Б5 счупена дръжка на жабка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот Тони1 » Сря 15 сеп 2010 14:50


отварях я още преди,изобщо колелцото липсва :Mr Green Fun




Потребителски аватар
snoopcar
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 16 сеп 2009 19:19
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Сливен

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот snoopcar » Пон 20 сеп 2010 16:22


Да се похваля и аз си ремонтирах жапката :D ,явно и някой друг и се е майсторил преди мен,защото двете щпилчици бяха паднали вътре във вратата а самата дръжка беше захваната с отрязани види при една от които беше счупена леко пластмасата на дръжката. :D :D Малко капчица и вече си работи. :banana


Потребителски аватар
Svetlin_SP
Мнения: 50
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот Svetlin_SP » Сря 16 мар 2011 9:52


Ако ще е в помощ на някой ,само да вмъкна че и аз преминах през това изпитание , като в задната част на дръжката натиках една спица от колело понеже и при мен беше барано И там и беше поставена по-дебело парче тел :lol: но от тогава до ден днешен не знам с какво да я залепя , като доста надежда крепих на едно секундно лепило за еластични повърхности уж да не се разбие от вибрации или нещо подобно , като се има в предвид , че преди него и аз минах през няколко други вида обикновени секундни лепила , но ефекта беше до първата дупка и хоп , старата песен на нов глас death .


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот Ljubon » Сря 16 мар 2011 10:15


Svetlin_SP написа:доста надежда крепих на едно секундно лепило за еластични повърхности уж да не се разбие от вибрации или нещо подобно , като се има в предвид , че преди него и аз минах през няколко други вида обикновени секундни лепила , но ефекта беше до първата дупка и хоп , старата песен на нов глас death .

На тези секундни лепила само рекламата им е силна, иначе са афиф работа. mhihi По добри са тези лепила, които са в туби за пистолет като силиконите. Лепих с такова дръжка на хладилник, дето се дърпа постоянно и стана здраво. Иначе и моята жабка е със счупена дръжка и чакам някой да се специализира по ремонта им, за да отида да ми я направи. :beer


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 16 мар 2011 10:38


Какво лепите на тези дръжки не ми е ясно Аз проблема го реших с два електрода и две дупки на страниците на жабката Работа за 10 минути и става здраво без да разлепваш и къртиш нищо


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот fichtenweg » Пон 23 май 2011 20:34


Продава ли се тази част, без патрона и ако някой я е купувал - за колко. Предполагам може да се намери само в официалните представителства.

Изображение


Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот vladobg78 » Пон 23 май 2011 21:56


:011: :yeaha: Моята жапка пък още е здрава, за голямо учудване. На баща ми се счупи наскоро. Аз може съм случил на читава


Emi4
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 15 юни 2011 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот Emi4 » Чет 16 юни 2011 8:38


KirilGeorgiev написа:Какво лепите на тези дръжки не ми е ясно Аз проблема го реших с два електрода и две дупки на страниците на жабката Работа за 10 минути и става здраво без да разлепваш и къртиш нищо

Подкрепям колегата KirilGeorgiev. Аз също имах този проблем със счупената дръжка на жабката. Разлепих корите, две дупки на страницата и един електрод нацяло. После корите обратно с моментно лепило. Стана по-здрава от нова :D


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот fichtenweg » Чет 16 юни 2011 22:02


На жабките в моргите им търсят между 30 и 50 лв., само дето трудно се намират. Накрая и аз си поправих моята с подръчни материали. Налага се пробиване на отвора, в който принципно се поставя патрона и така се губи заключването на жабката, но пък на кой му трябва да заключва жабка която се чупи толкова лесно. Самият патрон е направен от цветен метал и може да се запили леко, за да може да мине държащата ос по цялата дължина.


Volkswangel
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот Volkswangel » Сря 29 юни 2011 13:52


Пасат Б5 99г. Преди няколко дни грубо дръпнах езика на жабката и остана в ръката ми.Счупиха се пластмасовите втулки на езика, в които влизат двете осички.Благодарение на нашия форум,събрах необходимата информация и за около час оправих проблема.Единствено не се заключва, ама то кога ли съм я заключвал. Първо със свредло 3мм разпробих от краи до краи езика, използваики за ориентир където са били втулките.Преди това извадих патрона, замерих къде ще се пресече с новата ос и го запилих.След това подготвих ос 3мм с дължината на езика.
Разглобих жабката, отделих капака и го разпорих само с ръце, без да ползвам отвертка.Наложих езика и вкарах оста през леглата на капака и езика.Капнах по капка Loctite на местата, кудето е било лепено и събрах двете половини като ги притисках около минута.След това се сетих, че можеше да махна щифтовете на патрона, ама не е от значение.И вече работи.
Благодаря на всички, споделили опшита си във форума. :beer


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот fichtenweg » Сря 29 юни 2011 14:11


Да това е решението. Аз ако бях търсил още известно време преди да се захвана и да си я поправя сам, щях да се охарча повече за гориво отколкото искат на жабка втора ръка. Определено грешка при конструирането, но добре все пак че лесно се поправя.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот nii » Пет 15 юли 2011 8:55


ето :deal

Изображение


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот VWGT » Пет 15 юли 2011 9:59


моята пък почна да прискърцва гадно докато съм в движение по не много гладък път, като я притисна силно с ръка или я отворя, шума го няма. Гладам по тия снимки и се чудя от какво може да е, мислех да пръсня тук-там вд40, ама то вътре в механизма няма почти нищо. При натиск върху вратичката не се усеща да е хлабава ... та се чудя да я разлепвам ли или да търся проблема някъде около нея. Вие такива шумове имали ли сте преди ремонта ? Спряха ли след това ?


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот fichtenweg » Пет 15 юли 2011 10:09


колега, nii

темата е за жабка на Б5


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот nii » Нед 17 юли 2011 9:13


fichtenweg написа:колега, nii

темата е за жабка на Б5

метода е приложим при всякакви автомобили ;)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта