладки и понеже не съм наясно дали дисковете ми са за смяна да ги погледнат. След малко се връща и ми казва, че дискът ми е много добър, няма нужда от смяна, но било хубаво да се минат с шлайв, за да може да се премахне ръбът и новата накладка да прилепнела перфектно. Имали супер машина, която на място ги правела. Викам ок, правете го и без това ще ми спести някой лев за нови такива, пък и ще оберат ръба. Така че сам виждаш какво са казали специалистите. Значи дискът го е позволявал. Но така- наречената "байганьовщина" от теб се прояви след тази процедура. Надявам се при сработването да се оправи. Ако да, ще пиша.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот stefan4o » Пет 29 апр 2011 22:12


Аха, ще сработи, ама като си купиш нови дискове от магазина. То с трици маймуни не се ловят. Разбирам да си купиш нещо, което не е от такова значение, ама баш от спирачки да пестиш... ти си знаеш, дано после не ти тежи на съвестта, щото понякога на човек му се иска да може да върне времето назад, ако се сещаш какво ти намеквам :beer


Потребителски аватар
kat007
Мнения: 471
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 21:46
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот kat007 » Чет 12 май 2011 21:35


Днес бях в автосервиза на Дунев ( Червено знаме ) за смяна на ( Маслото,Маслото в скоростната кутия и всички филтри ) ..веднага ме приеха...казаха ми цена и почнаха....Доволен съм много от работата им ...докато чакахме хубаво да изтече маслото ( колата беше вдигната ) огледаха окачването и турбината на добра воля ( казаха че всичко е ОК ) :D ..направи ми добро впечатление също че момчетата работиха доста внимателно и си разбираха от работата ! След обслужването направихме и една диагностика. Диагностика се оказа печен и ми показа разни работи по VAG-COM-a ...след това почистиха и дроселовата клапа ( хвана я по VAG-COM нормата е от 0-5' на мен ми беше 7.4 ) след почистването колата направо заспа :да: ..видях доста негативни коментари за Сервиза...но явно съм оцелил на хора..не бързаха и ми отделиха достатъчно време :beer :да:


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот Гергин » Пет 13 май 2011 9:12


Щото нямат клиенти и са били на кеф, за това не са бързали :063:


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот neon » Пет 13 май 2011 9:21


stefan4o написа:Щото цитирам:
Викам си ще спестя накой лев от дискове, понеже не са толкова зле, само да им оберат ръба.

Колега, това да не е ливада да я подравняваш? Дискът се заменя с нов, когато направи съответния ръб (при вентилиран и плътен е различни мм). Останалото са байганьовщини да се спести някой лев за нови дискове :bishop Точно със спирачната система човек не бива да си прави експерименти :не:

Колега, като си такъв специалист виждал ли си кола на 30000км, с дискове без никакъв ръб, но тресящи и надрани при това от оригинални накладки?
Е-да ти кажа- и аз не бях виждал, но видях! На жена ми старата кола. Отидох на такова място (шлайфат диска на място-демек на колата). Станаха просто перфектни. За 30лв не вярвах, че ще има някакъв ефект, но останах очарован. Ако пак ми се случи пак бих отишъл. Относно експериментите със спирачната система мога смело да кажа, че експерименти са възможни и ако знаеш какво правиш-полезни. Ако си "специалист-експерт" ходи в сервиз да ти ги заменят с нови по тяхна преценка. Т'ва е СУПЕР вариант. :да:


Потребителски аватар
kat007
Мнения: 471
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 21:46
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот kat007 » Пет 13 май 2011 15:34


Гергин написа:Щото нямат клиенти и са били на кеф, за това не са бързали :063:


Абе незнам дали е нямало клиенти но беше пълно с коли ....даже чаках малко за диагностиката :roll:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот stefan4o » Нед 15 май 2011 17:42


neon написа:
stefan4o написа:Щото цитирам:
Викам си ще спестя накой лев от дискове, понеже не са толкова зле, само да им оберат ръба.

Колега, това да не е ливада да я подравняваш? Дискът се заменя с нов, когато направи съответния ръб (при вентилиран и плътен е различни мм). Останалото са байганьовщини да се спести някой лев за нови дискове :bishop Точно със спирачната система човек не бива да си прави експерименти :не:

Колега, като си такъв специалист виждал ли си кола на 30000км, с дискове без никакъв ръб, но тресящи и надрани при това от оригинални накладки?
Е-да ти кажа- и аз не бях виждал, но видях! На жена ми старата кола. Отидох на такова място (шлайфат диска на място-демек на колата). Станаха просто перфектни. За 30лв не вярвах, че ще има някакъв ефект, но останах очарован. Ако пак ми се случи пак бих отишъл. Относно експериментите със спирачната система мога смело да кажа, че експерименти са възможни и ако знаеш какво правиш-полезни. Ако си "специалист-експерт" ходи в сервиз да ти ги заменят с нови по тяхна преценка. Т'ва е СУПЕР вариант. :да:


Виждал съм кола около тези километри и със съединител за смяна, ама какво от това? Ако дисковете са с качеството на въпросния съединител, не виждам нищо ненормално да се изкривят. Обикновено такива консумативи дефектират поради две причини - неправилна експлоатация и/или нискокачествена част.
Щом те кефи, карай както сметнеш за добре. Не се опитвай да изкараш бунаци всички, които си сменят дисковете с нови :да: Не знам каква ти е била колата, но моите дискове струват(ха) 45 лева комплект Цимерман, без отстъпка. Дали ще ида да ги шлайфам или направо ще си купя други, как мислиш?
Относно последното ти изречение с нотка на заяждане бих ти казал, че поне дисковете си мога да преценя и без помощта на специалист дали са за смяна или не. Също така мога да си ги подменя :Mr Green Fun


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот neon » Пон 16 май 2011 15:08


Колата беше Тойота Ярис 1,3 закупена чисто нова от "ТМ Ауто" на Цариградско шосе. Дисковете бяха тези, с които е излязла от завода, както и накладките. Колата беше карана само от един човек на къси разстояния предимно в града (тъст ми). От написаното предполагам ти става ясно, че няма как да бъдат скапани от неправилна експлоатация или некачествена част. Ако дисковете струваха 40лв бих ги сменил, но смяташ ли, че следващите дискове щяха да бъдат по-добри от оригиналните?


prozacc
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот prozacc » Пон 16 май 2011 20:16


Колега Неон, няма смисъл да се опитваш да говориш с подобни хора. Те винаги са прави..... за себе си... Не виждаш ли, че кара автомобил на доста години. Сам казва- дискове за по 45лв (ужас). Само за сравнение, моите са 180- 220лв средно качество. На самите дискове си пишеше ТРВ. Разбира се, че е по-добре да си шлайфам ТРВ-то, отколкото да сложя някакви Минтекс ли там какво беше за по 150лв. Та както обещах по- горе в темата за ъпдейт. Накладките и дисковете сработиха, колата спура умопомрачително добре, не дава да се барне педала. А за тресенето всички мои извинения на сервиз "Дунев". Оказа се дисбаланс на гумите. След балансиране всичко изчезна.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот stefan4o » Пон 16 май 2011 20:54


prozacc написа:Колега Неон, няма смисъл да се опитваш да говориш с подобни хора. Те винаги са прави..... за себе си... Не виждаш ли, че кара автомобил на доста години. Сам казва- дискове за по 45лв (ужас). Само за сравнение, моите са 180- 220лв средно качество. На самите дискове си пишеше ТРВ. Разбира се, че е по-добре да си шлайфам ТРВ-то, отколкото да сложя някакви Минтекс ли там какво беше за по 150лв. Та както обещах по- горе в темата за ъпдейт. Накладките и дисковете сработиха, колата спура умопомрачително добре, не дава да се барне педала. А за тресенето всички мои извинения на сервиз "Дунев". Оказа се дисбаланс на гумите. След балансиране всичко изчезна.

Колега, доста се чудих дали да ти отговоря на поста и по подобаващо заядлив тон ли да го направя или спокойно и без нерви :beer
На първо място - супер, че проблемът ти е решен и то не с цената на нови дискове, а един обикновен баланс на гуми.
Относно моите дискове - да, карам с дискове за 45 комплекта. Явно не си много в час с цените, щото горе-долу толкоз струват комплект 239мм плътен диск (който е заводски монтиран на колата ми) от читава марка, можеш да погледнеш из интернет, ако не ми вярваш. Без да претендирам, че съм кой знае колко в час с качеството на ТРВ и Цимерман по цените, които успях да намеря, когато ми се наложи за колата на баща ми (която ползва 312мм отпред и 240 отзад) излезе, че Цимерман са една идея по-скъпи от ТРВ (който между другото се вгражда заводски на Пассат). Може и аз да бъркам но съм останал с впечатление, че Цимерман като качество не изостават от ТРВ. Аз не зная твоята кола каква е, но гледам на Фаетон-а дисковете струват, колкото твоите, такъв клас кола ли шофираш, колега?


prozacc
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот prozacc » Вто 17 май 2011 8:27


Колега, темата е "за автосервиз Дунев", а не безсмислено спорене със Стефанчо от Стара Загора. Като не можеш да зацепиш какво ти приказвам си е твой проблем. Не карам Фаетон, не харесвам изобщо автомобили от този клас. Но какво карам не е твоя работа. Бъди жив и здрав, и дай боже всеки му дискове за по 45лв комплект.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот Гергин » Вто 17 май 2011 12:13


prozacc написа:Колега, темата е "за автосервиз Дунев", а не безсмислено спорене със Стефанчо от Стара Загора. Като не можеш да зацепиш какво ти приказвам си е твой проблем. Не карам Фаетон, не харесвам изобщо автомобили от този клас. Но какво карам не е твоя работа. Бъди жив и здрав, и дай боже всеки му дискове за по 45лв комплект.


Абе ти си много груб и докачлив.
Ако на теб ти предлагат като те видят, дискове от 45лв. за 145лв. това карали колата ти да спира по добре.
То, че с цените не си наясно е видимо, ама поне излушвай преди да подскачаш. Аз тея машини съм ги продавал. То и джанти изправят, ама в Европа е забранено да се произвеждат и правят такива машини. Диск за да се изкриви има причина я в материяла(най опасният вариянт) я по спирачната, а покарай наколко хил.км и пак виж.
Като не искаш мнение, какво правиш във форума? Жив и здрав.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот deversant » Вто 17 май 2011 20:08


Виждам,че някой е разчиствал в темата.Понеже не ми се пише наново старо мнение,искам да кажа само....
Мошенници! Изобщо не препоръчвам на никого да ходи на този сервиз!!! scare


prozacc
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот prozacc » Вто 17 май 2011 20:15


Гергин написа:Абе ти си много груб и докачлив. (Не смятам. Наясно съм с т.7 от правилата, споделих мнение за услуга в сервиза от темата. Стефанчо ме оплю, при положение, че съм послушал компетентни хора, които са видели дисковете на място и които се занимават с това от години. После ме прати да съжалявам дано да не станело нещо. Форумът има правила и модератори, мненията ми се одобряват предварително. Ако те сметнат, че съм нарушил т7 от правилата, нека понеса последствията, включително и ако трябва БАН. Потребител съм на друг форум, но виждайки тази тема в Гугъла реших да пусна мнение. Както казах, проблемът идваше от другаде, за което се извиних и бих казал, че момчетата са си свършили работата супер! Даже ме предупредиха, че течността ми е за смяна и те ще я сменят.)
Ако на теб ти предлагат като те видят, дискове от 45лв. за 145лв. това карали колата ти да спира по добре. (Колата ми е с големи дискове, марка няма да упомена. В представителство ми бяха обявили цена над 400лв за "оригинални" и 350лв за задни, 180лв за накладки, оттам в магазините 150(без гаранция за качество)-220лв. Преминах на вариант "Дунев сервиз" на съвсем приемливи цени. Момчетата видяха, че дискът позволява да се шлайфа, значи може да се шлайфа. Не смятам, че е в тяхна сметка да не ми вземат парите, съвсем коректно постъпиха според мен)
То, че с цените не си наясно е видимо, ама поне излушвай преди да подскачаш. (Без коментар, имайки в предвид горното) Аз тея машини съм ги продавал. То и джанти изправят, ама в Европа е забранено да се произвеждат и правят такива машини ( Ами тогава защо се произвеждат??). Диск за да се изкриви има причина я в материяла(най опасният вариянт) я по спирачната, а покарай наколко хил.км и пак виж.(Последните имаха само ръб. Треперенето идваше от дисбаланс на гумите. Ако има проблем с кривина трябва да си проличи по- скоро веднага )
Като не искаш мнение, какво правиш във форума? (Никой не е искал мнение. Ттемата е "за автосервиз Дунев", като техен клиент изразих мнение. Проблемът бе другаде, извиних се за което. И бих се върнал отново там !) Жив и здрав.(Благодаря, подобно.)


Не ми се иска да нарушавам т5 и да клоним към т6 от правилата затова аз се оттеглям от тази тема. Бъдете живи и здрави, и не превръщайте пътищата в бойно поле. :да:
ПП: обърни внимание на темата "Какво е забранено в този форум", точка " Кирилица, правопис и пунктуация".



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта