Sharan 2.0 бензин придърпване в ниските и гаснене

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Sharan 2.0 бензин придърпване в ниските и гаснене

Мнениеот rufkata » Съб 29 юни 2013 11:36


поради факта, че никой не пожела да отговори.
Здравейте колеги, прословутия вече Sharan отново е в бокса. Мотора е 2.0 бензин като на голф 3 не знам абревиатурата, за което се извинявам. Колата е с газов инжекцион ако има значение, сега проблема е следния ( описвам го по думите на собственика, защото колата не е моя ). Пали кара 4-ри километра, колата за тази дистанция дали прехвърля на газ един господ знае, след 1-1.5-часа тръгва кара около 500-метра и от там се започва придърпване в ниските и гаснене, след това много трудно запалва колата и пак в ниските гаснене, при каране на по високи няма проблем. В следствие на това предполагам, че проблема не е в помпата, не е и електрически вероятно. В ниските работи все едно се дави, или по точно не работи на всички цилиндри. Къде бих могъл да търся проблема знам, че е най добре да се закачи на комп обаче трябва по някакъв начин да я закарам до там, а до колкото знам не мога да я запаля на газ защото на газовата инж. и трябват градуси за да прехвърли.

Поздрави :th_up

П.П. Сега се сещам, дали може да е дебитомер?

Последна промяна от rufkata на Сря 03 юли 2013 21:18, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan газ/бензин проблем

Мнениеот kris11 » Съб 29 юни 2013 12:14


Оправи си заглавието според правилата !!!
Ще ти се заключи темата.
Освентова сферата и боба за гадаене не ми са налични. Информацията ти за автомобила е никаква.

1.По запалителна система какво е сменено или са набор на автомобила.
2.Има 1 нещо дето му се казва диагностика


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: VW Sharan газ/бензин проблем

Мнениеот rufkata » Съб 29 юни 2013 12:43


kris11 написа:Оправи си заглавието според правилата !!!
Ще ти се заключи темата.
Освентова сферата и боба за гадаене не ми са налични. Информацията ти за автомобила е никаква.

1.По запалителна система какво е сменено или са набор на автомобила.
2.Има 1 нещо дето му се казва диагностика


Колега ще ме извиняваш, но заглавието си е както трябва, главните букви са VW и S което е нужно за да се разбере модела и марката на колата, или трябва да напиша " проблем газ бензин" как мислиш? Относно запалителната с-ма е сменено каквото трябва, писал съм, че колата във високи работи нормално което изключва проблем в запалителната с-ма. Относно диагностиката съм писал, че трябва, но някак си няма как да докарам Мохамед до планината, което означава, че планината трябва да отиде при Мохамед.
Ще помоля, ако нямаш отговор на въпросите ми да не спамиш темата.

Поздрави :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan газ/бензин проблем

Мнениеот kris11 » Съб 29 юни 2013 18:59


Прочети си пак правилата за пускане на тема
Моля модератор за заключване на темата !!


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: VW Sharan газ/бензин проблем

Мнениеот bobitur » Съб 29 юни 2013 19:02


Дай повече инфо за газовия инжекцион, за размера на дюзите и диф. налягане, газови времена и времена на бензин. Имах подобен проблем само, че с друга марка кола и за това те насочвам, да направиш настройката на газ да не се различава с бензин, за целта се сменят дюзи и настройки. Бензиновото еку, на някои марки коли се настройва спрямо алтернативното гориво и докато не се покара на бензин 50км.(което е безмислено заради цената му) след което проблема изчезва. За целта газаджията трябва да е много в час да е нагоди да не се различават времената на бензин и газ
Поздрави.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Sharan газ/бензин проблем

Мнениеот myrshavija » Съб 29 юни 2013 19:12


rufkata написа:
kris11 написа:Оправи си заглавието според правилата !!!
Ще ти се заключи темата.
Освентова сферата и боба за гадаене не ми са налични. Информацията ти за автомобила е никаква.

1.По запалителна система какво е сменено или са набор на автомобила.
2.Има 1 нещо дето му се казва диагностика


Колега ще ме извиняваш, но заглавието си е както трябва, главните букви са VW и S което е нужно за да се разбере модела и марката на колата, или трябва да напиша " проблем газ бензин" как мислиш? Относно запалителната с-ма е сменено каквото трябва, писал съм, че колата във високи работи нормално което изключва проблем в запалителната с-ма. Относно диагностиката съм писал, че трябва, но някак си няма как да докарам Мохамед до планината, което означава, че планината трябва да отиде при Мохамед.
Ще помоля, ако нямаш отговор на въпросите ми да не спамиш темата.

Поздрави :th_up
Чудих се дали да те питам дали си тъп или се правиш на тъп ... ама последното май е излишно ...
Ето, дано можеш да четеш внимателно: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=19&t=352520

kris11 написа:Прочети си пак правилата за пускане на тема
Моля модератор за заключване на темата !!
А ти вместо да молиш модераторите да заключват, ползвай бутона с удивителната - работи! Не знам защо си мислиш, че модераторите четат ВСЯКА тема, надявайки се да ги помолиш нещо.


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: VW Sharan 2.0 газ/бензин проблем

Мнениеот rufkata » Сря 03 юли 2013 17:38


:arrow


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Знам, че в този раздел не се трие, но бих помолил за тов

Мнениеот vaskoto1 » Сря 03 юли 2013 21:35


vaskoto1 написа:също така.
когато някаква тема с някакъв въпрос от техническо естество е пусната-то тя е видяна! няма как да е пропусната!
тъй като това не е тема за "продавам джанти" и случайно клиента да се изпусне и да иде другаде, НЯМА НУЖДА ОТ ПОВДИГАНЕ!!!
коментарии от сорта:
хайде, колеги, никой ли не знае?
е айде де?
някой?
и всички производни, използвани за повдигане на техническа тема-ще довеждат до незабавното й заключване!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта