За Цифровите апарати - фото кът...

Раздел за снимки и фотография в памет на нашия приятел Краси - madcap
Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот xploda » Чет 12 сеп 2013 17:27


longy1012 написа:Явно, че не си любител за какъвто ми се "определяш" :biggrin . Виж аз съм преценил, че това ми върши работа и няма да творим чудеса.
Обясни ми кво се губи след 300-400 мм, че да науча поне и аз нещо след толкова безмислени спорове. :beer
Ползвате разни фото термини, ама това на мене нищо не ми говори. По-размазани ли или по-тъмни стават - какво?


Значи ако се пръкна пред тебе с два китака и стандартна 50-ка ще ме вземеш за ПРО ли :mhihi
DSLR телата се делят на ентри левел, демек любителски, мидрейндж, за средно напреднали хора, просюмър, демек полупрофесионалисти и баш ПРО т.е. баш професионалисти.
Обективите също се делят на подобни класове. Сигурен съм си забелязал големите бели обективи по време на мачове например, пресконференции и т.н. Е тези са професионалните на Канон, които от своя страна също се делят на няколко класа :mhihi
След 300-400мм. губиш рязкост. Ако направиш 100% кроп про 25мм и на 600мм и ги сравниш ще видиш каква огромна разлика има и колко загуба на детайл имаш. Но не трябва да се отчайваш, щото и при ДСЛР обективите, особено най-ниския клас, като китаците например ситуацията е подобна. Един 70-300, масовката на Сигма например е реално използваема до 200, нагоре става голямо мазало и единствено за папарашки снимки на съседката :mhihi което пак не е малко :mhihi
Някой термин, ако не ти е ясен го виж в гугъл, че иначе трябва да пиша фермани :mhihi




longy1012
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 16:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот longy1012 » Чет 12 сеп 2013 20:15


Разбира се опитвам да чета колкото ми остава време. Аз ти казвам ПРО щото в сравнение с мене си мнооо напред. Като ми го препоръчаха аз изгледах видеото от линка с представянето на апарата и се самоубедих. За мойто неграмотие направо прави супер снимки, а пък ако го разуча с всичките му настройки сигурно ще снима и по-добре. Като им казах какво исках да снимам - предимно баскетболни мачове и туристическа фотография - направо ми заковаха, че DSLR не ми трябва (за да не нося раница с "тежести"). Постоянна светосила за целия диапазон и 12 кадъра в сек ме "намамиха" още повече. И те така стана всичко с две думи.

Последна промяна от longy1012 на Пет 13 сеп 2013 8:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот forski » Чет 12 сеп 2013 21:35


Ние с жената от 2008г. насам сме с Nikon D80 + една раница с обективи, светкавица и всички останали екстри обаче нещо ми мина мерака за снимане :icon_sad
Преди го мъкнехме навсякъде с нас, сега не го поглеждам, добре че тя си върши работа в офиса с него :smile
Даже май повече ми се взима някоя сапунерка, насочи-щракни отколкото да я мъкнем тая раница навсякъде с нас, то бяха обработки, то беше чудо, мина и замина :smile

http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=48503&ORDER=DATE&ALBUM_ID=0&offset=0


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот pacoboy » Пет 20 сеп 2013 19:55


Здравейте, от днес съм собственик на Pentax K-30 с 18-55 обектив за сега ;)
Някой има ли наблюдения към този апарат, ако има и някой със същия ще съм много благодарен ако сподели най-общо, забележки, предимства и пр.
Предишния ми апарат беше Никон D5100 , не съм очаквал такава разлика от стария и този апарати, този Пентакс наистина е много по бърз и доста по прецизен, за 20мин работа, понеже батерията не беше заредена напълно.
Щях да вземам Никон D7000, но един приятел, който доста години се занимава с фотография, сподели, че за тези пари и тези параметри на Никона, Пентакс с този модел обръща в своя ползва всичко, най-вече с цената си...
Но искам да "чуя" и ваши мнения, каквито и да са те.
Благодаря много!


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот xploda » Съб 21 сеп 2013 8:26


Чак пък да обръща всичко в своя полза....Между D7000, 600/650D и този пентакс няма чаааак такава разлика. Аз съм сменил 3 пентакса, к7 последно миналата година. Пентаксите не са това, което бяха преди, а именно - добро качество на добра цена. Вече са добро качество на висока цена, телата сравними с никон и канон и като цена и като перформанс и си е до предпочитанията на човек на коя марка да се спре. Пентакса има един голям недостатък - няма разнообразие на обективи, като при никон и канон например, особено ако се търси втора употреба стъкло. А някои от новите са по-скъпи от аналогичните на никон и канон, особено лимитед серията обективи на пентакс е безбожно скъпа. С две думи вече не е такава голяма далавера да си на пентакс, както беше преди няколко години.


Потребителски аватар
microelement
Мнения: 730
Регистриран на: Сря 13 май 2009 10:57
Автомобил: Audi B5
Двигател: AFN
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот microelement » Съб 21 сеп 2013 9:06


Аз съм с канон еос600D и съм доста доволен имайки впредвид че го имам от скоро.
Все още съм с китовия 18-55 но обмислям покупка на 50мм твърд обектив :smile
преди да купя разгледах и никоните и сони-тата,но моя ми допадна най много :th_up


Потребителски аватар
dj_runner
Мнения: 406
Регистриран на: Сря 06 май 2009 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот dj_runner » Чет 26 сеп 2013 17:58


Аз съм с Нокиа н8 за снимки :> , но си търся ВИДЕО камера с добра стабилизация(т.е да не трепери) , ако може Slow motion и Full HD до 500лв нов , ще съм ви благодарен :) има много модели на SONY , правя разлики до като гледам тестовите клипчета в ютуб , но може някой между нас да има практика с такива апарати,


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот xploda » Чет 26 сеп 2013 18:20


dj_runner написа:Аз съм с Нокиа н8 за снимки :> , но си търся ВИДЕО камера с добра стабилизация(т.е да не трепери) , ако може Slow motion и Full HD до 500лв нов , ще съм ви благодарен :) има много модели на SONY , правя разлики до като гледам тестовите клипчета в ютуб , но може някой между нас да има практика с такива апарати,

Да има и SSD и светлосилен обектив, даже два и то праймове не щеш ли :mhihi

Са сериозно. Full HD за 500 може, но си дотам... и то с много условности. Картинката става, но толкова. Не очаквай кой знае каква рязкост, дълбочина или цветопредаване. Щото тези неща, ако ги има камерата не е 500, а няколко пъти по 500 :mhihi А истинска слоумоушън камера....не се обиждай но няма да ти стигнат парите :c020
Това, което мога да ти препоръчам е употребяван DSLR, като Canon 500/550D или Nikon 3100 например. Не всички са 1080, някои са до 720p, но видеокачеството е много по-добро от чиста конвенционална камера.


Потребителски аватар
vodkoleq
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот vodkoleq » Пон 07 окт 2013 19:08


Здравеите колеги :)
Бихте ли ми препоръчали фотоапарат до около 400 - 450 лв (може и втора ръка ако си заслужава)?
До сега съм ползвал само "сапунерки" и бих искал нещо с по добро качество.
Пътувам често и щракам доста.Не разбирам от такава техника за това се обръщам към вас!
Много ще се радвам да ми дадете някакви съвети и насоки :cool

Благодаря предварително :)


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот веселин » Пон 07 окт 2013 22:13


http://www.photopavilion.com/?page=second-hand
има едно Сони алфа 450 с китовия обектив за 550 лева , иначе във фотофорумите също изпадат изгодни оферти .....
има и достатъчно добри сапунерки от този ценови клас ... по-леки и удобни при пътувания са
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=11758&show=additional
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=11568&show=additional


Потребителски аватар
vodkoleq
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот vodkoleq » Съб 19 окт 2013 15:48


а какво мислите за Panasonic LZ30


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот radi_nrj » Съб 19 окт 2013 16:49


Въпреки, че съм фен на Панасоник/Лумикс за въпросния LZ30 мога да каже, че е сапунерка като всички останали.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот joromnt » Съб 02 ное 2013 21:28


Ще си взимам нов обектив. Питането ми към знаещите е какъв филтър е най-добре да се вземе за предпазване на обектива? Питам за вида не марката.


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот N1P0 » Съб 02 ное 2013 22:16


joromnt написа:Ще си взимам нов обектив. Питането ми към знаещите е какъв филтър е най-добре да се вземе за предпазване на обектива? Питам за вида не марката.

UV филтър. Ще трябва да те разочаровам и да ти кажа, че марката е от основно значение за филтъра


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Цифровите апарати - фото кът...

Мнениеот lub0o » Съб 02 ное 2013 23:33


pacoboy написа:Здравейте, от днес съм собственик на Pentax K-30 с 18-55 обектив за сега ;)
Някой има ли наблюдения към този апарат, ако има и някой със същия ще съм много благодарен ако сподели най-общо, забележки, предимства и пр.
Предишния ми апарат беше Никон D5100 , не съм очаквал такава разлика от стария и този апарати, този Пентакс наистина е много по бърз и доста по прецизен, за 20мин работа, понеже батерията не беше заредена напълно.
Щях да вземам Никон D7000, но един приятел, който доста години се занимава с фотография, сподели, че за тези пари и тези параметри на Никона, Пентакс с този модел обръща в своя ползва всичко, най-вече с цената си...
Но искам да "чуя" и ваши мнения, каквито и да са те.
Благодаря много!

Колега и аз съм със Pentax K-30 18-55 обектив от 2 месеца,с нищо не мога да ти разкажа повече за него,понеже това ми е първия DLSR.
Надявам се ти да си по запознат от мен,та да ме светнеш за някой неща :mhihi :th_up.Честито за придобивката.



Върни се в “Madcap photography - снимки и фотография”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта