Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Нед 17 фев 2013 13:48


Pingvino написа:Колега, интересува ме дали като си претапицирал корите на вратите си слагал под бежовата кожа дунапрен или направо си лепил кожата?


Да, колега сложих дунапрен, но само там където си слагам ръката.




Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Dpapazov » Пон 27 май 2013 14:59


Здравейте, бихте ли ме насочили от къде мога да си закупя такъв тънък дунапрен за подложка? Смятам да си разхвърлям голфа тея дни. Занимавал съм се и дръг път, ще взема искуствена кожа разбира се, но подложка мисля, че е важна, защото навремето си правих корите на тиграта и после пластмасите не стоят добре без пълнеж отдоло. От софия съм.

Поздравления за труда, станала е супер :)


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Пон 27 май 2013 22:17


Здравей колега, можеш да отидеш на:
:arrow бул.Хр.Ботев на спирката на трамвая пред бул.Сливница посока гарата.На самата спирка има магазин за тапицерии,дунапрен и други работи(ходил съм там и бях доволен,отиди първо на този адрес!)
:arrow женския пазар в началото от към цветята
:arrow магазин бояджийски или железария, на бул.Мадрид в отсечката между канала и Черковна от страната на театър София
Също така може да посетиш някоя фирма която се занимава с тапицерии,те ще ти дадат,продадат или подарят :biggrin


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Пон 27 май 2013 22:31


Колега,заповядай да видиш ако не си видял как е при мен с дунапрен 10мм!
002a.JPG

011gg.JPG

IMG_0165.JPG


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Dpapazov » Сря 29 май 2013 13:46


Няма такива магазини и на трите места.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Сря 29 май 2013 20:19


Явно са фалирали или са се преместили :icon_sad Остава ти да търсиш.Можеш да питаш в някой магазин където продават дивани,легла за шивашко ателие,с това мога да ти помогна за сега :neutral


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Dpapazov » Чет 30 май 2013 10:48


Намерих, на илиянци в какаду.
Обаче нещо не станаха нещата, нямах време да търся лепило хелметекс или подобно и взех едно на момент, същото е обаче като залепя и си личат прекалено много неравностите отдолу и ще трябва да търся още някаква подложка. Някакъв по-дебел плат ще търся,че с дунапрен ще стане прекалено дебело. И лепило на спрей ще търся,че от мазане и сваляне ми се спря тока вчера :(


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Чет 30 май 2013 16:25


На това лепило което си взел предполагам си му видял упътването,смисъл - + на колко градуса издържа,да не ти се разлепят корите после и какви са тези неравности които си личат.Ти с каква кола си и какъв плат в момента слагаш че си личат нещата.Ще те помоля качи снимките ако можеш да видя какво правиш точно :beer ще е по лесно и за мен да те напътствам колкото мога в работата ти :beer


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Dpapazov » Пет 31 май 2013 9:36


Аз се отказах, защото нямам нужното време да обикалям за хубава кожа. Тази от какаду не е читава и не ми хареса как стои, и я разлепих. Правих няколко опита, но ми омръзна да търкам като луд лепилото от кората за да слагам пак и ще си потърся нови кори направо. Плат не намерих, но както казах нямам много време за да обикалям магазините а от интернет не искам, защото не мога да пипна да видя как е. На времето за тиграта взех от мадрид това малкото магазинче, но вече го няма. И кожата беше различна, гъвкава и някак си по мека, след залепване не седи грозно, самата и подплата отдоло беше по мека. Тази просто не ставаше и най-вече се отказах защото ми писна да свалям лепило, не помага ни ацетон ни нищо. А се занимавам сам и няма как да си придържам и да разпъвам, че мойта жена на всеки 10 сек. се чувства уморена и ми създава допълнително нерви :) с пуфтене.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Пет 31 май 2013 10:44


Това с опитите не е трябвало да го правиш няколко пъти,то и аз да го правя няколко пъти може да се откажа макар,че все още не мисля да спирам да се занимавам с това :biggrin А този момент с жена ти ми е познат,само че при мен аз пуфтях и се нервих,псувах,хвърлях и т.н. :biggrin Аз мога да ти помогна,имам няколко каталога с кожи каквито си помислиш.Може да се видим,поговорим и измислим нещо. :beer Решавай :smile


Потребителски аватар
buci1971
Мнения: 92
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Gol

Мнениеот buci1971 » Нед 22 сеп 2013 8:27


Великов написа:
Rabbit_TDI написа:
nikito_vw написа:От скука човек се чуди каква глупост да направи,аз реших,че имам малко излишна кожа и си претапицирах подлакътника :) Отнема около 2 часа работа,без да бързаш :beer

Колега сори за тъпия въпрос ама кожата към какво я лепна - към оригиналния плат ,или го махна първо?Как откачи капака от подлакътника?


Въпроса ти не е тъп :beer Още като си купих колата капака на подлакътника бе6е залепен със силикон,защото като го отлепих,пантата му беше счупена.Направили са го колкото да стои,да не излети като влезна в някои дупка :mrgreen: Аз му сложих нова патичка(струва 1-2лв),защото не си струва да сменям целия подлакътник(около 90лв)заради едно вдигане на капака.Оригиналния плат го махнах и директно сложих кожата.Но има начин да се свали капака от подлакътника ако ти е здрав,а не в моя случай както е счупен.Надявам се си ме разбрал,ако не питай:) Всичко хуваво :beer

колега малко е стара темата но пък за това е доста полезна но аз искам да питам тази счупена пантичка от къде мога да си я купя че и на мен ми е счупена а за тапицерията евала колега за съжаление аз не смея да се захвана тъй като няма да се справя


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Вто 24 сеп 2013 17:58


Здравей.Бях написал къде се продават такива панти, но явно не си прочел подробно темата.В някоя железария,магазин за врати...също така отиди при някои дърводелец,ако при него няма той ще насочи къде има и така.Има търпение за тези неща с колите.Всичко хубаво :beer


Потребителски аватар
dj_beat_boxer
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 17:15
Автомобил: GOLF MK4 2.3 V5
Двигател: AGZ
Местоположение: ihtiman

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот dj_beat_boxer » Чет 12 дек 2013 22:03


единствено и само адмирации, записвам се и следя темата с интерес :11


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот houzeboy » Нед 29 юни 2014 5:05


Евала колега. Радвам се на хора с две десни ръце!
Направо ми кажи оферта за корите на вратите, тавана, гредите и боядисване на детайлите в салона?! :respekt


Psiho94
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 28 яну 2015 0:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Psiho94 » Сря 28 яну 2015 17:01


някой може ли да ми даде някакъв контакт за връзка с колегата евала много добре се е получило ако някои друг има опит в тая сфера и не му е проблем да даде съвет моля да ми пише :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта