Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Антонио8608
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 26 окт 2011 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот Антонио8608 » Сря 26 окт 2011 12:44


Здравейте,колата ми гасне в движение(и на скорост и на свободна)Проблема е,че не го прави постоянно,а примерно карам 2-3 дена,няма проблеми,после ми загасва на някой сфетофар и не иска да запали.Сменени са делко,кабели,бубина,дистрибуторна капачка и палец.Карал съм я в 3 различни сервиза и не могат да диагностицират проблема.Колата последно беше в сервиз 2-седмици,монтьора там я караше той,но отново не можа да я оправи!Моля ви,споделете мнение,защото ми писна вече от тия сервизи(защото повечето са навивачи на гайки) и не знам какво да правя.....




Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот kokovanev » Чет 27 окт 2011 8:40


Типично - пръскаш 200-300+ лв. и сменяш всичко по запалването и тя "пак пра'и същото!"... Виж захранването на бенз. помпа в такъв момент. Ако и там всичко е ОК - мерите налягане и /доста вероятно/ чистите помпата на ултразвук - цедчицата сигурно е едва проходима от "клес"... Сменяш и горивен филтър, и въздушен - ако му е време. Откачвайте акумулатора преди да вадите кошницата с помпата. Виж преди това и дали не смуче въздух от някъде, от където не бива - тампона под моното, маркучлето за картерните газове, вакуумчета...

П.П. Ако си сменил цялото делко с "втора младост" датчика на хол в "новото" може да не е по-добър от твоя, за бобина/комутатор важи същото... Въпреки, че като чета написаното - твоите не са били за смяна. Имаш и др. варианти, но са по-малко вероятни... Пиши какво е станало - да се знае.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот vaiper 1 » Чет 27 окт 2011 13:20


kokovanev написа:Типично - пръскаш 200-300+ лв. и сменяш всичко по запалването и тя "пак пра'и същото!"... Виж захранването на бенз. помпа в такъв момент. Ако и там всичко е ОК - мерите налягане и /доста вероятно/ чистите помпата на ултразвук - цедчицата сигурно е едва проходима от "клес"... Сменяш и горивен филтър, и въздушен - ако му е време. Откачвайте акумулатора преди да вадите кошницата с помпата. Виж преди това и дали не смуче въздух от някъде, от където не бива - тампона под моното, маркучлето за картерните газове, вакуумчета...

П.П. Ако си сменил цялото делко с "втора младост" датчика на хол в "новото" може да не е по-добър от твоя, за бобина/комутатор важи същото... Въпреки, че като чета написаното - твоите не са били за смяна. Имаш и др. варианти, но са по-малко вероятни... Пиши какво е станало - да се знае.

:applause: Сагласен сам браво :beer


Антонио8608
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 26 окт 2011 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот Антонио8608 » Пон 07 ное 2011 9:47


смених и помпата с нова пак имаще проблем и вчера един причтел ми преглеждаще кабелите и видя че кабела на някакав чвно датчик намиращ се на свещите е скасам.тези датчици са 2 на брои и се намират над свещите нз за какво са вазможно ли е да е от тях


MK3 GT
Мнения: 20
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lukovit

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот MK3 GT » Вто 08 ное 2011 13:30


това са температурни датчици,редно е да го оправиш,има вероятност от такъв датчик да прави номера


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот gadniqt » Вто 08 ное 2011 13:37


Колега и аз съм със същият проблем(и същият двигател :) ) и след бая четене и писане по форума, това се дължи или на бобина, или на датчик на Хол. Гледам,че си ги сменил,но ако е 2-ра употреба нищо чудно да не работят.


Антонио8608
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 26 окт 2011 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот Антонио8608 » Сря 09 ное 2011 9:38


сменени са с нови и вчера загасна и няма палене


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот vaiper 1 » Чет 10 ное 2011 15:33


бензиновата помпа работи ли :talk:


bobs
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 21 сеп 2004 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот bobs » Чет 10 ное 2011 16:33


Здравей колега, преди около месец имах абсолютно същия проблем като твоя - угасваше в произволен момент, без значение дали е в движение или на място. Проблема го хванах съвсем случайно, като пипнах куплунга на термодатчика (стои на тройника при термостата) - колата угасна. Тъй като миналата година го бях сменял въпросния, сега се оказа лош контакт на куплунга. След като смених датчика (върнах оригиналния), повече нямам проблем с гаснене.

Поздрави


baba4ev
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 16:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот baba4ev » Чет 10 ное 2011 21:26


Позволете ми да се намеся,като незнам твоя модел има ли,но при мен беше и от датчика на коляновия вал.Смених го и давам газ,но преди да го открия смених и датчика на Хол.Успех!


Потребителски аватар
sonaris
Мнения: 85
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 19:56
Автомобил: VW Passat B4 Syncro
Двигател: ADY
Местоположение: Пловдив / България
Контакти:

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот sonaris » Чет 10 ное 2011 23:20


Здравейте аз съм с 1995 VW Passat ADY. Моята красавица същото го прави. Аз съм с Газов инжекцион и чат пат карам и на бензин. Бобината я смених наскоро и направих грешката да си я купя от ЕВРОТО верно евтино но ся не знам дали проблема е от нея. Та малко описание на проблема:

Както си карам и особено ако изпреварвам се случва следното. Колата забива нос. Оборотомера пада рязко на 0 по често се случва веднъж, но ми се е случвало да го прави и последователно няколко пъти. Ако колата е в движение добре защото това не води до изгасване а гаси и пали веднага защото обикновено съм си на скорост. Изключва газта и минава колата на бензин. Тук да кажа че и същото нещо ми се случва и когато карам на бензин. Колата гасне само ако не съм в движение. Примерно като съм на кръстовище. Много неприятно е почва се с едно бибипкане все едно че го правя нарочно.

Наобиколих няколко майстори ентусиасти да се се справят с проблема ми но уви не се стига до решение. Чувам цъкане на реле винаги когато това се случва. Опитвал съм се да разбера кое е но до момента неуспешно. Най долното дясно реле обаче ми пече сериозно и мисля утре да разбера за какво е то. Предположенията почваха от Алармата до незнам. Така и не дадох да ми отрежат алармата. Тоя датчика на Хол ще го видя утре. Моторчето за празен ход също. Куплунга на термо-датчика ще го прислушам и него. Реле газ или бензин, прегрява релето и гасне охлажда се и работи. Бензиновата помпа мисля че не е защото ми го прави и на газ и на бензин. Бобина/комутатор са ми в един блок, тях мисля да сменя че да съм си сигурен в тях.

Ще пиша ако го реша проблема. maikomila понякога форума върши много повече работа. Жичкаджиите нещо все са на късо.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот mania » Пет 11 ное 2011 6:26


Имах такъв проблем на предишната ми кола - форд. Оказа се прекъсване на ел.подаването към бензиновата помпа. Ако искаш мога да ти дам координати на моя майстор на ЛС.


Потребителски аватар
zarko pi
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 17 май 2011 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: belashtica

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот zarko pi » Съб 12 ное 2011 10:41


do Antonio
готин имах такъв проблем мималата зима.ходих на три майстора и всичките се чешеха по врата.гледам 4е и ти си от пловдив та ходих в БОШ сервис :lol: и там ми казаха супер глупости. та накрая ме пратиха при едно типче в кичука в едно като гараж обаче е супер отворен.та за гасненето по време на движение бе виновен термо датчика той слепва в ниски или високи градоси.когато са високи колата крета оба4е ако са ниски трупа грешки и в един момен гасне. с махане на клемата за няколко мин. работата се оправя но с подмяна на подходящ термодатчик ще решиш проблема.


Потребителски аватар
harsi
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 16:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Elsewhere

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот harsi » Вто 29 ное 2011 20:08


Баш с махане на клемите се оправям и аз.Оня ден се налага да го права в трафика на "Драган Цанков"-заби муцуна и спря... Не беше приятно....Датчика съм го сменял преди две години (купен от кварталния магазин за авточасти даже не помня колко струваше....).Ако той се окаже проблема ще е добре,другият вариант ми остава "Датчик на Хол"


Антонио8608
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 26 окт 2011 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем Golf 3 1994 75kс гасне в движение

Мнениеот Антонио8608 » Пон 05 дек 2011 17:36


колеги снощи пак ме остави на пътя и днес с един приятел вартяхме яко с нов акомулатор и не пали след 2 часа чудене си сложихме старата бензинова помпа и запали веднага незнам дали проблема е отстранен но засега варви таи че ако някои има нещо ще пиша



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта