Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора ръка!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Miki » Пон 15 апр 2013 10:08


Два електроуреда съм купувал от Технополис на околовръстното, които са били мостри. И двата пъти си поисках отстъпка и двата пъти ми намалиха цената въпреки, че реално погледнато разликата от нови беше само малко прах - става дума за кухненски робот и скъпа печка-духалка, които няма как да са работили на щанда за разлика от телевизор или лаптоп примерно. Така, че хора искайте си намаление, след като взимате мостра! Ако не ви го дадат (а би трябвало, поне така е редно) има и други магазини, нали ;)
А Техномаркет на мен лично отдавна ми е в черния списък.




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот radi_nrj » Пон 15 апр 2013 10:24


А бре и едните и другите са за таковане ама явно едните по-малко, а другите повече. И това, че когато няма някакви промоции или акции в тези 2 огромни за мащаба на страната ни търговски вериги успяват на 100% от стоките, които ги има и в 2-те вериги да имат 100% еднакви до стотинката цени за каква "конкуренция" говори?
(извинете ме, написах "картелно споразумение" с много правописни грешки :mhihi :mhihi :mhihi )


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Petrolhead » Пон 15 апр 2013 10:31


Не купувайте от тях бе колеги.
От няколко години вече не купувам едра техника от тези магазини. всъщност от никакви магазини.
обзавеждам се само с вторупотребявана, немска техника от истински марки. успях да привлека към каузата и почти всички близки и познати.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот IRRITATING » Пон 15 апр 2013 10:31


Всички недоволни а магазините пълни :mhihi Българина като види промоция и губи и малкото му останал разсъдък


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Zerga3GT » Пон 15 апр 2013 10:48


Аз съм същия като автора само че за пс3 мостра което работи точно 10 дена.
Смениха ми го, ама защо трябваше да ми го набутват на първо място?
Боклучеста работа.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот bobocamaro » Пон 15 апр 2013 11:11


Zerga3GT написа:.. пс3 мостра което работи точно 10 дена..

Гениално....взимаш убитата мостра, на тънканайската цена, трошиш я умишлено и недоказуемо след некой и друг ден. И ти я сменят с чисто нова. :mhihi
Евала пич, добре, че драсна за това пс3.
Въпроса е да поломиш уредът на тотал щета, без да те фанат. :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Как става ли, много внимателно с винтовете и после с една жигулска бобина се лекува све що е чип вътре. :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот radi_nrj » Пон 15 апр 2013 11:13


bobocamaro написа:
Zerga3GT написа:.. пс3 мостра което работи точно 10 дена..

Гениално....взимаш убитата мостра, на тънканайската цена, трошиш я умишлено и недоказуемо след некой и друг ден. И ти я сменят с чисто нова. :mhihi
Евала пич, добре, че драсна за това пс3.
Въпроса е да поломиш уредът на тотал щета, без да те фанат. :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Как става ли, много внимателно с винтовете и после с една жигулска бобина се лекува све що е чип вътре. :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Bobo, недей така, точно на игровите конзоли мострите ако знаеш какъв бой отнасят... Изобщо няма да се учудя ако 'фърли топа на 10-тия ден.

Последна промяна от radi_nrj на Пон 15 апр 2013 12:40, променено общо 1 път.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот azrod » Пон 15 апр 2013 11:50


radi_nrj написа:
bobocamaro написа:
Zerga3GT написа:.. пс3 мостра което работи точно 10 дена..

Гениално....взимаш убитата мостра, на тънканайската цена, трошиш я умишлено и недоказуемо след некой и друг ден. И ти я сменят с чисто нова. :mhihi
Евала пич, добре, че драсна за това пс3.
Въпроса е да поломиш уредът на тотал щета, без да те фанат. :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Как става ли, много внимателно с винтовете и после с една жигулска бобина се лекува све що е чип вътре. :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Bobo, недей така, точно на игровите конзоли мострите ако знаеш какъв бой отнасят... Изобщо няма да се учудя ако върли топа на 10-тия ден.

Прав си, наистина много бой отнасят. Хабсолютну съм съгласен с теб.

Има и друго, скъпи колеги! Да ви светна аз като познат на хора от другата страна - доставчиците на веригите. Веригата Х казва искам 100 лаптопа еди кой си модел ( и не ми минавайте с номера, че ВСИЧКИ верги си внасят ВСИЧКАТА техника - Смешно е :scare3 ) и нашия човек казва : имаш ги до 15 дена на цена например 500 лева. Да речем с по 150-200 лева горница да ги продадат както се прави нормално, да ама не някой си там маркетинг тиквеник от веригата Х става и казва: взимаме ги само ако са на 450 лева и с еди-колко си дена разсрочено плащане. Доставчикът псува, псува наум, па като размисли 100 парчета по толкова горница ще им сложи и вземе, че им достави ама от най-разтропаната стока дето е изцедена до последна стотинка. Я с някви орязани памети ддр2 на 533, я показали дефекти още на линията и рециклирани преди да са излезли от завода и всякакви такива боклуци, които са най-евтиния на най-евтиния вариант. И това го знам, че важи за всички сфери - хранителни, техника, а бе където имам клиенти доставчици всеки си има и една графа "за веригите магазини". Да не говоря, че измислят и слагат стоката ти в някакъв каталог или на някой си по-преден рафт и направо си приспадат сума от сумата за плащане за съответните стоки. Не че е лошо да правят реклами и промоции, но начинът, по които решават еднолично и само ти съобщават без да има комуникация искаш ли, не искаш ли да си включен и по някакъв начин да се уговори сумата за отбив. Имат много хубаво мото: "Като не ти харесва хорото, не се хващай".
Няма да казвам и за друг случай влизайки в една пловдивска фирма как в сервиза дъната бяха от пода до тавана наредени едно върху друго без кутии или дори антистатични пликчета - това е гаранцията на компютрите Нео закупени от Метро. Влиза компа, развиват с винтоверта дъното и го хвърлят на купчина на отсрещната стена. Явно си знаеха за качествата им и не губеха много време за диагностика на съответната партида.


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот snuupy93 » Пон 15 апр 2013 17:34


Ем, съвсем наскоро, обаче от Технополис... С бащата бяхме тръгнали да взимаме лаптоп. Харесахме един модел. Отиваме в Люлин... 3 лаптопа.. единият мостра, другият бил се изгубил някъде, третият със сгъната панта... уж от кутия "нов". Мострата изпонадрана... Отиваме в Технополис в България Мол. Там 3 броя, една мостра, един пак имаше отварян нещо.. третия беше читав, но кутията беше ударена.. него взехме, в крайна сметка е без забележки. Най-интересното беше, като попитахме служителката "Може ли някой неразпечатван?" - "Ама съвсем неразпечатван ли?" - отговоря тя :icon_lol Казахме, еми, да, нали все пак нов го купуваме за 1000+лв... Трябва да е съвсем неразпечатан. Та убихме цял ден в ходене от Технополис в Технополис, докато вземем нещо ново. В Техномаркет е същата работа, те процедират по сходен начин... В България да си купиш нова стока е нещо много трудно. Всичко или има дефект, или е отваряно, или е блъскано.... Много внимавайте като купувате нещо ново и НИКОГА не взимайте мостра!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Vlad777 » Пон 15 апр 2013 17:39


bobocamaro написа:Защо използвате термина "втора ръка"? Тези стоки не са веднъж продавани.
Ма да ти го наскубат от стената, пред тебе, и после да ревеш, че е "втора ръка" е смешно.

Значи телевизор, който е ползван 2 години като мостра вече е изписан един път от склада и за мен дори не 2ра ами е трета ръка. В магазина телевизорите работят 365 дни в годината по 12 часа... За 2 години и три месеца това са 10000 часа! Колко му е ресурса на този телевизор? След колко часа започва да губи качеството на картината си? Аз у нас като ползвам телевизия 200 дни в годината по 5 часа - тези часове ще ги навъртя за 10 години! Значи купувам нещо, което ще мога да го ползвам 10 години по-малко, без да ми е съобщено за това!

Освен това случаят е следния: майка ми и баща ми отиват на щанда с телевизорите САМСУНГ. Консултант им казва "Да има го този модели и в компютъра има 4 бройки. Идете пред склада с това листче и им кажете да ви дадат този модел". Съответно майка ми отива пред вратата на склада в магазина и дава листчето и казва, че я пращат за този модел телевизор. Казват й: "ОК - изчакайте". Тя чака и след известно време й донасят един залепен с тиксо кашон. В последствие си спомни, че някакви хора са минавали покрай нея с телевизори, които носят на ръце и не са в кашони! През това време баща ми добутва количка и пита дали няма да отворят кашона и да пробват телевизора. Отговорът е: "НЕ, ДНЕС Е ГОЛЯМА ЛУДНИЦА И НЕ ГИ ПРОБВАМЕ"!!! Дори гаранционна карта не са им дали, а са им казали да дойдат другата седмица за нея, отново с оправданието, че е голяма лудница. Според мен СЪВСЕМ УМИШЛЕНО не са искали да отворят кашона и да пробват телевизора, за да не си проличи, че е мостра! Т.е. цялата случка си е схема за продажба на употребявани стоки като нови, защото кой друг би си купил употребяван 10000 часа телевизор на цена, на която в съседния магазин продават ЧИСТО НОВ, неразпечатан в кутията!?!
IRRITATING написа:Всички недоволни а магазините пълни :mhihi Българина като види промоция и губи и малкото му останал разсъдък
Аз и семейството ми сме БИЛИ ДОВОЛНИ И ЛОЯЛНИ КЛИЕНТИ НА ТЕХНОМАРКЕТ ОТ 2000 г. НАСАМ! Тогава имаше само един Техномаркет Европа в Дружба, където сега е супермаркет icon_idea До миналата година съм бил винаги доволен и не съм имал забележки. Всичката си техника, освен компютри, съм купувал само от тази верига. Винаги съм ги препоръчвал. НО ПОСЛЕДНИТЕ 2 СЛУЧАЯ И ТОТАЛНИЯ СРИВ В КАЧЕСТВОТО НА ОБСЛУЖВАНЕТО ПРОМЕНИХА МНЕНИЕТО МИ НА 180 градуса! Повече кракът ми няма да стъпи там, освен ако не се наложи да предявя рекламация на някоя от вече закупените стоки!
Sunny написа:тяхната стока се продава сама и не обърнат внимание на консултантите си, тяхната подготовка и отношение към КЛИЕНТА, то ще вървят само надолу и надолу ...

Абсолютно вярно!!! Така или иначе цените вече са еднакви навсякъде и точно ОБСЛУЖВАНЕТО И ГРИЖАТА ЗА КЛИЕНТА са предимството, което един магазин може да има пред друг. Точно това липсва в Техномаркет!
idiotchooo написа: Хермина я познава лично, определено съм съгласен, че ако не те познава се държи много зле.

Щом я познаваш, предай й много поздрави от "истерикът" (както тя сама ме определи, докато говореше по телефона) и неговите родители! Кажи й също така да следи интернет и социалните мрежи - до момента за по-малко от 48 часа темата са я видяли над 3500 човека и над 50 човека са я споделили във Facebook. Именно тя и нейното високомерие и безпочвено самочувствие са причината веригата, в която работи да загуби стотици и хиляди лоялни клиенти! Дано и някой ръководител види темата де. Тя бързо се мултиплицира и в други форуми icon_idea


Потребителски аватар
Persin
Мнения: 392
Регистриран на: Пон 11 яну 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe-Pleven

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Persin » Пон 15 апр 2013 17:55


напълно си прав колега,като видят,че някои на разбира гледат да му пробутат използвана стока,е да ама не,а щосе отнася до колегата SUNNY-ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Winner25 » Пон 15 апр 2013 19:59


Проблема е че и мострите трябва да се "пробутват" и това не само в техномаркет, но и в другите магазини. След като е възникнал проблем е трябвало да измислят нещо, така че всички да са доволни :smile


stuffzz
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 15 апр 2013 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот stuffzz » Пон 15 апр 2013 20:53


Ne mojete da minete ot drugata strana za da vidite kontrasta m/u horata koito vi obslujvat i samite vas gospoda klienti. Ve4no za tova kak bilo v drugite strani govorite.... V drugite strani iz magazinite nqma praktika da vi otvarqt stokata da q oglejdate po 1h da q testvate da q omazvate i nakraq da si tragnete, sled koeto sledva6tiq sled vas da ne iska da q kupi poneje bila "na prusti". Ne6to pove4e. Horata v drugite strani sa malko ot malko podgotveni predi pokupka, a nie tarsim i ne znaem kakvo tarsim i sled 2h obqsnqvane, pipane i pretencii po4vame da se jalvame kolko sme nedovolni ot obslujvaneto. Imah priqtel koito hodi v USA i poseti magazin na "best buy". Sled vapros za izlojen model laptop e polu4il otgovor "podhodq6t e za multimediq", a men vseki den me pitat za arhitekturi na procesori i koi kondenzator po platkata za kakvo sluji. Nqma da govorq za super naglata praktika s razhojdaneto ot model na model v produjlenie na 1h i sled tova se prokradva izre4enie ot tipa "Blagodarq vi az 6te go kupq online za6toto tam ima otstupka". Idvate i pitate ne6to izgodno nqma li da ima. Pravqt vi promociq kakvato nikoi v BG ne vi e pravil. Malkoto personal si spukva zadnika ot rabota da vi obsluji 3 dni bez po4ivka s dopulnitelno rabotno vreme i vsi4ko tova ne ni se pla6ta, a vie pak ne ste dovolni. Imal sum slu4ai sas semeistvo koeto pita nqmate li evtini laptopi. Cqla sedmica mi visqha na glavata. Stanahme kato semeistvo i kogato nakraq ima6e izgoden laptop za 500 lv te mi kazaha, 4e ne go iskat poneje "za da e tolkova evtin sigurno....". Klient sus skandal..... "Kupih printera predi 1h a toi ne raboti" Ne gospodine printera vi raboti prosto ponqkoga e dobre da se 4etat instrukciite na uredite koito kupuvate za da znaete, 4e predi da zapo4nete da eksploatirate printer trqbva da premahnete predpaznite lenti ot konsumativa. ...... Anatemosaite me ako iskate....

Последна промяна от Pichaga на Пон 15 апр 2013 21:06, променено общо 1 път.
Причина: нарочно пускам това мнение, без редакторска намеса! Писателят-първо тук се пише на кирилица-съобрази се, защото второ мнение няма да има!


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Pichaga » Пон 15 апр 2013 21:05


както споменах, една от причините е смяната на собствеността...
да са живи и здрави, ей така от чиста солидарност от тях няма да купувам повече :no
не че съм купувал в близките 4-5 години де


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 15 апр 2013 21:31


Не мойете да минете от другата страна за да видите контраста м/у хората които ви обслуйват и самите вас господа клиенти. Ве4но за това как било в другите страни говорите.... В другите страни из магазините няма практика да ви отварят стоката да я оглейдате по 1х да я тествате да я омазвате и накрая да си трагнете, след което следва6тия след вас да не иска да я купи понейе била \&яуот;на прусти\&яуот;. Не6то пове4е. Хората в другите страни са малко от малко подготвени преди покупка, а ние тарсим и не знаем какво тарсим и след 2х обясняване, пипане и претенции по4ваме да се йалваме колко сме недоволни от обслуйването. Имах приятел които ходи в УСА и посети магазин на \&яуот;бест буъ\&яуот;. След вапрос за излойен модел лаптоп е полу4ил отговор \&яуот;подходя6т е за мултимедия\&яуот;, а мен всеки ден ме питат за архитектури на процесори и кои кондензатор по платката за какво слуйи. Няма да говоря за супер наглата практика с ражойдането от модел на модел в продуйление на 1х и след това се прокрадва изре4ение от типа \&яуот;Благодаря ви аз 6те го купя онлине за6тото там има отступка\&яуот;. Идвате и питате не6то изгодно няма ли да има. Правят ви промоция каквато никои в БГ не ви е правил. Малкото персонал си спуква задника от работа да ви обслуйи 3 дни без по4ивка с допулнително работно време и вси4ко това не ни се пла6та, а вие пак не сте доволни. Имал сум слу4аи сас семеиство което пита нямате ли евтини лаптопи. Цяла седмица ми висяха на главата. Станахме като семеиство и когато накрая има6е изгоден лаптоп за 500 лв те ми казаха, 4е не го искат понейе \&яуот;за да е толкова евтин сигурно....\&яуот;. Клиент сус скандал..... \&яуот;Купих принтера преди 1х а тои не работи\&яуот; Не господине принтера ви работи просто понякога е добре да се 4етат инструкциите на уредите които купувате за да знаете, 4е преди да запо4нете да експлоатирате принтер трябва да премахнете предпазните ленти от консуматива. ...... Анатемосаите ме ако искате....

Превод от абв, да се не мъчат и други колеги да го четат мнението както аз
Не съм ходил колега в чужбина, но доколкото знам там след седмица време покупката която си направил може да я върнеш без никакво обяснение и да ти върнат парите, то по закон май и тук е така, но я виж какви скандали стават!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта