Търся добър стругар

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ilia_d008
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 01 окт 2007 17:29
Автомобил: VW Golf III GTI
Двигател: ABF 1995
Местоположение: Панагюрище

Re: Търся добър стругар

Мнениеот ilia_d008 » Чет 23 фев 2012 18:13


ktamen написа:Аз на фреза такъв отвор не мога да направя.

Колега спокойно неможенето ти е простено! mhihi mhihi
Относно дебелината според мен е добре но ако те притеснява я увеличи!Ако ги правиш от стомана 3мм е добре, ако са от алуминии по дебели или пък ако позволява вдигни диаметъра на контактната повърхнина.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Търся добър стругар

Мнениеот ktamen » Чет 23 фев 2012 19:26


ilia_d008 написа:Колега спокойно неможенето ти е простено! mhihi mhihi

Щом си толкова можещ да се хванем на бас примерно по 200лв (или колкото кажеш), че с фрезоване такъв отвор не може да се направи.
mucho написа:
Апропо това, което казвате че 3мм са малко, колко според вас е добре - 5мм?!

5мм са достатъчни, ако запазиш този диаметър, ако увеличиш диаметъра трябва да увеличиш и дебелината. Говоря за незакалена стомана. Шайбите дори и 3мм няма да се счупят, ако са железни, но ще се деформират твърде много и ще се притискат в диска само с вътрешния диаметър на контактната повърхнина.
Помисли си дали си струва цялото това упражнение. Преди няколко години един приятел ме помоли да му правя подобни шайби за шмиргел и вместо да му направя му купих цял шмиргел от Илиенци за 28лв с напълно задоволително качество. Още си го ползва и остана много доволен от подаръка.


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Търся добър стругар

Мнениеот mucho » Чет 23 фев 2012 20:36


ktamen написа:5мм са достатъчни, ако запазиш този диаметър, ако увеличиш диаметъра трябва да увеличиш и дебелината. Говоря за незакалена стомана. Шайбите дори и 3мм няма да се счупят, ако са железни, но ще се деформират твърде много и ще се притискат в диска само с вътрешния диаметър на контактната повърхнина.
Помисли си дали си струва цялото това упражнение. Преди няколко години един приятел ме помоли да му правя подобни шайби за шмиргел и вместо да му направя му купих цял шмиргел от Илиенци за 28лв с напълно задоволително качество. Още си го ползва и остана много доволен от подаръка.


Ами то моето не е толкова от гяволък, колкото ей така за гъдела - вече имам няколко подобни фланеца и ме кефи, че с една машина правя всичко ;) Ще ги направя 5мм стените и вероятно с цилиндричен отвор за най-лесно. Иначе относно контактуването с вътрешния диаметър - затова уж съм оставил външен кант, за да контактува при максималния радиус.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Търся добър стругар

Мнениеот ktamen » Чет 23 фев 2012 20:43


Като се стегне и винаги се деформира и шайбата става малко конусна без значение колко е дебела, но ако е твърде тънка деформацията е повече от допустимото и външния ръб ще увисне във въздуха.
Гъдела е основателна причина :Mr Green Fun да правим глупости mhihi mhihi
Сега си правя бормашина, ама толкова много време я правя, че златна да си бях купил щеше да ми излезе по-евтино mhihi
Никак не е удобно всичко да правиш само с една машина, непрекъснато трябва да сменяш инструменти. Аз искам всичко да е само за една операция, но да е нагласено само да натисна копчето и да тръгва, а не да човъркам с ключове половин час преди да я наглася.
Ако имаш подобен фланец с по-малък диаметър от 32мм, защо не направиш само една втулка с външен 32мм и вътрешен колкото е съществуващия фланец?


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Търся добър стругар

Мнениеот vanko_VW » Съб 11 авг 2012 18:05


Здравейте,
да не пускам нова тема ще ползвам тази
Може ли само да ми кажете района в който се намира стругара и дали телефона му е актуален още(ако някой го е търсил скоро де)

Благодаря ви


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся добър стругар

Мнениеот VWGT » Съб 11 авг 2012 19:21


а възможно ли е да се направи (копира) елемент (подобен на този, който е в темата, но с обикновен кръгъл отвор:)) ако дам друг готов такъв за сравнение, без чертеж и размери ?


Потребителски аватар
DaNicHeLi
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 11:52
Автомобил: Golf IV
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Търся добър стругар

Мнениеот DaNicHeLi » Вто 16 май 2017 22:36


freestyler911 написа:Абсолютно те разбирам.

Ще ти дам телефон на професионалист , със златни ръце и сърце!

Ако се насочиш към него , предай му поздрави от Петър (оня със шантавата дипломна работа с магнитите.... той ще се сети.)

Казва се Бай Георги (Наков) тел: 0887266430


Днес този златен човек се бори 2 часа и възстанови едно зъбно колело за старата ми Априлия, за което съм му адски благодарен. Много опитен и добър стругар. Има инструмент и машини, колкото искаш.
Пиша всичко това, защото наистина вече рядко попадам на професионалист - перфекционист като него.
Препоръчвам !


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Търся добър стругар

Мнениеот pas1.8mi » Чет 07 сеп 2017 9:41


freestyler911 написа:Абсолютно те разбирам.

Ще ти дам телефон на професионалист , със златни ръце и сърце!

Ако се насочиш към него , предай му поздрави от Петър (оня със шантавата дипломна работа с магнитите.... той ще се сети.)

Казва се Бай Георги (Наков) тел: 0887266430



Ползвах услугите на бай Георги,и съм изключително доволен и от свършената майсторски работа ,и от отношението. Да е жив и здрав още дълги години! :bowdown



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта