Профилактика на Турбо

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
didodi
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 15:09
Автомобил: Amarok DOUBLE cab
Двигател: CSHA 2014
Местоположение: PB
Контакти:

Профилактика на Турбо

Мнениеот didodi » Нед 23 яну 2005 23:50


Ако някой е правил може да сподели . Навременната профилактика удължава живота на "охлюва" , но каде и колко :?: Във Пловдив има един "Турбо сервиз", но несъм очарован от "майсторите" - викам им майстори щото не знам как се казват :P




Toledo
Мнения: 424
Регистриран на: Съб 11 сеп 2004 8:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Toledo » Пон 24 яну 2005 8:25


В София само за сваляне и после монтаж взимат 100лв. Смяна на ремонтен комплект е около 300лв. Прецени дали има смисъл въобще да го сваляш :wink:


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tatenceto » Пон 24 яну 2005 9:43


профилактика се прави като се проверява по често налягането на маслото и самото масло се сменя на нужните километри това ми го каза майстор на такива агрегати и съм склонен да му вярвам


Потребителски аватар
didodi
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 15:09
Автомобил: Amarok DOUBLE cab
Двигател: CSHA 2014
Местоположение: PB
Контакти:

Мнениеот didodi » Пон 24 яну 2005 23:54


tatenceto написа:профилактика се прави като се проверява по често налягането на маслото и самото масло се сменя на нужните километри това ми го каза майстор на такива агрегати и съм склонен да му вярвам
A не се ли качва на някакъв стенд да му се измерят луфтовете? Това с маслото всеки го знае :wink:


Toledo
Мнения: 424
Регистриран на: Съб 11 сеп 2004 8:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Toledo » Вто 25 яну 2005 8:46




Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Вто 25 яну 2005 23:50


Кога се прави тази профилактика защото аз никога не съм правил а съм навъртял много км на няколко Голф тд и никой от тях няма и не еимал проблем с турбото да чукна на дърво :D


Потребителски аватар
_DIESEL_POWER_
Мнения: 365
Регистриран на: Вто 02 ное 2004 19:30
Автомобил: Golf GTI
Двигател: 300++hp
Местоположение: Бургас

Мнениеот _DIESEL_POWER_ » Чет 27 яну 2005 12:15


Имам един познат дето кара Golf II TD и каза, че турбината му горяла масло! Възможно ли е това? Аз не знам моя как е щото имам един семеринг на коляновия вал за смяна и ми тече маслото. Ама ако гори какво триабва да се предприеме???


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Мнениеот rmk » Чет 27 яну 2005 14:14


_DIESEL_POWER_ написа:Имам един познат дето кара Golf II TD и каза, че турбината му горяла масло! Възможно ли е това? Аз не знам моя как е щото имам един семеринг на коляновия вал за смяна и ми тече маслото. Ама ако гори какво триабва да се предприеме???

Ами трябва да предприеме смяна на втулката на оста на турбината. Тази в която маслената магистрала набива маслото. Мисля, че е точно втулка а не лагер защото натоварването е много голямо (както температурно, така и якостно).


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tatenceto » Пет 28 яну 2005 9:34


rmk написа:
_DIESEL_POWER_ написа:Имам един познат дето кара Golf II TD и каза, че турбината му горяла масло! Възможно ли е това? Аз не знам моя как е щото имам един семеринг на коляновия вал за смяна и ми тече маслото. Ама ако гори какво триабва да се предприеме???

Ами трябва да предприеме смяна на втулката на оста на турбината. Тази в която маслената магистрала набива маслото. Мисля, че е точно втулка а не лагер защото натоварването е много голямо (както температурно, така и якостно).
втулка е но лошото е че неможеш сам да го направиш а и се подменят и доста други неща аз смятам че моето гори и то доста и минимално за ремонт ми искат 300лв



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 95 госта