Пътуване България-Англия и обратно с кола (VW)

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот lion_heart002 » Пет 08 юли 2011 8:39


Тази кола е на 83 години! И е обиколила света няколко пъти! Най-малкия проблем на една кола са годините,а това,че в България купуваме масово боклуци на милион километри без никаква подръжка си е само и единствено наш проблем!!!

http://picturebugs.blogspot.com/2011/03/couple-travel-world-for-11-years.html




Потребителски аватар
pr3dat0r
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 06 окт 2008 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна Golf IV 1.8 GTI - AGU
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот pr3dat0r » Сря 15 авг 2012 7:21


Здравейте колеги, имам следния въпрос. Някой който е ходил до Англия може ли да сподели какви точно документи трябва да си извадя от тук става дума за колата.... и колко време може да остане колата в УК.... в смисал има ли някакъв срок. Благодаря предварително.


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Чет 23 авг 2012 21:02


pr3dat0r написа:Здравейте колеги, имам следния въпрос. Някой който е ходил до Англия може ли да сподели какви точно документи трябва да си извадя от тук става дума за колата.... и колко време може да остане колата в УК.... в смисал има ли някакъв срок. Благодаря предварително.

Ако мислиш да седиш по-дълго е добре да си прекараш колата на преглед.Задължително ГО и зелена карта.За тези километри трябва най-важно колата да е добре технически.При влизане кажи че отиваш на гости за седмица или 2.Колата може да остане 6 месеца и след това да излезеш до Франция и пак да се върнеш,но не съм много сигурен за последното.Аз стоях само 4 месеца.Смятай,обаче че ще имаш проблеми с властите,ако работиш там и имаш документи за пребиваване.Малко са шантави англичаните и е трудно да ги убедиш че си прав.
Това е общо взето.
На добър път !
:)


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Чет 23 авг 2012 21:05


Ето и снимка до добрата стара Темза :)


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот nokiangage » Чет 23 авг 2012 21:36


dikanski написа:Ето и снимка до добрата стара Темза :)

Евала колега :bowdown... :beer
ПС. Колко километра е в едната посока или по-точно колко общо беше пътуването? Поздрави :drunk


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Чет 23 авг 2012 22:02


2600 3 дни натам до Лондон при спане във Виена и Франкфурт на Майн.И 5 насам заради гърч в колата.По-малко се наспивах и по-малко карах,но бе готино :)
като изключим българските митничари :screwy


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот velinsl » Вто 28 авг 2012 7:59


Голям фен си... И е интересно написано.
:bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dobrin » Вто 28 авг 2012 18:41


Автомобилът - Ауди А6 1.9 TDI 110 к.с.
Лондон - София - два дена и около 2500 км през Виена, където преспах, за което благодаря на Ники7878 :bowdown :bowdown :bowdown
Тръгване на първия ден сутринта в 03.30 от североизточен Лондон. 117 км и час и половина до Дувър, ферибот до Дункърк. Цена на ферибота 26 паунда. Тръгна в 06.00 английско време, след два часа път е във Франция - 09.00 местно време.
Кара се около 15 км. във Франция, след това е Белгия. Заредих на първата бензиностанция колкото да стигна до Холандия, където нафтата е най-евтина в района. В Белгия са около 230 км.
След това Холандия, около 30 км. Бензиностанцията, на която заредих, се намира съвсем малко преди границата с Германия, Шел. Цената беше 1.524 евро.
От там газ - цялата Германия е малко над 750 км. Минава се покрай Кьолн, Франкфурт и надолу към Регенсбург и Пасау.
В Австрия до Виена бяха мисля около 250 км. Винетка за 10 дни - 8 евро. Това за първия ден - 12 часа нонстоп каране на континента с почивки от по около 10 - 15 минути. Общо с Англия - 1 410 км.

Втория ден - заредих във Виена, Ники ми препоръча една бензиностанция, цена на нафтата 1.398 евро. Разход за първия ден - 5.6 литра на 100 при средна скорост 111 км/ч.
От Виена до границата са малко повече от 100 км. След това се влиза в Унгария - винетка - 13 евро. Около 400 км. покрай Будапеща и Сегед. Внимавайте на Будапеща да не изтървете разклона преди града, защото ако минете през него е ужас и ще загубите много време.
Сърбия - такси по магистралите, плаща се на три места. Най-добре да се плаща с банкова карта, излиза с около 20% по-евтино, отколкото в евро. Общо около 21 лева. Общо в Сърбия около 540 км.
Внимавайте покрай Белград. В момента правят някакво ново околовръстно за транзит към Ниш и табелите сочат Ниш. В никакъв случай не минавайте от там. Най-добре си е по пътя през Белград.
След това е Ниш, Пирот, Димитровград. В България, до София, са около 60 км до центъра. Общо за втория ден - около 1 010 км и 11 часа, средна скорост около 107 км/ч, разход на гориво с включен климатроник - 5.5 литра на 100 км.

По-краткия път (с около 100 - 120 км) е в Австрия през Грац, след това Хърватска и тогава Сърбия, но аз минах през Виена за да видя приятел.


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот genevaboy2 » Вто 28 авг 2012 19:19


ако мога да дам и аз няколко съвета за UK:

ако не минаваш през тунела, провери къде е по евтин ферибота: в кале ( calais ) или дънкерк (dunquerque)

преди да се качиш на него, сипи яко у френско ... в UK горивата са по скапи ...(поне по мой спомен от преди 4 години)

като слезеш на UK територя, МНОГО внимавай с тяхното движене ... ( за нас е на обратно, но не и за тях) и ако ти е за парви път си е авантюра ...
аз за да се подсещам да сам на ляво, си бях залепил литс хартия с 3 ГОЛЕМИ стрелки "нa ляво"

Cheers !!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия и обратно с кола (VW)

Мнениеот dobrin » Сря 29 авг 2012 8:36


Минаването през тунела е за мен напълно безсмислено. При цена над 70 паунда за тунела и 26 за ферибота.
Разликата в цените на горивата е осезателна. В момента е около 30 евроцента, като е по-добре да се зареди в Белгия - там е по-евтина и от Франция, а разстоянието от Белгия до ферибота на Дюнкърк е около 20 км.
За дясното движение - трябва просто да се внимава първите няколко километра. След това се свиква.


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия и обратно с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Пон 03 сеп 2012 23:58


dobrin написа:Минаването през тунела е за мен напълно безсмислено. При цена над 70 паунда за тунела и 26 за ферибота.
Разликата в цените на горивата е осезателна. В момента е около 30 евроцента, като е по-добре да се зареди в Белгия - там е по-евтина и от Франция, а разстоянието от Белгия до ферибота на Дюнкърк е около 20 км.
За дясното движение - трябва просто да се внимава първите няколко километра. След това се свиква.

Ферибота ми бе 26 евро на влизане към острова с Норфолк лайнс (Сега DFDS).Пристигнах в полунощ и се чувствах като у дома,въпреки новото движение ,си карах добре,англичаните са много учтиви :)
А на връщане си запазих билет по от рано за 12 евро.Заредих на Дувър ГАС до горе и от там право в Люксембург ,където гаста и бензина бяха щокиращо евтини.LPG-то беше 45 цента maikomila ,а бензина 97 цента scare .Тогава съжалих че ,газовата не ми е 80 или 100 литра :D.Във Франция не си е работа,както е казал колегата,по-добре в Белгия.
Честно да си кажа ,ходи ми се отново ,но вибрациите в Джетата са ми в повече.Ще я пенсионирам ,да си кара старините само по грубите пернишки надупчени пътища


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия и обратно с кола (VW)

Мнениеот genevaboy2 » Вто 04 сеп 2012 10:17


вярно си е за Люксембург, единственото място, където при сипване, литрите са повече от дължимото, ( или поне бяха ), защото нямат такси, акцизи и други 3а горивата им.

и аз бях сипвал от там при едно пътуване до белгия преди години.

така че, който минава от там, ДА СИ СИПВА КОЛКОТО МОЖЕ !!

браво колега, тънко си минал ! :Mr Green Fun :да:

а за UK, найстина са много учтиви, имат култура на каране ! :beer


sexwin
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 07 сеп 2008 11:47
Автомобил: golf III
Двигател: afn
Местоположение: Плевен

Информация за пътуване от България до Англия с кола

Мнениеот sexwin » Пет 28 ное 2014 14:13


Здравейте колеги ! Налага ми се да ходя в Англия и имам доста въпроси , на които се надявам да намеря отговори тук от Вас! Предварително се извинявам ако съм объркал раздела , където да си пусна темата :th_up Колата с която евентоално ще пътувам е със БГ регистрация и е с десен волан. Колата е на приятел , който живее в Англия в момента!


1. Мога ли да пътувам с неговата кола до там ?
2. Трябва ли ми пълномощтно за ползването на колата ?
3. Зелена карта трябва ли ми ?
4. Колата е със НЕфабричен Ксенон , трябва ли да сложа обикновенните крушки ?

Това са въпросите , които ми изникват до момента. Ще помоля хора , които имат адекватна и реална информация да пишат с подробности , които са точни , а не хора които са чули от тук-оттам неща, за които не са сигурни ?! Интересуват ме и къде и какви пътни такси се плащат и всякакви тънкости при предвижването по пътя. Навигацията ми ми дава следния маршрут:

България > Сърбия > Хърватия > Словения > Австрия > Германи > Холандия > Белгия > Франция > Англия


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Информация за пътуване от България до Англия с кола

Мнениеот peyu » Пет 28 ное 2014 15:28


Здравей колега, не мога да ти помогна с информация относно документите,
но искам да те предупредя, че правят много голям ремонт на магистралата от Мюнхен до Щутгарт
бъди предпазлив, ако трябва си почини добре преди да влезеш във въпросната отсечка.
Наблюдавай трафика през телефона защото доста често стават инциденти и можеш доста
да си удължиш пътя (престоя).
Строят още няколко платна и за това са вкарали целия трафик в 4 ленти. На места е доста тясно с бетонени
прегради.. скоро пътувах до Щутгарт и 2часа задръстване на аутобана..
Следи си трафика има малки пътчета около магистралата които могат да ти спестят доста време и нерви.
Леко и безаварийно пътуване и дано
времето да не се разваля!

edit: дори в момента има 4 проишествия и задръстване.. :/
Разгледай алтернативни маршрути


viking.
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 19 яну 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Информация за пътуване от България до Англия с кола

Мнениеот viking. » Пет 28 ное 2014 16:49


Здравей.
Пътувал съм няколко пъти по този маршрут.По граничните пунктове искат само док.на авт. и твоите.Аз имах зелена карта,преведено на англ.пълномощно(с печати от фирма за легализация),голям талон...От тази година зелената карта отпадна..Проблем не са ми създавали.С лична карта пътувах.На ферибота в англ.те питат за колко време ще останеш като видят бг номер;)
Лек път.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта