Избор на малък ъглошлайф.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот samo_pechka » Чет 17 май 2012 10:12


Виж и тези (китайски са ,но никак не са лоши ,не се подвеждай ,че пише "немска марка") http://el-instrumenti.bg/%D1%8A%D0%B3%D ... egory_id=0 когато имам работа по покриви и тераси ползвам такъв (вече се "изцопа" един марков шлайф от 6-тия етаж и стана на сол и оттогава реших да ползвам за такава работа някой по-евтин),с идеята на всяка година ,година и половина да си вземам нов (нали има гаранция от 3 г :Mr Green Fun ),но стана 4 години и още не съм го "уморил" , а съм рязал и цигли с него- пепел и зор колко искаш.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот Stivi » Съб 19 май 2012 8:20


Ако искаш за 100лв може да си вземеш чисто нов голям на Спарки /стига да ти върши работа/ ,изглежда са подарявали инструменти на работниците в Ловеч от завода и Продавалника беше заринат с оферти за такива големи по стотина лева :idea:


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот stypkata » Съб 19 май 2012 10:52


Stivi написа:Ако искаш за 100лв може да си вземеш чисто нов голям на Спарки /стига да ти върши работа/ ,изглежда са подарявали инструменти на работниците в Ловеч от завода и Продавалника беше заринат с оферти за такива големи по стотина лева :idea:

Гледах ги аз тези,но под 120лв няма и като платя за еконт от Ловеч ще стане 130+,което надхвърля двукратно бюджета ми за любителско флексче .До колкото знам са им плащали в инструменти,като нямат за заплати...за това работниците си ги продават в интернет.


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот eos » Съб 19 май 2012 13:23




Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот Deo88 » Сря 30 май 2012 0:01


Matematiks написа:
Metabo :kissy: има едно малко около стотина лева в Бриколаж :kissy:

Подкрепям колегата за предложението !

Аз мога да препоръчам Hitachi .
Моето го купувах преди година за малко над 100 лв.

За аматьорска работа или не , ако можеш го вземи след един месец , но дай 20-30 лв. и купи по-добрата марка ! - мое мнение ...
Успех , и се надявам да направиш правилния избор :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот Vlad777 » Сря 30 май 2012 8:19


eos написа:http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=326181
:търсачкаа

Съединих двете теми. Няма смисъл от повторения


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Matematiks » Сря 30 май 2012 9:09




reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот reingar-x » Съб 02 юни 2012 13:13


До като търсих ъглошлайфа четох доста мнения и питах много хора работещи с ел.инструменти,в повечето случаи всеки си хвали своето но има и хора с професионално мнение и минали през ръцете им повече инструменти.Заключението до което стигнах е че боша от синята серия стига да е правен в германия си струва моя е с 900вата без спомагателни електроники и екстри не го имам от много време но за сега държи,пък и за цената която дадох от 80 лв си е супер.Друга марка която си заслужава и към която се бях насочил е макита по-добри цени от боша по-евтина подръжка имат и изцепки в производството но са малко,сега съм се насочил към перфоратор от тях.За спарки колкото и да съм горд ,че се прави в България не чух много добри отзиви сегашното им производство няма нищо общо с предишния Елтос имам стара бормашина от тях до сега не е правена не е много бързооборотна но е звер.За хилти чух хубави и лоши думи като последните бяха продиктувани от високата им ценова листа работил съм с техен перфоратор модела мисля,че беше те25 или 35 много бързо се работи според мен не знам дали има марката конкуренция в дупченето на бетон.Хитачи,конкурентни цени добри машини но липса на добро обслужване и сервис.Марки като Енхел,Райдер,Бъджет са на късмет виждал съм да умират бързо но има и бройки от тях които си вършат работата макар и по-бавно от горе посочените марки.В заключение всеки сам си определя бюджета който може да задели аз предпочитам да отделя повече средства но да си заслужава.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот samo_pechka » Съб 02 юни 2012 14:00


reingar-x написа:..........Друга марка която си заслужава и към която се бях насочил е макита по-добри цени от боша по-евтина подръжка имат и изцепки в производството но са малко,сега съм се насочил към перфоратор от тях.........В заключение всеки сам си определя бюджета който може да задели аз предпочитам да отделя повече средства но да си заслужава .

:beer Така е колега :да: Наскоро приятел ми се похвали с покупка на перфоратор Макита - лек клас ,поогледах я , направих и две дупки с осмица свредло за проходен отвор ( дълго да мине през стена) в един бетонен трегер - хареса ми :да: Не знам как ще е след 2-3 години ( поне при мен ) ,хубавото е ,че се предлага добър сервиз - важно условие за поддръжка на една машина. Между другото- за свредлата : да са по възможност със цяла твърдосплавна глава - верно са малко по-скъпи , но като цяло са много по-устойчиви и производителни в бетон !Машината работи леко и бързо!


mecsicaneca
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 15:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Goce Delchev

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот mecsicaneca » Нед 15 сеп 2013 19:51


100% Fein Най-ненормалната марка която съм срещал Такива Hilti,Dewalt,Bosch,Makita,Kress и Metabo, са поне 2-3 класи под Fein това не е марка за професионална употреба а за "индустриална" произведени са само в Германия и са били създадени за нуждите на корабостроителниците им.Единствен недостатък е че сервиз в България ако се наложи :cry .Притежавам ъглошлайф и бормашина на марката доста са грубовати и тежичи в сравнение с другите, и ъглошлайфа е на 8000 оборота на 125мм и реже като луд защото е 1600W. За Milwakee много здрави нямам преки впечатления само от един къртач който си беше добре направен само че май са изнесли производството си в Китай на 99% иначе фирмата Milwakee и KANGO са едно и също просто преструктуиране във времето, мисля че всеки е чувал за Канго но само като израз за къртач :biggrin

Последна промяна от mecsicaneca на Нед 15 сеп 2013 20:26, променено общо 1 път.


mecsicaneca
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 15:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Goce Delchev

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот mecsicaneca » Нед 15 сеп 2013 19:54


Оооо нещо съм се объркал с датите и годините съжалявам :banghead


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Matematiks » Пон 16 сеп 2013 1:04


Фейн е хубава марка, но цената и е ....

Има и друго нещо (така и така сме по темета)

Един флекс освен здравина, трябва и да притежава ергономия, да се работи лесно с него, копчето да се пуска и спира лесно и най-вече да е удобен за хващане с една ръка.

Мисля да си купя Метабото, което съм пуснал по-горе, но 1050 вата и 125 мм диск. Дебелината на корпуса отзад е същата :c020 и е адски удобен за работа с една ръка и като цяло доста маневрен.
Недостатъка му е копчето, почва да не задържа след 2-3 години всекидневна употреба и също така, че няма регулируеми обороти :rolleyes


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот AmW » Пон 16 сеп 2013 7:06


samo_pechka написа:
reingar-x написа:..........Друга марка която си заслужава и към която се бях насочил е макита по-добри цени от боша по-евтина подръжка имат и изцепки в производството но са малко,сега съм се насочил към перфоратор от тях.........В заключение всеки сам си определя бюджета който може да задели аз предпочитам да отделя повече средства но да си заслужава .

:beer Така е колега :да: Наскоро приятел ми се похвали с покупка на перфоратор Макита - лек клас ,поогледах я , направих и две дупки с осмица свредло за проходен отвор ( дълго да мине през стена) в един бетонен трегер - хареса ми :да: Не знам как ще е след 2-3 години ( поне при мен ) ,хубавото е ,че се предлага добър сервиз - важно условие за поддръжка на една машина. Между другото- за свредлата : да са по възможност със цяла твърдосплавна глава - верно са малко по-скъпи , но като цяло са много по-устойчиви и производителни в бетон !Машината работи леко и бързо!



Малко оф но да вметна нещо относно макита и представители в БГ...
Понеже имам много машини на макита, като доста от тях са на батерия (18в, ли-ион) мога да ви кажа да четете внимателно гаранцията както на машините така и на батериите. Личните ми инструменти (3 верта, 2 флекса, циркуляр, перфоратор, зеге и резачка за дърва) са купувани от Англия от 2008г. на сам и до ден днешен нямам проблем с нито един от тях (дори и с батериите).
Съответно във фирмата взехме макита комплекти - верт, зеге, фенер и по един перфоратор на батерия. Тотал - един голф 5...
Всичко супер, но след 8 месеца батериите умряха, аз спокоен занесох за гаранционна смяна и там ударих 2 странични греди... гаранцията до тази година е била 6 месеца и нищо не може да се направи. Нова батерия предполагам знаете колко струва тук и колко в Англия. Та повече от тук нищо и никога !

п.п. Отделно не ми признаха гаранцията на един перфоратор преди време тук в сервиза...

Малко и по темата...
Не мога да кажа, че съм работил с много флексове, но от всичките най удобни са ми били макита( може бе защото е мой и най често го ползвам) и флексовете на хилти. Но пък както каза колегата всеки сам си преценява бюджета и нуждите и прави избор според тях.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот forski » Пон 16 сеп 2013 7:18


От две години използвам Макита 5030, любителски за домашна работа, перфектен ми е, никакви забележки!
Рязъл съм всичко с него, желязо, теракот, фаянс, каменни плочи за облицовка из двора и т.н. машинката си работи перфектно и не създава проблеми.
Като я купувах беше на промоция за 130лв. с много готино метално куфарче :biggrin
http://www.hhhservice.com/magazin/profesionalni-elektroinstrumenti/gloshlayfove/razmer-na-disk-f-125-0/gloshlayf-ga5030-makita
Прикачени файлове
index.jpg
index.jpg (5.76 KиБ) Видяна 7985 пъти


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот samo_pechka » Пон 16 сеп 2013 8:06


Matematiks написа:
Един флекс освен здравина, трябва и да притежава ергономия, да се работи лесно с него, копчето да се пуска и спира лесно и най-вече да е удобен за хващане с една ръка.


:th_up Изключително важно за "едноръчните" шлайфчета :th_up аз бих добавил и плавен старт ,нисък шум и вибрации, понеже се работи често с тях и доста продължително ,самото копче да е прахозащитено , никому не е приятно да му блокира от пепел копчелака :twisted и след това или не изключва :censored2 и не "тръгва" :twisted
П.п. Малко ме шокира двойния стандарт за Макита в Бг ... излагат се :exclaim Почти вс. инструменти купувани от мен са от Германия и Англия, някои са нови купувани , но по-голямата част - секънд хенд , имам съвсем малка част оттук , но пък засега...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта