Електронните цигари

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Електронните цигари

Мнениеот stefarata » Нед 14 окт 2012 20:19


приятелката ми е върл пушач и смятам да и подаря една такава джаджа. Какво бихте препоръчали че въобще не съм в час http://ofrbg.prodavalnik.com/damska-elektronna-tsigara-slim--cherna-i3569798 нещо такова??




xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Пон 21 яну 2013 1:14


stefarata написа:приятелката ми е върл пушач и смятам да и подаря една такава джаджа. Какво бихте препоръчали че въобще не съм в час http://ofrbg.prodavalnik.com/damska-elektronna-tsigara-slim--cherna-i3569798 нещо такова??


по принцип си е вече цяла наука :)
в електронните цигари всъщност има една батерия с малко електроника, изпарител/ нагревател и резервоар с течността за изпаряване.
има две технологии за изпаряване, с атомайзер(отделни елементи) и картомайзер(изпарител и резервоар е едно цяло).
По принцип стартовите пакети вървят с атомайзер.
като наблюдение в/у двете технологии:
атомайзера прави добра пара и усещане в гърлото, но много често протича и това често е достатъчна причина да те откаже от електронните цигари. модела за който питаш е такъв и вероятно няма да е много по различен.

картомайзера е по добре защитен и не протича така както атомайзера.
Има доста модели картомайзери като всеки си има плюсове и минуси. всеки има различни усещания при дърпане и препоръчвам всеки да опита от всички видове CE4/CE5, T2, T3, Vivi Nova V4 и др.
За мен си съм намерил идеалния и пуша от известно време само с картомайзер vivi nova V4.
използвам его батерия 1100 mah с usb зареждане в долната част, позволяващо да се пуши, докато се зарежда.
не препоръчвам използването на стартови пакети, освен ако не някакъв по сериозен повод като подарък за отбиване на номера.

по принцип жените се обичат да е нещо лъскаво и фешън, но доколко ще им върши работа мога само да гадая по обувките, които си купуват..
вземи по добре една EGO батерия 1100 mah отделно и един читав картомайзер и си готов.

важно е с каква течност ще започнеш. лично мен ми харесват с аромати DE luxe tabacco(дънхил), De tabaco(давидоф), чисто tabacco и плодови, шоколад ванилия и мн други.

тъй като изпарявам от няколко месеца и живо се интересувам относно вредните влияния от съставките на течностите мога да кажа, че към момента съставките на течностите се водят неутрални към организма с изключение на никотина, който се води токсичен. всички изказвания против електронните цигари са от некомпетентност или поръчкови. основните съставки са пропилен глигол и ванилиев екстракт и растителен глицерин. към някой от плодовите аромати някой могат да имат алергии.

разбира се най добре да се спрат директно цигарите, но чесно казано не съм сигурен, че искам да ги спирам, а да пуша по безопасни.
надявам се да съм бил полезен на бъдещи и начинаещи електронни пушачи да им се изясни кашата, в която попаднах аз преди няколко месеца.


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Електронните цигари

Мнениеот onazi » Пон 21 яну 2013 2:19


feikot написа:Тепърва почват да казват и да излизат информации,че също са вредни и съдържат канцерогенни елементи.

Това е напълно вярно!
Аз също имам, пуших я няколко дни почна да ми се повръща от нея, смених течността - по същия начин и така с няколко никотина.. по-тежки по-леки и тц
Факт е, че са практични и дрешките ти не носят онази гадна смрад, но на мен лично не ми понася тази пара с вкус на никотин.
Иначе като цяло батерията я зареждах веднъж седмично, а картомайзера веднъж месечно.
Нещото което ме дразнеше е, че нямах мярка.. дръпка тук, дръпка там! А при нормалните цигари изпушваш една и след половин час друга, а с ел. цигара - постоянно!


Потребителски аватар
burn0ut
Мнения: 155
Регистриран на: Чет 25 юни 2009 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол / Бургас

Re: Електронните цигари

Мнениеот burn0ut » Пон 21 яну 2013 3:07


http://www.ecigarette.bg/shop.html?page ... egory_id=1
Да попитам, тези 10 броя дрън-дрън пречистен никотин, тези атомаизери ли са ? В тях ли е материала mhihi


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Пон 21 яну 2013 8:47


да, атомайзери са, но тоя комплект много ме съмнява да свърши работа пък и без никаква гаранция.
тези пълнители с никотин мисля, че не могат да се пълнят допълнително с течност и те задължават да станеш клиент на сайта за пълнители.

onazi написа:
feikot написа:Тепърва почват да казват и да излизат информации,че също са вредни и съдържат канцерогенни елементи.

Това е напълно вярно!
Аз също имам, пуших я няколко дни почна да ми се повръща от нея, смених течността - по същия начин и така с няколко никотина.. по-тежки по-леки и тц
Факт е, че са практични и дрешките ти не носят онази гадна смрад, но на мен лично не ми понася тази пара с вкус на никотин.
Иначе като цяло батерията я зареждах веднъж седмично, а картомайзера веднъж месечно.
Нещото което ме дразнеше е, че нямах мярка.. дръпка тук, дръпка там! А при нормалните цигари изпушваш една и след половин час друга, а с ел. цигара - постоянно!


добре де от твоя опит с електронна цигара как заключи, че са канцерогенни? че течността е гадна смрад ли? доколкото разбирам си тествал един аромат течност с няколко различни концентрации на никотин?
да, признавам, че има течности, които смърдят ужасно, но има и много приятни течности.
в момента изпарявам шоколад и ми е много сладък и приятен вкуса в устата.
относно мярката тук има особенност, която е по скоро психологическа. като запалиш аналогова ти си длъжен да пушиш 5-7 минути или около 15-20 дръпки, а може да ти се иска да си дръпнеш само 1-2 пъти. е кое дава повече свобода?
нормално е като се задръстиш с катрани да не искаш да палиш 30 мин.

Последна промяна от xpyc на Пон 21 яну 2013 13:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
fac3`t0`fac3
Мнения: 457
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 12:46
Автомобил: Vw Golf ABF
Двигател: ABF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот fac3`t0`fac3 » Пон 21 яну 2013 10:09


Здравейте. Пуша електронна цигара от няколко месеца , мога да кажа че " почти съм отказал цигарите " пуша по 1-2 максимум на ден :) Предполагам мога да бъда полезен с няколко съвета от мен.
Никога не изпозвайте течности на E-Healt от 1-2лв , защото са с неясен произход и нямат сертификати ( което само говори по себе си , какво може да ви причини ) . Изпозвайте течности на Деканг , Хангсен , Флейвър Аарт , Инавера. Масово на Деканг са най-разпространяваните.
Другото което е , не си взимайте комплекти от аукро , продавалник ( 2 Его - Т + едно Зарядно ) , това са ментета който са до такава степен опасни , че самата батерия може да гръмне в устата ви.. при което няма да е особено приятно за човекът който я пуши. Всичко вътре е толкова калпаво направено , като започнем от спойките , батерията и платката .. че аз докато се запозная по - отблизо със истинска е -цигара изгорих цели 6 , от който 2 почти се възпламениха в ръцете ми и летяха от 7мия :mrgreen:
Единствените места за качествени стоки който аз знам са pv-bg & e-pushkom.com , За пу6ком можете сами да прочетете във доста форуми мнения за тях. Продавачите там си нямат дори и ни - най малка представа за какво си говорим , камоли да ви помогнат. Аз лично използвам Ego-C Upgrade 2 пастру батерия , с картомайзер Кангер Т2 сменями глави , и течности на горе изброените марки. Ако имате някакви по специални въпроси , питайте :да:

Поздрави


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Пон 21 яну 2013 13:54


fac3`t0`fac3 написа:Здравейте. Пуша електронна цигара от няколко месеца , мога да кажа че " почти съм отказал цигарите " пуша по 1-2 максимум на ден :) Предполагам мога да бъда полезен с няколко съвета от мен.
Никога не изпозвайте течности на E-Healt от 1-2лв , защото са с неясен произход и нямат сертификати ( което само говори по себе си , какво може да ви причини ) . Изпозвайте течности на Деканг , Хангсен , Флейвър Аарт , Инавера. Масово на Деканг са най-разпространяваните.
Другото което е , не си взимайте комплекти от аукро , продавалник ( 2 Его - Т + едно Зарядно ) , това са ментета който са до такава степен опасни , че самата батерия може да гръмне в устата ви.. при което няма да е особено приятно за човекът който я пуши. Всичко вътре е толкова калпаво направено , като започнем от спойките , батерията и платката .. че аз докато се запозная по - отблизо със истинска е -цигара изгорих цели 6 , от който 2 почти се възпламениха в ръцете ми и летяха от 7мия :mrgreen:
Единствените места за качествени стоки който аз знам са pv-bg & e-pushkom.com , За пу6ком можете сами да прочетете във доста форуми мнения за тях. Продавачите там си нямат дори и ни - най малка представа за какво си говорим , камоли да ви помогнат. Аз лично използвам Ego-C Upgrade 2 пастру батерия , с картомайзер Кангер Т2 сменями глави , и течности на горе изброените марки. Ако имате някакви по специални въпроси , питайте :да:

Поздрави


и на мен едната ми батерия е такава 1000 Mah, но имам още една 1100mah, която не е така наречената "оргинална", но си работи безгрижно, а и в взех с 6 месеца гаранция :)
аз пуша тютюневи течности Хангсен и с тях задоволявам напълно нуждата от цигари.
не са единствените места посочените от теб. аз пазарувам от други сайтове, но наистина по аукционите се продават боклуци, но за тези пари толкова..


Потребителски аватар
D'oh
Мнения: 581
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот D'oh » Пон 21 яну 2013 18:01


Пуша такова чудо от 4-5 месеца насам. Искам да кажа че и в обикновената цигара има т.нар. "химии". Разликата тука че пушиш чист Никотин, които е смесен с глицерин и вода (голяма химия...) пробвах какви ли не течности и от едни съм много доволен те са Dekang (купувам ги от подлеза на CCS , София ) тези които аз купувам са USA Mix (marlboro) и някакъв аромат да речем...Ягода. Слагам ги в едно и става супер, хем мирише на ягодки хем цигарки :D Цигарата е eGo-T, а картомайзера (нещото където се събира течността) е някакво Полско пройзводство, 2.4мл наскоро го взех и грам не тече.
Прикачени файлове
DSCF1550.JPG
Ето ги въпросните 2 течности, едната е Low - USA MIX която съдържа 11mg. никотин, а другата е Zero за вкус и мирис.
DSCF1552.JPG
Ето как изглежда батерията, 660Ah.
DSCF1554.JPG
Много по лесно се налива течността и не тече!


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Пон 21 яну 2013 19:19


мда това е Т2 картомайзер :) като цяло е добър, само ако изпаряваш глицеринови течности може да замирише на изгоряло.
на колко пари купуваш деканга?


Потребителски аватар
D'oh
Мнения: 581
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот D'oh » Пон 21 яну 2013 19:37


на 7.50 имало и някаква Полска в Младост Пазара до метрото която струвала 6.80.
Забравих да напиша в предния ми пост, че ако искаш нещо по силно просто взимаш по голям "mg" на никотина.


Потребителски аватар
fac3`t0`fac3
Мнения: 457
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 12:46
Автомобил: Vw Golf ABF
Двигател: ABF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот fac3`t0`fac3 » Пон 21 яну 2013 21:25


Да , Картомайзера ти е Kanger T2 и е доста използван , защото е на добра цена за българския пазар , събира 2.4мл течност и дава доста добър удар и пара. Другото което е , че карта е със сменяеми глави ( което улеснява смяната , не е нужно да се взима цял нов ) . Често срещан проблем при него е че се пука мунщука ( нов е 1лв) и протича отдолу. Аз лично от тютюневите течности на Hangsen Не съм доволен , започвам да усещам една тежест в гърдите .. Но от тях наскоро взех Kiwi Mix 18mg/10ml И съм доволен :) . За цигарите по аукционите споменах в предния пост , определено не ги препоръчвам.. Българина е така изграден че винаги търси нещо по - евтино ... но почти винаги излиза двойно по - скъпо :wink:
Друго което е че масово се продава Деканг , да известни са но ви препоръчвам да опитате и други марки течности . Аз например намерих нещо което в другите форуми се пуши доста , и не омръзва. Именно Shade на италянската фирма Flavour Art. Няма нищо общо с Деканг , парата е супер , ударът в гърлото също. Има и лек сладникъв вкус , а на местата където се пуши мирише на захарен памук. mhihi mhihi


Потребителски аватар
D'oh
Мнения: 581
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот D'oh » Пон 21 яну 2013 21:51


Бе за тази италианската ми казаха че не била много хубава, а и не ми се експериментира честно казано. Сега съм се зачудил дали да не взема по голяма батерия.... 1100Ah ?


Потребителски аватар
fac3`t0`fac3
Мнения: 457
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 12:46
Автомобил: Vw Golf ABF
Двигател: ABF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот fac3`t0`fac3 » Пон 21 яну 2013 22:22


mIx3d написа:Бе за тази италианската ми казаха че не била много хубава, а и не ми се експериментира честно казано. Сега съм се зачудил дали да не взема по голяма батерия.... 1100Ah ?


Различни хора - различни интереси. Аз досега за Флейвър Арт не съм видял нито чул нищо лошо :D . Но все пак всеки си има право на избор , цената на 10мл шишенцето е колкото на Деканг ( без промото ) .. и принципно не пречи да изпробваш на друг производител :)
Моята батерия е 1000ah и ми издържа до 2 дни пушене + променливото съпротивление. Издръжливи са , но не съм доволен от Joy-e Определено , защитите им от късо са меко казано много калпави . Препоръчвам ти да си вземеш на SMOG ако успееш да си намериш :) От личен опит ти го казвам това :wink:


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Вто 22 яну 2013 8:32


колеги вчера ми дойде лаватуба батерия за 85 кинта на промоция в един сайт и картомайзер виви нова с резервоар 3,5 милилитра за 12 лв също на промо.върви с 2 батерии 18650 по 2200 mah, като се използва само една в тялото. аз обаче сложих 3800mah батерия от един лед фенер, който наскоро си взех :)
та за тялото лаватуба има променливо напрежение от 3 до 6 волта, има дисплей показващ съпротивлението на картомайзера, оставащи чертички заряд на батерията и текущо напрежение, с бутони + - може да се регулира волтажа със стъпка 0.1 волт. заряда на батерията от снощи досега не е мръднал тези 3,5 мл в карта мисля ще ми стигне за цял ден.
като изключим големината на батерията(за която колежките на работа ме питаха вибратор ли е това :D) нямам други негативни забележки. за тази батерия трябва по сериозен картомайзер. този който си купих може да пуши до 4,5 волта без да мирише на изгоряло.
та търся си изпарител със съпротивление над 3 ома.

аз със 1000 mah батерия изкарвам около 12 часа на моя стил на пушене.


Потребителски аватар
D'oh
Мнения: 581
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот D'oh » Вто 22 яну 2013 9:51


xpyc дай някакъв сайт да видим тези техники !



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта