Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора ръка!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
stuffzz
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 15 апр 2013 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот stuffzz » Пон 15 апр 2013 21:39


Дали някой от вас се е замислял, колко повече усилия се изискват за опаковането на една мостра пред това просто да се продаде запечатка. Никой от хората продаващи в тези магазини не обича да продава стари боклуци и след това да се занимава 100 години с тях, но под формата на рекламация. Това вие едва ли ще го разберете някога. Изисква се само едно когато ви се направи намек да не си копувате нещо и то е да ни слушате, ама вие не, та не. Дърпате се като магаре на баир. В такъв случай си ги ползвайте със здраве.




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Winner25 » Пон 15 апр 2013 21:40


Не е така по закон. След като стоката е била в магазина и си я видял преди да платиш, нямаш право да я връщаш.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот golfer » Пон 15 апр 2013 21:42


Как точно се спуква от работа персонала, че нещо не разбрах?
Когато и да съм влязъл в магазин за техника, персонала е повече от клиентите.
Отделно промоутърите и лихварите /пардон, предлагащите "изгодни" кредити/ + охраната.
Купувал съм и мостри, като съм знаел какво купувам и цената е била на 50%.
Недопустимо е в 21 век при свободен пазар да има действия и отношение присъщи на времената на берлинската стена.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот azrod » Пон 15 апр 2013 21:44


stuffzz написа:Ne mojete da minete ot drugata strana za da vidite kontrasta m/u horata koito vi obslujvat i samite vas gospoda klienti. Ve4no za tova kak bilo v drugite strani govorite.... V drugite strani iz magazinite nqma praktika da vi otvarqt stokata da q oglejdate po 1h da q testvate da q omazvate i nakraq da si tragnete, sled koeto sledva6tiq sled vas da ne iska da q kupi poneje bila "na prusti". Ne6to pove4e. Horata v drugite strani sa malko ot malko podgotveni predi pokupka, a nie tarsim i ne znaem kakvo tarsim i sled 2h obqsnqvane, pipane i pretencii po4vame da se jalvame kolko sme nedovolni ot obslujvaneto. Imah priqtel koito hodi v USA i poseti magazin na "best buy". Sled vapros za izlojen model laptop e polu4il otgovor "podhodq6t e za multimediq", a men vseki den me pitat za arhitekturi na procesori i koi kondenzator po platkata za kakvo sluji. Nqma da govorq za super naglata praktika s razhojdaneto ot model na model v produjlenie na 1h i sled tova se prokradva izre4enie ot tipa "Blagodarq vi az 6te go kupq online za6toto tam ima otstupka". Idvate i pitate ne6to izgodno nqma li da ima. Pravqt vi promociq kakvato nikoi v BG ne vi e pravil. Malkoto personal si spukva zadnika ot rabota da vi obsluji 3 dni bez po4ivka s dopulnitelno rabotno vreme i vsi4ko tova ne ni se pla6ta, a vie pak ne ste dovolni. Imal sum slu4ai sas semeistvo koeto pita nqmate li evtini laptopi. Cqla sedmica mi visqha na glavata. Stanahme kato semeistvo i kogato nakraq ima6e izgoden laptop za 500 lv te mi kazaha, 4e ne go iskat poneje "za da e tolkova evtin sigurno....". Klient sus skandal..... "Kupih printera predi 1h a toi ne raboti" Ne gospodine printera vi raboti prosto ponqkoga e dobre da se 4etat instrukciite na uredite koito kupuvate za da znaete, 4e predi da zapo4nete da eksploatirate printer trqbva da premahnete predpaznite lenti ot konsumativa. ...... Anatemosaite me ako iskate....

Приятел, сам си си я избрал работата, някой ако ти е казал, че е лесно да се работи с крайни клиенти да знаеш, че те е будалкал!
И за чужбина да знаеш - не си прав, там до 7 дена можеш да идеш да върнеш телевизора, 'щото не те кефи, без обяснения, без да изтъкваш дефекти и т.н. А тука к'во ? Да ти викат : Ми да си гледал, че не е нов, да си питал дали не е мостра... :beat_butt2


stuffzz
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 15 апр 2013 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот stuffzz » Пон 15 апр 2013 21:58


Няма как да ви запозная със спецификата на работата. Аз примерно продавам над 5 хиляди артикула които трябва да са с актуални цени, които се сменят през 5 дни Тези артикули трябва да бъдат чисти, подредени, изложени във всеки един момент. Не на последно място трябва да знам спецификациите и моделите им. Не знам как е из другите магазини, но нашият е централен и стока пристига постоянно излага се, слага и се цена и след 5 часа я няма тъй като е изписана за друг магазин. Работя с максимум още един човек и когато той е в почивка аз съм сам на сектор фото/ит. От къде според вас ми идва това желание да ви "пробутвам мостри"? Заплатите ни не са и 50% от това което вие си представяте че са. Лесно е да обезличиш труда на другия. Нашите работодатели го правят постоянно. Обикновенно не се наемам да споря по форуми за глупости, но вече ми дотегна да чета едно и също на всякъде.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот VWGT » Пон 15 апр 2013 22:03


Във всеки търговски обект не трябваше ли да има книга за похвали, оплаквания и препоръки, точно за такива лоши търговски практики ?!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Vlad777 » Пон 15 апр 2013 22:18


stuffzz написа:но вече ми дотегна да чета едно и също на всякъде.

Да, ето тук е разковничето! Явно навсякъде хората са разбрали за каква пародия става въпрос в ТЕХНОМАРКЕТ.

Съгласен съм, че понякога клиентите не знаят какво искат, но в случая моите родители знаеха ТОЧНО какво искат. Бях им продиктувал точната марка и модел телевизор и просто ги пратих да го платят в магазина и да го донесат вкъщи.

Не мога да разбера политиката на верига магазини ТЕХНОМАРКЕТ, да се пакетират употребявани стоки С ЦЕЛ ЗАБЛУДА НА КУПУВАЧА И ДА СЕ ПРОДАВАТ КАТО НОВИ!


Като сте толкова услужливи, защо не казахте - да имаме, НО НЕ Е НОВ, А Е УПОТРЕБЯВАН КАТО МОСТРА? Пък клиентът нека прецени дали ще го купи или не, А?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот dobrin » Пон 15 апр 2013 22:30


Продавачът е ДЛЪЖЕН да уведоми купувача за всякакви особености на стоката, особено, ако е употребявана, дори за мостра. Продавачът НЯМА право да продава стока, която по някакъв начин е била използвана, освен за заводско тестване (мостри, демонстрации, презентации и т.н.), като нова. Формирането на цената е негова работа, но при спазване на горните условия. Заобикаляйки ги съзнателно, може да се твърди, че се извършва дори измама, което естествено е трудно доказуемо по отношение на самата компания. За такава измама може да бъде уличен конкретен служител на компанията.


stuffzz
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 15 апр 2013 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот stuffzz » Пон 15 апр 2013 22:34


Няма да продължа спор за случай които не познавам и не съм действащо лице . Нямам и за цел да ви обеждавам, че ТМ е върха на сладоледа.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Vlad777 » Пон 15 апр 2013 22:51


Да. Моят съвет към теб е да разгледаш този много интересен сайт: http://www.jobs.bg/


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Ivo_Dinkov » Пон 15 апр 2013 23:01


Интересното е, че вчера, като минах с дъщеря ми, за да проверя за хлебопекарна, ми направи впечатление, че пакетираха две мостри на телевизори и пъхнаха кашоните между останалите 1-2 бройки- видях със сигурност какво направиха, понеже по неволя трябваше да ги изчакам да се поместят двамата служители- не можех да мина напред с бебешката количка, а тълпата от хора не ми позволяваше да се върна на обратно. Магазина е в МОЛ ъв София.


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот ping23 » Пон 15 апр 2013 23:02


stuffzz написа:Няма как да ви запозная със спецификата на работата. Аз примерно продавам над 5 хиляди артикула които трябва да са с актуални цени

Какво общо има това с темата? Аз съм от хората които са на твоя страна защото в петък бях на цариградско в 15 18 и 20ч към 20ч консултантите приличаха на зомбита.
Аз съшо работя с крайни клиенти с разликата че е за моя сметка и заявявам че никога по никакъв повод не бих дал на клиент артикул който е бил мостра.Дори веднъж се поскарахме с клиент защото не исках да му продам мостра.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Vlad777 » Пон 15 апр 2013 23:16


Закон за защита на потребителя: http://ecc.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=21&document_id=94

Чл. 6. Търговецът е длъжен да определи специално обозначени места, отделени от местата на останалите стоки в търговския обект, и предварително да информира по подходящ начин потребителите, когато предлага:
1. употребявани стоки;

2. нехранителни стоки с изтекъл срок на годност, чиято продажба не създава опасност за живота и здравето на потребителите;

3. стоки с отклонения от предварително обявените показатели, чиято продажба не създава опасност за живота и здравето на потребителите;
4. стоки с намалени цени.

Чл. 7. Търговецът не се освобождава от задълженията по чл. 4 - 6 дори когато не е получил необходимата информация от доставчика или производителя.


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Zerga3GT » Вто 16 апр 2013 0:07


radi_nrj написа:
bobocamaro написа:
Zerga3GT написа:.. пс3 мостра което работи точно 10 дена..

Гениално....взимаш убитата мостра, на тънканайската цена, трошиш я умишлено и недоказуемо след некой и друг ден. И ти я сменят с чисто нова. :mhihi
Евала пич, добре, че драсна за това пс3.
Въпроса е да поломиш уредът на тотал щета, без да те фанат. :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Как става ли, много внимателно с винтовете и после с една жигулска бобина се лекува све що е чип вътре. :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Bobo, недей така, точно на игровите конзоли мострите ако знаеш какъв бой отнасят... Изобщо няма да се учудя ако 'фърли топа на 10-тия ден.


Не съм си купувал мостра купих си редовна конзола УЖ. Като се прибрах забелязах единствено "кал" по джойстика
и от там малко по малко ми стана ясно. На 10-тия ден прецака блу-рея ходих оплаках се и ми казаха че ще я пращаме в англия и поне месец-два няма да я видя.Изнервих се и му викам на човека "продавате ми мостри а после ме цакате така ли" главните се спогледаха и явно да си спестят скандала ми бутнаха една нова и беш да ме няма.


Потребителски аватар
cobra86
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот cobra86 » Вто 16 апр 2013 0:50


На мен ми се случи същото днес само че в Технополис в мола.Консултанта забрави да ми каже,чe e ползван телевизора,а трябваше да видя изтърканата стойка..И започна да мънка,че може и да е отварян,или да е мостра,само че аз ако искам втора употреба или отварян,ще отида на битака,а не в магазин за техника..



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта